Market Yatırımı Hakkında - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Market Yatırımı Hakkında


Gokanhkk
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
20/02/2020 :  21:28:00 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz AlıntıMerhaba Dostlar;
Öncelikle iş hakkında hiç bir fikri olmayan Koniksin negatif mutsuz arkadaşlarımın yorum yapmamasını rica ediyorum,amacım kırıcı olmak değil doğru bilgilere ulaşmaya çalışmak.

İstanbulda merkezi yerlerde Başakşehir avcılar Sefaköy gibi bölgelerde max 250 m2 büyüklükde marketler açmak, ekonomik gücüm bir miktar mevcut fakat market başı 200.000 tl yatırım tutarını geçmek istemiyorum ama güzel yere 10.000 -15.000 kira öderim önemli olan verimli ciro ve kar.ilk önce 1 tane açıp 1 yıl önümü görmek istiyorum.Bölgelerde akşam saat 9 cvarında yaptığım kurumsal olmayan marketlerde fiş numaraları yani satı adedi 400-600 arası.

Merakıma gelecek olursak;
Tekel ürünleri hariç ortalama kar marjı brüt nedir?
Manav reyonlarında fire çok olur ama önemli ve kesinlikle olması gerektiğini düşünüyorum kar oranı nedir?

Eksiklerim ve aklıma gelmeyen Bilgi sahibi sektörden arkadaşlardan Bilgi bekliyorum.
Herkesin işini Allah rast getirsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
tablom
Üye

Toplam 503 yazı
24/02/2020 :  10:48:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Türkiye'de her türlü perakende işinde (Özel ürünler hariç, genel kullanım ürünleri)
Kar marjı ortalama %20-%45 aralığında.
Bilindik bir market markasından Franchasing düşünülmesi daha mantıklı olabilir.
İyi bir iş planı ile kendi markanız kısa süre içersinde öncelikle bölgesinde olmak üzere markalaştırılabilir.
Fakat market başına geçmemeyi düşündüğünüz rakamlar ile hem market ve dekorasyon hem içindeki malı hedefliyorsanız çok zor gözüküyor.
Biraz satın alma noktasında da piyasa analizi yapmalısınız.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
explorer1001
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
26/02/2020 :  05:13:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Eğer market açacaksanız lüks süpermarket açmanızı öneririm. Çünkü artık Bim, A101, Şok gibi devler piyasada tekelleşmiş durumdalar. Bunlar haricinde sürümden kazanacak firma/ kişi piyasada kolay kolay barınamaz. Ancak zengin insanların yaşadığı semtlerde lüks takılırsanız işler değişecektir. Sırf sevgilisine lüks gıda ürünleri almak isteyenler sizin dükkanınızı ayakta tutmaya yetecek ve kara geçirebileceklerdir. Bu konuda şuradan detaylı bilgi alabilirsiniz: https://parlakfikirler.org/luks-supermarket-acmak/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hukukçu

2.09 saniye.
02:52:22, 29 Mart 2020, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım