Poğaça İşi Ne Kadar Kazandırır ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Poğaça İşi Ne Kadar Kazandırır ?

Attila51
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
06/01/2020 :  12:11:42 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

(Burayı okumak istemeyen ikinci paragrafa geçsin sorum ikinci paragrafta) Merhaba, foruma yeni üye oldum ve bu ilk konum ben şu anda biri örgün bir de açıktan olmak üzere iki üniversite okuyorum aynı zamanda da liseden hemşirelik mezunuyum. Fakat ben sağlık alanında çalışmak istemiyorum daha doğrusu başkasının emri altında hiç bir işte çalışmak istemiyorum. Yaşımın da henüz genç olmasından dolayı fena halde ticarete girmek istiyorum. Üniversitede son senem ve memleketime döneceğim. Memleketime döndüğüm zaman önümde iki seçenek var, ya 2 veya 4 yıl ortaöğretim KPSS çalışıp atanmaya çalışacağım ya Önlisans KPSS ye girip atanmaya çalışacağım üniversitedeki bölümüm de sağlık alanında. Veya Web Tasarım okuduğum için DGS ye girip Bilgisayar Mühendisliğine geçeceğim. Hem bir ömür başkası için çalışmak ona para kazandırmak hem de başkasına eyvallahım olmaması için bu gencecik yaşımda kendi işimi kurmak istiyorum.

Şimdi tecrübeli veya bilgi sahibi olan arkadaşlara sorularım var. Memleketimizde bizim 85m2 2 katlı dükkan var. Yeri oldukça iyi araç ve yaya trafiğine açık şuan kiraya verilmiş durumda ve kiralayan insan poğaça işi yapıyor bunu sene de bırakıp emekli olacak. Adamın 4 tane çocuğu var 3 tanesi okuyor, evi kira, dükkana 2000 tl kira veriyor sigortasını ve vergisini ödüyor ve 5 kişilik bir aileye bakıyor bu adamın dolayısı ile aylık en az 8.000 net kazancı var ki bunları yapabiliyor. Ben bu işi okuduğum şehirde gönüllü olarak çok düşük bir ücretle öğrenmek için işe gireceğim ayrıca memleketimde de dükkan işleyişi hakkında bilgi sahibi olmak için biraz yanında çalışıp dükkanı devralacağım. Benim sizlere sorum ben bu işten ilk etapta poğaça ustası tutsam 3000-3500 lira ücrete ve çalıştırsam dükkana kira vermeyeceğim kazancım tahmini ne kadar olur.?

Bunların haricinde şehre 20 km uzaklıkta 11 dönüm tarlamız var orası da şuanda kaç gülek bilmiyorum bir miktar karşılığında her sene kiraya veriyoruz. Ben oraya ektirip biçtirsem ve una çevirtsek, un fabrikası olan tanıdık var. Bu 11 dönümden çıkan buğday bir poğaça dükkanının kaç aylık ununu karşılar bunun bana ekstradan ne kadar getirisi olur ?

Tüm bu bilgileri göz önüne alarak size soruyorum sizce 4 sene hayatımı mantar edip KPSS den yırtınarak 90 puan alıp doğuda sözleşmeli hemşire olarak düşük maaşla başkalarının emri altında çalışmak mı ?

Yoksa bu işleri yapsam daha fazla kazanmam mümkün mü insanlar kira ödeyerek bir ton masraf ederek kar sağlıyor yapmam gerekenler tavsiyeleriniz neler. Şimdiden teşekkür ederim :)

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.02 saniye.
16:05:54, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım