Almanya´ya İşçi Veya Öğrenci Vizesi Alımı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Almanya´ya İşçi Veya Öğrenci Vizesi Alımı

Berlinden
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
03/12/2019 :  17:39:41 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese merhabalar arkadaşlar,

Bilmek istediğim ve yorumlarınıza ihtiyaç duyduğum bir kaç soruyu sizlere yönlendirmek istiyorum.

Yaklaşık 18 yıldır Almanya’da yaşamaktayım. Almanya’ ya gelme sebebim Türkiye’de ki üniversite eğitimime farklı bir dalda Almanya´da devam etme kararımdı.

Bu geçen 18 sene için de 3 akrabama ve 2 arkadaşıma Öğrenci Vizesi alınmasını sağladım. Yaklaşık 4 aydan beridir meslek lisesi bitirmiş olan eniştemin işçi vizesi alabilmesi için uğraşıyorum.
Almanya’nın aldığı yeni karara göre Mart 2020 yılından itibaren işçi vizesi verilebilicek. Ben eniştem için gerekli bilgileri araştırıp başvurusunu yaptıktan sonra genel olarak bu konuyu araştırdım.
Almanya’ nın gerçekten çok büyük işçi açığı var. Nerdeyse her meslek grubunda on binlerce işçiye ihtiyaç var. Özellikle büyük şehirlerde. Basit bir musluk tamiratı için Berlin’ de 3 aydan fazla beklemeniz gerekli. Gerisini siz düşünün artık.
Almanya’ya Suriye’lilerin alınmasında en büyük etken işçi sıkıntısını gidermekti ama umdukları olmadığı için tekrar yeni işçi vizesine izin verdiler.
Burda bu sorunlar yaşanırken, Türkiye’ de üniversite veya meslek lisesi mezunlarında işsizlik oranlarının çok yüksek olması, beni Türkiye’de ki insanlarımızın buraya işçi veya üniversite öğrencisi olarak getirtilmesi fikrine itti. Amacım sadece işçi veya öğrenci vizesi aldırmak değil. Vize alınmasında, vizeden sonra buraya gelinmesinde, burda iş ve ev bulunmasında, dil eğitiminin yönledirilmesinde gibi bütün konularda yardımcı olabilirim.
Bu konuda fikirlerinize yorumlarınıza ihtiyacım var.
Ha bu arada şunu da eklemem gerek. Kimsenin 3-5 kuruşuna göz dikecek bir alçaklık içinde değilim.

Bilmek istediklerim:
- Almanya´ya gelmek isteyenlere nasıl ulaşabilirim?
- Türkiye’ de haklı bir şekilde bu alanda var olan güvensizliği nasıl aşabilirim?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum..
Önder Tekin

Yerleşim : ALMANYA / Berlin  |  Meslek : Danışmanlık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.02 saniye.
08:22:59, 30 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım