Çocuk Giyimde Dikkat Edilecek Konular - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çocuk Giyimde Dikkat Edilecek Konular


CemreDM
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
23/11/2019 :  09:32:20 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Çevre şartlarına yeni yeni adapte olmaya başlayan bebekler ve çocukların bu süreçte karşılaştığı pek çok dış etken ve mevsim şartları bazen sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Dikkat çekilmesi ve detaylı bir inceleme yapılması gereken bu konuda giysilerde önemli bir yere sahip.
Özellikle küçük yaştaki çocuklar kimyasallardan ,tozdan, bakterilerden, alerjik etkenlerden daha kolay etkilenir .Bu konuda alınacak önlemlerden birisi de doğru kıyafet seçimidir. Çocuğun sağlıklı gelişimini düşünen ebeveynler bu konuda daha da dikkatli olmalıdırlar.
Mevsim şartlarına uygun, vücut ısısını dengede tutacak, tasarımı güvenli olmalı. Giysinin ,kesimi çocuğun hareketlerini kısıtlamamalı, kumaşı tahriş etmemeli. Önemsenmeyen küçük kızarıklıklar özellikle bebeklerde enfeksiyonlara yol açabiliyor. Ürünün aksesuarları kullanana ve çevresindekilere zarar vermeyecek şekilde olmalı. Zincirler, ucu kesici ve ya delici aksesuarlardan kaçınılmalı.
Çocuklar kıyafetleriyle doğrudan temas ettikleri için renklendirmede kullanılan boyanın standartlara uygun olup olmadığı da üzerinde önemle durulması gereken bir diğer konu. Alerjik tepkilere sebep olabilecek standart dışı boya maddeleri çocuklarda kalıcı sağlık sorunlarına da yol açıyor.
Giysi üretiminde kullanılan pamuk , keten , viskon , bambu gibi bitkisel,yün ve ipek gibi hayvansal maddelerin yanında naylon , polyester gibi sentetik ürünler de kullanılıyor. Tercih edilecek ürünün kumaşının mevsim ve coğrafi koşullara uygun olması çocuğun bu ürünlere alerjisinin olmamasına dikkat edilmelidir.
Çocukların gelişiminin devam etmesi satın alınan ürünün kullanım devamlılığını azaltıyor. Bu kadar dikkat edilerek alınan ürünlerde doğal olarak maddi olarak bütçeleri zorluyor .
Söz konusu çocuklar olunca onlar için her şeyin en iyisini isteyen aileler alışverişlerde diğer ihtiyaçlardan feragat etmek zorunda kalıyor. Ancak burada yardımınıza ucuz çocuk giyimde başat firma Yarı Yarıya Giyim yetişiyor.
Saydığımız tüm standartlara uygun marka ürünleri bütçenizi hiç yormadan güvenli ve hızlı bir şekilde sizlere sunuyor. Toptan ihracat fazlası ve perakende olarak 15 yıldır hizmet veren firmamız güven esaslı ticaret anlayışıyla satış öncesi , satış , satış sonrası müşteri memnuniyetini ön plana koyuyor.
Tamamı birinci kalite marka ürünlerle ucuz çocuk giyimde kaliteli ve uygun fiyatlarla sizlere yüzlerce ürünü bir tıkla alma imkanı sunuyor.


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ev kadını

0.97 saniye.
02:08:00, 28 Şubat 2020, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım