Kamp & Çadır - Kamping Alanı İşletmesi Açma - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kamp & Çadır - Kamping Alanı İşletmesi Açma


kompetan
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
09/08/2019 :  13:50:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar,

İznik'te göl manzaralı, biraz tepede, iznik merkeze araç ile 15 dk, en yakın köye 2 km uzaklıkta, 80 m kadastro yola cephesi olan 5dönüm tarlam mevcut.

Kendimce içerisine 9 bungalov ev herbiri içn 49 m2, 20 çadır(herbiri için 25m2) alan ayırmak şartı ile, araç park alanı, küçük bir kümes, küçük bir sebze-meyve organik tarım alanı, 2 katlı seyir terası&lokanta ve küçük bir otoparkın bulunduğu bir yerleşim planı yaptım.
İlk yatırım maliyeti olarak 250bin TL gibi bir gider olacağı kanısındayım(maliyet alt kıvrımları mevcut)
Bu tip bir girişmide bulunmuş ya da işletmesini yapmış olanlara bazı sorularım olacak,
* Sizce ilk yatırım maliyeti için öngördüğüm tutar yeterli midir?
*Elektrik-su mevcut, altyapı sorunu var fakat sızdırmalı ya da paket arıtma iki opsiyonum mevcut, en önemli problem kışın ısınma sorunu.Ne yapabilirim?
*Bu tip bir işletme açmak için bürokratik işler nelerdir? (işletme izni, ruhsat, ilgili belediye ya da ilgili kurumlardan alınacak izin belge vs, )
*Avrupa derstekleme fonu, ya da kosgeb vb gibi yerlerden estek alabilir miyim?
*Konu ile ilgili tecrübelerinizden aktarmak istediklkeriniz, ve yeni fikirler var ise,

Paylaşmanızı rica ederim.
Şimdiden teşekkürler
Yönetici işi doğru yapar, Lider doğru işi.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis

0.14 saniye.
09:58:56, 18 Ağustos 2019, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım