İhracat İçin Doğru Adım Nedir? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İhracat İçin Doğru Adım Nedir?

fashionid
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
01/07/2019 :  00:17:34 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese Merhaba,
tek renk markasız t-shirt ve çocuklar için düğün kıyafetleri üzerine üretim yapmaktayız. Ülke içerisinde belirli bir müşteri portföyümüz var ama yurtdışına da satış yapmak istiyoruz. bu maksatla çeşitli girişimlerimiz oluyor fakat açıkcası daha beklediğimiz bir satış gerçekleştiremedik. Ürünlerimiz ucuz olduğu için kurumsal bir web sayfası ya da online satış platformumuz yok. Biliyorum bu büyük bir eksiklik fakat ücretsiz numune ürün gönderme, ilk kargonun ücretsiz olması gibi avantajlar sunmaya çalışıyoruz.

Bu alandaki tecrübeli kişilerden destek rica ediyorum. Sizce ürün fiyatlarını biraz artırıp online satış yolundan mı ilerlememiz lazım yoksa yurtdışında komisyon karşılığı müşteri bulabilecek kişiler mi bulmam faydalı olur.?

uzun mesaj için özür diler ve buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim. Değerli fikirlerinizi iletebilirseniz de çok sevinirim,
herkese iyi forumlar.

ek olarak: aracılarla çalışmak istesek bu kişilere ya da firmalara en güvenli yoldan nasıl ulaşabilirim?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hazır giyim

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • kenane123
    Yeni Üye

Toplam 33 yazı
    01/07/2019 :  14:37:57  Alıntı
    Cocuklar icin dugun kiyafeti dediginiz urunlerinizi mail atarmisiniz?
    Fiyat model ve urun resimleri gibi detaylarla birlikte.
    emreguclude@gmail.com

Yerleşim : ALMANYA / Düsseldorf  |  Meslek : Satış / Pazarlama
    tablom
    Üye

Toplam 518 yazı
    01/07/2019 :  18:11:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Yurtdışı için hangi ülkeleri hedefliyorsunuz bilmiyorum. Ancak özellikle AB ülkeleri ABD, Kanada ve Avusturalya gibi ülkeleri hedefliyorsanız düşük fiyat size bir şey kazandırmayacaktır. Farklı ve özgün ürünler, yüksek kalite, ortalama fiyat stratejisi uygulamanız gerekir.
    Tablo Uzmanından Alınır!
    Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
    fashionid
    Yeni Üye

Toplam 13 yazı
    01/07/2019 :  21:23:08  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - tablom
    Yurtdışı için hangi ülkeleri hedefliyorsunuz bilmiyorum. Ancak özellikle AB ülkeleri ABD, Kanada ve Avusturalya gibi ülkeleri hedefliyorsanız düşük fiyat size bir şey kazandırmayacaktır. Farklı ve özgün ürünler, yüksek kalite, ortalama fiyat stratejisi uygulamanız gerekir.

Değerli fikriniz için teşekkür ederim. Ürünlerimiz kaliteli olduğu için pazara girmeye çalışıyoruz. Haklısınız, ucuz fiyat her zaman iyi bir strateji olmuyor.

Özgün ürün konusunda da hak veriyorum, baskı ile uğraşan kişileri hedefliyorduk.
    evet hedef avrupa ve abd. halihazırda afrika ülkelerine satış yaptık ama onlar da çok düşük kalitede istiyorlar. hedeflerimiz bu yönde değil.

fashionid
    Yeni Üye

Toplam 13 yazı
    01/07/2019 :  21:28:04  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - kenane123
    Cocuklar icin dugun kiyafeti dediginiz urunlerinizi mail atarmisiniz?
    Fiyat model ve urun resimleri gibi detaylarla birlikte.
    emreguclude@gmail.com

ilginiz için teşekkürler. kısa sürede sizinle mail ile iletişime geçeceğim

Germany
    Yeni Üye

Toplam 21 yazı
    02/07/2019 :  22:56:10  Alıntı
    Selamlar,
    Avrupa Pazari icin Kalite cok önemli.
    Kalitesi düsük Ürün Zaten Cin´den geliyor Avrupaya.

Avrupa Pazarina girmen icin buralarda Baglanti kurman gerekli.
    Online tanismak ile Güven ortami kurmak gayet zor olur. Böylelikle dolanadirilabilirsin Avrupalilar tarafindan.

Araci ile de tabiiki olabilir. Ama en önemlisi Numunelerin ile Avrupada baglanti agi kurman gerekli.
    Tur yapman gerekebilir. Mesakatli bir yol olabilir.
    Tanidigim Arkadaslarim böyle calisiyorlar.

Basarilar dilerim.

Yerleşim : ALMANYA / Nrw  |  Meslek : Esnaf
    fashionid
    Yeni Üye

Toplam 13 yazı
    02/07/2019 :  23:06:40  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - Germany
    Selamlar,
    Avrupa Pazari icin Kalite cok önemli.
    Kalitesi düsük Ürün Zaten Cin´den geliyor Avrupaya.

Avrupa Pazarina girmen icin buralarda Baglanti kurman gerekli.
    Online tanismak ile Güven ortami kurmak gayet zor olur. Böylelikle dolanadirilabilirsin Avrupalilar tarafindan.

Araci ile de tabiiki olabilir. Ama en önemlisi Numunelerin ile Avrupada baglanti agi kurman gerekli.
    Tur yapman gerekebilir. Mesakatli bir yol olabilir.
    Tanidigim Arkadaslarim böyle calisiyorlar.

Basarilar dilerim.

Merhaba,

mesaj için çok teşekkür ederim. biz de kaliteli olduğu için ürünlerimiz girmekte ısrar ediyoruz.
    bahsetmiş olduğunuz bağlantılar için burası ve benzeri forumlara üye oldum umarım faydasını görürüm.
    ama aracı şu aşamada bizim için en mantıklısı gibi duruyor.
    iş bilen aracı ile kader yollarımızı kesiştirecek mi bakacağız.

iyi aksamlar dilerim.

kompetan
    Yeni Üye

Toplam 9 yazı
    03/07/2019 :  11:50:39  Alıntı
    Selamlar
    Ürünlerinize ait fotoğraflar ve satış fiyat listesini alabilirmiyim? srtglgrkn@gmail.com
    Yönetici işi doğru yapar, Lider doğru işi.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
    Avrupadangirisi
    mci

Yeni Üye

Toplam 18 yazı
    03/07/2019 :  12:55:14  Alıntı
    Merhaba ürünlerinizin fotograflarini ve fiyat listesini gönderebilirmisiniz acaba?

Yerleşim : İngiltere / Londra  |  Meslek : Mühendis
    fashionid
    Yeni Üye

Toplam 13 yazı
    03/07/2019 :  21:14:15  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - kompetan
    Selamlar
    Ürünlerinize ait fotoğraflar ve satış fiyat listesini alabilirmiyim? srtglgrkn@gmail.com

İlginiz için teşekkür ederim. En kısa sürede ileteceğim.

fashionid
    Yeni Üye

Toplam 13 yazı
    03/07/2019 :  21:16:54  Alıntı
    Alıntı Yapılan Metin:
    Yazıyı gönderen - Avrupadangirisimci
    Merhaba ürünlerinizin fotograflarini ve fiyat listesini gönderebilirmisiniz acaba?

Merhaba,Elbette iletebilirim ancak özelden ya da buradan mail adresinizi iletir misiniz?

erkantekin
    Üye

Toplam 567 yazı
    04/07/2019 :  12:27:07  Alıntı
    Size ulaşabileceğim bir telefon verebilirmisiniz. Mail: novafinans@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ
    yusufb
    Yeni Üye

Toplam 2 yazı
    14/07/2019 :  01:17:24  Alıntı
    Merhaba;

Ürünleri mail yoluyla iletebilirseniz yardımcı olabilirim. (yyusufbayrak@gmail.com)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.31 saniye.
    17:55:40, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım