İmalat Fikri Olan Arkadaşlardan Yardım Lütfen - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İmalat Fikri Olan Arkadaşlardan Yardım Lütfen

bekir34
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
18/06/2019 :  18:39:16 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

arkadaşlar merhaba,
benim istanbul'da 10 yıldır elektronik cihazlar üzerine faaliyet gösteren ithalat firmam var.son yıllardaki doların yükselişi ve internet alışverişi malesef işlerimi olumsuz yönde etkiledi ve son bir yıldır sektör değişikliğini ciddi ciddi düşünmeye başlayıp yeni sektörler için çeşitli araştırmalar yapmaktayım.
günümüz zamanında bana en cazip gelen sektör imalat sektörü.tabiki imalat sektörününde bir çok iş kolu mevcut.
Benim aklımdaki türkiyede üreticisi olmayan veya az olan iç ve dış piyasalara satışı olabilecek bir ürünün imalat üretim hattını kurmak.
arkadaşlar bu konuda fikir ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
şimdiden teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
19/06/2019 :  16:01:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Çok cazip güzel bir fikir.

Üretip satmak için bir ilham gerek.

Bir pazar görüp bunu üreteyim diye düşünmek.

Elektronik sektörü trafo kullanır. Her cihaz 220AC yi düşük bir DC ye çevirip kullanır.

Troid trafo sarma makinesi alıp siparişe göre trafo üretmek.

Ya da; Elektronik adaptör üretimi yapmak.

Bunları üretebilecek bir düşük gerilim üretim hattı kurup , elektronik üretici firmalardan sipariş almak.

Olur mu bilmem. Ama böyle bir piyasa var.

Başka ne üretilir ben de merak ediyorum.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
herculess74
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
19/06/2019 :  16:29:21  Alıntı
merhabalar benim aklımdaki proje kaliteli telefon şarj kablosu üretmek eğer görüşmek istersen ortak olarak istanbuldayım
www.golsesi.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
bekir34
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
19/06/2019 :  17:33:47  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akinselcuk
Çok cazip güzel bir fikir.

Üretip satmak için bir ilham gerek.

Bir pazar görüp bunu üreteyim diye düşünmek.

Elektronik sektörü trafo kullanır. Her cihaz 220AC yi düşük bir DC ye çevirip kullanır.

Troid trafo sarma makinesi alıp siparişe göre trafo üretmek.

Ya da; Elektronik adaptör üretimi yapmak.

Bunları üretebilecek bir düşük gerilim üretim hattı kurup , elektronik üretici firmalardan sipariş almak.

Olur mu bilmem. Ama böyle bir piyasa var.

Başka ne üretilir ben de merak ediyorum.

FİKİR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.BİLDİĞİM BİRKAÇ SAĞLAM ÜRETİCİ VAR HALİ HAZIRDA.AMA TABİKİ DETAYLI FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI YAPILIP KARARA BAĞLANABİLİR.

bekir34
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
19/06/2019 :  17:37:44  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - herculess74
merhabalar benim aklımdaki proje kaliteli telefon şarj kablosu üretmek eğer görüşmek istersen ortak olarak istanbuldayım

MERHABALAR.MANTIKLI BİR KONU,ŞARJ KABLOLAINDA SAĞLAMLIK VE TASARIM ÇOK ÖNEMLİ.ŞARJ KABLOSU ÜRETİMİNDE ÇİNDE BİR SÜRÜ ÜRETİCİ VAR KALDIKİ DÜNYAYA VE ÜLKEMİZE BUNLAR SATIYORLAR.TÜRKİYEDE BÖYLE BİR ÜRETİMDE BULUNMAK MANTIKLI OLABİLİR.FARK YARATAN BİR ÜRETİM OLMASINDA YARAR VAR KANIMCA DİĞERLERİNDEN FARK YARATMASI SATILABİLİRLİĞİ KOLAYLAŞTIRIR BURADA TASARIMLAR ÇOK ÖNEMLİ.SİZ BU KONU HAKKINDA EKİPMAN,DONANIM VS. GENEL BİR FİZİBİLİTE YAPTINIZ MI?

talent
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
20/06/2019 :  13:14:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,
Mobilya menteşesi üretimi yapan sadece 1 firma var. Made in Turkey olarak ortadoğu ülkeleri mal arıyor. Yeterli bütçe varsa , çok başarılı bir yatırım olur. Selamlar,
Cüneyt Kokal
0541 2093243

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İmalat
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
20/06/2019 :  19:39:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Çok ilginç. Gerçekten de gömme kapak menteşesi üreticisi ancak 1 adet bulabildim.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
Ertcyhn
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
21/06/2019 :  11:57:31  Alıntı
Sektör değiştirmek istersen; SOLUCAN GÜBRESİ üret. Yabana atma bu dediğimi. Bu işin duayeni Mehmet Emin Pursa. Kendisi de İstanbul Göktürk'te. Firmasının adı:Kara Elmas Solucan Gübresi

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Emekli
herculess74
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
22/06/2019 :  16:27:57  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bekir34
Alıntı Yapılan Metin:

MERHABALAR.MANTIKLI BİR KONU,ŞARJ KABLOLAINDA SAĞLAMLIK VE TASARIM ÇOK ÖNEMLİ.ŞARJ KABLOSU ÜRETİMİNDE ÇİNDE BİR SÜRÜ ÜRETİCİ VAR KALDIKİ DÜNYAYA VE ÜLKEMİZE BUNLAR SATIYORLAR.TÜRKİYEDE BÖYLE BİR ÜRETİMDE BULUNMAK MANTIKLI OLABİLİR.FARK YARATAN BİR ÜRETİM OLMASINDA YARAR VAR KANIMCA DİĞERLERİNDEN FARK YARATMASI SATILABİLİRLİĞİ KOLAYLAŞTIRIR BURADA TASARIMLAR ÇOK ÖNEMLİ.SİZ BU KONU HAKKINDA EKİPMAN,DONANIM VS. GENEL BİR FİZİBİLİTE YAPTINIZ MI?

Hayır hiç bir ekipman ve donanım ile araştırma yapmadım fakat ülkemizde üretimi yapılmayan (çinde ucuz olduğundan) bir ürün olduğunu düşündüğüm için yazdım yani bana sorarsanız çin ucuz çin ürünümü alırsın yoksa kaliteli yerli bir kablomu alırsın diye ben yerli üretimi derim maksadım ülke ekonomisine ve insanlarımızq faydalı bir iş yapmak.maliyeti nedir nasıl yapılır onuda bilmem ama ortaklaşa 2 veya daha çok yatırımcıyla bu işi yapmak isterim bütçemiz ne elverdiyse saygılar
www.golsesi.com

abbankimya
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
24/06/2019 :  02:21:01  Alıntı
Kimya sektörü ile ilgili üretimler konusunda fikir verebilirim.
chemistabban

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Kimyager
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
24/06/2019 :  23:43:22  Alıntı
sn abbankimya;

şöyle bir ürün kimyasal olarak mümkün mü? mümkünse nasıl üretebilirim? :D

traş köpüğü gibi yoğun, su üzerinde kalacak, alttaki su akıp değişse bile kolay kolay çözünüp gitmeyecek.
çevreye zararı olmayacak.

umarım aklımdakini az çok anlatabilmişimdir.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
abbankimya
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
25/06/2019 :  00:55:52  Alıntı
Sn İkare ürünün hangi sektörde kullanılacak, ne amaçla kullanılacak belirtirseniz ancak o zaman bi yorum yapabilirim.
chemistabban

listembu
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
26/06/2019 :  11:11:35  Alıntı
hocam gıda sektörüne yönelik düşünürseniz görüşmek isterim. 545 635 ondört 63 kemal

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - bekir34
arkadaşlar merhaba,
benim istanbul'da 10 yıldır elektronik cihazlar üzerine faaliyet gösteren ithalat firmam var.son yıllardaki doların yükselişi ve internet alışverişi malesef işlerimi olumsuz yönde etkiledi ve son bir yıldır sektör değişikliğini ciddi ciddi düşünmeye başlayıp yeni sektörler için çeşitli araştırmalar yapmaktayım.
günümüz zamanında bana en cazip gelen sektör imalat sektörü.tabiki imalat sektörününde bir çok iş kolu mevcut.
Benim aklımdaki türkiyede üreticisi olmayan veya az olan iç ve dış piyasalara satışı olabilecek bir ürünün imalat üretim hattını kurmak.
arkadaşlar bu konuda fikir ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
şimdiden teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
26/06/2019 :  23:51:03  Alıntı
sn abban kimya.
bi arkadaşımın imalathanesinde ufak bi gider kanalı var. üstünü kapatamıyor. tamamen de iptal edemiyor.
çok yoğun olarak kullanılan bir kanal da değil.
ama hem koku hem de kötü görüntüye sebep oluyor. pek çok şey denedi istediği verimi alamadı...

benim de aklıma böyle birşey geldi. traş köpüğü gibi bir köpük olsa bunu kanala sıksa.
su geldiği zaman köpük zaten üstte kalır. olmadığı zaman da kanalı o doldurur. görüntü düzelir.
kötü kokuyu da yanlış bilmiyorsam önler.

pratikte böyle birşey mümkün mü bilmiyorum tabi:D
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

abbankimya
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
28/06/2019 :  01:00:30  Alıntı
Sn. İkare,
Giderlerdeki kötü kokuların nedeni genellikle mikrobiyolojik üreme kaynaklıdır. Mikroorganizmaları yok etmek kötü kokuyu da yok edecektir. Bunun için dezenfektan kullanmak bu işi çözer diye düşünüyorum. Sizin düşündüğünüz gibi bir ürün olasılığı oldukça düşük çünkü uzun süre kanalda bozulmadan kalabilecek bir ürün yapmak pek olası görünmüyor.
chemistabban

seten
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
29/06/2019 :  00:46:16  Alıntı
Kötü kokuyu ve zararlı mikro organizmaları yararlı bakterilerle çözen bir firma vardı. Konikste de bayilik ilanları vermişti.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Esnaf
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
29/06/2019 :  01:36:48  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - abbankimya
Sn. İkare,
Giderlerdeki kötü kokuların nedeni genellikle mikrobiyolojik üreme kaynaklıdır. Mikroorganizmaları yok etmek kötü kokuyu da yok edecektir. Bunun için dezenfektan kullanmak bu işi çözer diye düşünüyorum. Sizin düşündüğünüz gibi bir ürün olasılığı oldukça düşük çünkü uzun süre kanalda bozulmadan kalabilecek bir ürün yapmak pek olası görünmüyor.

Hocam meşgul ediyorum kusura bakmayın öncelikle.
diğer taraftan sizin uzun süreden kastınız ne kadarlık bi süredir.
günde 1-2 kere yenilemeye gidebiliriz köpüğü. yani 4-5 saat dayanabilse yeterli olur aslında...
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

ugurkumral
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
03/07/2019 :  16:54:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:

Merhabalar konuyla alakalı bende araştırma yaparken burada yazılarınıza rastladım. evet ben telefoncuyum istanbulda sektörde bir boşluk söz konusu çinden ithalat ediyor şirketler ama bunun üretimini türkiyede biz yaparsak emin olun pazarda büyük değişimlere sebep oluruz. ucuz çin üretimi kalitesi malum daha düşük oluyor kaliteli bir yerli üretim piyasayı epey lehimize değiştirir. bu işi yapmak isteyen arkadaşlar olursa her zaman ortalığa açığım görüşülür.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
herculess74
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
03/07/2019 :  17:09:34  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ugurkumral
[quote]Yazıyı gönderen - herculess74

Merhabalar konuyla alakalı bende araştırma yaparken burada yazılarınıza rastladım. evet ben telefoncuyum istanbulda sektörde bir boşluk söz konusu çinden ithalat ediyor şirketler ama bunun üretimini türkiyede biz yaparsak emin olun pazarda büyük değişimlere sebep oluruz. ucuz çin üretimi kalitesi malum daha düşük oluyor kaliteli bir yerli üretim piyasayı epey lehimize değiştirir. bu işi yapmak isteyen arkadaşlar olursa her zaman ortalığa açığım görüşülür.

İyi bir araştırma yapmak lazım birde 2 kişi ile yapılacak iş değil ,maliyet, üretim yeri ve fizibilite yapılması lazım
www.golsesi.com

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.99 saniye.
03:48:26, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım