Yalakalık. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yalakalık. . .

homer
Üye

Toplam 110 yazı
28/09/2004 :  12:58:42 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Kesilikle çok başarılı...

Hıncal Uluç'a göre başarının sırrı

Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç iş dünyasında başarılı olmanın püf noktasını bulmuş. Başarı sırrını bir tür fala benzeten Uluç, başarılı olmak için yapılması gereken en önemli şeyi bulduğunu yazıyor

Başarının Sırrı..

Ali Kemal Hanlı, İstanbul Trafik Müdürü sevgili kardeşim anlattı..
Bir türlü fal.. Bu işin erbabı Numeroloji der.. Rakamlarla harfler arasında ilişkiler kurulur.. İsmin harfleri rakamlara dönüştürülür, ordan adamın falına bakılır..
Şimdi çok önemli sorulara da bu yöntemle cevap aranıyormuş..
Soru, mesela..
Başarının yüzde yüz sırrı nedir?..
A'dan başla****, Z'ye kadar harflere rakam veriyorsunuz..
A =1, B=2, C=3.... ....Y= 28, Z= 29!..
Sorunun muhtemel yanıtını yazıp rakama çeviriyor ve topluyorsunuz. Sonuç, başarı yüzdeniz..
Şimdi başarının muhtemel yanıtı.. Diyelim inanmak..
Yaz.. Çevir rakama.. Topla..
İNANMAK= 10+17+1+17+16+ 1+14= 76!..
Yüzde 76!.. Fena değil, ama eksik..
Peki çalışmak..
ÇALIŞMAK = 4+1+15+11+23+16+ 1+14= 85!..
Yüzde 85 gayet iyi de biz, yüzde 100 başarının sırrını arıyorduk..
Ali Kemal söyledi. İnanmadım, üşenmedim, yazdım ve topladım!..
Yalakalık..
YALAKALIK= 28+1+15+1+14+1+15+ 11+14=100!..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
homer
Üye

Toplam 110 yazı
28/09/2004 :  14:06:45  Alıntı
Ahmet Bey,
Söylediklerinize bir itirazım yok,sadece hoş bir tesadüf olduğunu düşünüyorum.
Bunun yanında;Yalakalık vardır,bazıları yalakadır,yine bazıları yalakalara prim verir.

Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
29/09/2004 :  01:30:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Mim Bey,
Son yazılarınızda aşırı alınganlık görüyorum. Herkes sanki size karşı veya sizinle ilgiliymiş gibi algılıyorsunuz yazıları. Ben Homer'in yazısında sizinle ilgili bir şey görmedim. Genel olarak yalakalığın her yerde var olduğunu ve geçerli olduğunu söylemiş sadece. Bunun sizle ne alakası var Allah aşkına?

Ayrıca Hıncal Uluç'un yazısını mizahi bir makale olarak kabul etmek daha doğru. Adam bilimsel bir makale yazmıyor ki anlattıklarını doğru veya yanlış olarak değerlendirelim. Hem bence konunun ana fikri 'numeroloji' değil 'yalakalık'.

Benim şahsi fikrimi soracak olursanız evet katılıyorum. Bazen çalışan değil yalakalık eden atın üzerinde kalmaya devam ediyor. Peki bu başarı mı? Hayır. Bence yalakalık ile elde edilen kazançlar başarı değildir. İnananarak ve çalışarak ulaşılan yer başarıdır. İsteyen istediği gibi kabul edebilir.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
29/09/2004 :  04:40:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bana kalırsa bu konuda özel sektör de sütten çıkmış ak kaşık değil. Yalakalık sisteminin özel sektörde de tıkır tıkır işlediğini düşünüyorum.

melih15
Üye

Toplam 370 yazı
29/09/2004 :  08:02:54  Alıntı
Ben bu konuya biraz farklı açıdan bakmaya çalışacağım. Anafikir olarak birçok sosyal olayı açıklamaya yardımcı olabilecek ve sayfalarca sürebilecek bir anlatımı da çok kısa ve bir iki cümleyle açıkla**** yetinmek istiyorum.

"verdiysem ben verdim" sözü çok şey anlatmıyor mu size. Yalakalığın sonucunda koparılan nedir? Türklerden başka hangi toplum bu söze bukadar tepkisiz kalabilirdi ki.

Kınasak da kınamasak da, bugün her kesimde oldukça sık görülen YALAKALIK artık sıradan bir olgudur.
Saygılarımla.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
homer
Üye

Toplam 110 yazı
29/09/2004 :  08:54:21  Alıntı
Ahmet Bey,
Şahsınızla ilgili herhangi bir atıfta bulunmadım.Ben gözlemlerimin sonucunu aktarıyorum.Özel veya kamu sektöründe insanlar yalakalık yapıyor,yalakalara prim veriyor.
Bu birçok kişinin yaşam tarzı olmuş durumda.Birlikte çalıştığım bir arkadaşım yaşam biçimini şirketin ortaklarına "yalakalık" üzerine kurmuş.Ben bunu çok garipsemiyorum.

Tabiki başarının %100 yalakalığa bağlanması kabul ediemez.Ben bu yazıyı bilimsel bir tez olarak okumadım.Sadece ilginç bir tesadüf olduğunu düşündüm.
Saygılar.

Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
29/09/2004 :  09:36:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Soruyu değiştirelim:
-Erdemsiz bir insan olmanın yüzde yüz sırrı nedir?
Cevap:
-Yalakalık.

Hesaplayalım;28+1+15+1+14+1+15+11+14=100!..

homer
Üye

Toplam 110 yazı
29/09/2004 :  10:30:04  Alıntı
Sahiden 100 çıktı :)

homer
Üye

Toplam 110 yazı
13/10/2004 :  16:47:55  Alıntı
Herkes kendi + ve - lerini ifade ederse daha doğru olur.
Yalakalık:Bireyin bir çıkar beklentisi ile,kendi amacı doğrultusunda,yapılan kişiyi yüceltmek(öyle hissettirmek) eylemine denir.
Sn.,Bey,Avukat,Mühendis,Doktor...sıfatları yalakalık belirtisi değildir.
Örnek vermek gerekirse;
A:B'nin patronu ve model uçaklara ilgi duyuyor,
B:A'nın firmasında çalışıyor ve model uçaklara ilgi duymuyor.
B masasının üstüne model uçak hobisi ile ilgili bir kaç dergi yerleştirir ve model uçak edinir.A ile olan konuşmalarına bu konuyuda serpiştirir.Aslında bundan çok ciddi bir çıkar beklememektedir ama yinede patronun gözünde "hoş" bir detay olacağını düşünmüştür,mutludur...
A cephesinde ise B ye olan tavırlarında bir değişiklik olmamıştır.Mutludur.

Herkes mutludur ama B yalakadır.

homer
Üye

Toplam 110 yazı
14/10/2004 :  11:03:33  Alıntı
Sn,Bey:Bana göre saygı ifadesidir.Yoksa Turkcell(yada fatura gönderen herhangi bir kuruluş) in bana yalakalık yaptığını düşünmek zorunda kalırım:)
Saygılarımla.

Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
15/10/2004 :  06:30:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Nezaket ile yalakalığı birbirine karıştırmamak lazım!

Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
19/01/2012 :  18:18:13  Alıntı
ilginç :)
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
asaf
Üye

Toplam 185 yazı
06/05/2012 :  19:40:25  Alıntı
Enteresan ,ve bir o kadarda tebessüm ettiren bir sonuç.
Ormanda tilki en akıllı, koyun ise en saf hayvandır, ancak tilki her zaman aç koyun ise tok gezer...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Marca Reklam
Üye

Toplam 170 yazı
07/05/2012 :  00:17:34 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Komik bir tesadüf :) İngilizce denense yine 100 yaparmı acaba veya sadece türkiye içinmi böyle :P
http://www.huntelmann.com
Serbest Girisimci

Yerleşim : Türkiye / Almanya  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
07/05/2012 :  10:02:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arkadaşlar bazı tesadüfler gerçek olabiliyor ama kurumsal olmayan yerlerde %100 olur.

özel sektör de yalakalık yapacak kişinin fikirleri de orjinal olmalıdır ve gelecege yönelik düşünceleride patronla paylaşmalıdır padişahım çok yaşa gibi patron babasın büyüksün gibi laflarla hem işyeri personelleri arasında huzursuz ve takım çalışmasına zarar vereceginden kimse hoşnut kalmaz.

ama kurumsal yerlerde zaten herkesin yapacagı iş bölümü oldugundan birde kalifiye eleman olduklarından kimsenin birşeyler yapmasına gerek yoktur..

Ama şahsi düşüncem yalakalık ülkemizin başına bela olmuş bir illet başka ülkelerde de vardır mutlaka ama bizim ülkemizde ki yalakacılıgın sınırı olmadıgından bugun kara dediklerine yarın ak deyip o işyerinin gelecegine dinamit koyarlar.

örnegin ; çocuklar duymasın da vatan şaşmaz ın oynadıgı karakter
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
07/05/2012 :  10:37:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bunu unuttum artık ülkemiz de yalakalığın başka versiyonu daha çok tutuyor ve para ediyor yöntem de GAZA VERME bu yöntem yalakalığın mutasyon geçirmiş daha fazla özelliklere sahip olmuş aşamasıdır..

sen çalışırsın didinirsin bakarsın biri çaycıyı gaza getirip sen harcanıyorsun deyip çaycıyı deyip adama gaz verip işten attırmanın ya da işten kendisi çıkar diğeri de kendi adamını çaycı yapar..

arkadaşlar bu numeroloji falan belki işin esprisidir ama tek gerçek yöntem dürüstlüktür
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
izimani
Üye

Toplam 238 yazı
07/05/2012 :  16:26:24  Alıntı
Doğru insanlara yalakalık yapmak bence bir gereklilik.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
SRGN
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
04/02/2013 :  14:22:39  Alıntı
çok gzl paylaşmışınız.yalaka insanlardan hoslanmam.cünkü gercekten işinin erbabı olanların hakkını yiyiyolar.yorumunuzu okuyan yalakalarda şimdi acaba ben yalakamıyım diyodur kesin:)))

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.22 saniye.
01:51:06, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım