Kosgeb Arge İnovasyon Desteği İle İş Kurmak? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kosgeb Arge İnovasyon Desteği İle İş Kurmak?


urqun
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
24/03/2019 :  21:45:37 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Beyler merhaba.
Jeoloji mühendisiyim, Soğuk su tespiti hariç, tüm yeraltı kaynaklarının(metalik-radyoaktif madenler, jeotermal enerji, hidrokarbon rezervuarları) tespitine yönelik temelde saha jeolojisi ve özelinde jeokimyasal değerlendirme için bir cihaz geliştirmeyi düşünüyorum. Hali hazırda Tübitak bireysel genç girişimci desteğine başvurdum ancak oradan olumlu cevap alamazsam Kosgeb arge inovasyon desteği alarak bu ürünü geliştirip kendi büromu kurabilir miyim ?

Cihazı geliştirdikten sonra satmayı düşünmüyorum. Şirketimde maden-jeotermal-petrol ruhsat sahiplerine hizmet vermek istiyorum. Kısacası bu cihaz benim ekmek kapım olacak.

Param olmadığı için destekle yapmam gerekiyor bunu cihazı ürettikten sonra geliştirmek için bir daha destek alma imkanım var mıdır?

Sıfır sermaye ile devlet desteği alarak teknolojik bir ürün yapıp hizmet sunmayı düşünüyorum. Bu iş nasıl olur sizce ?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
shadow_of_a_dou
bt

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
29/03/2019 :  13:41:00  Alıntı
Kosgeb desteği siz ödemeelri yaptıktan sonra veriyor. Hal-i hazırda sermayesi olmayanlar için uygun değil sistem.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
maxomillian
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
30/03/2019 :  10:49:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kosgeb' te işlem şu şekilde işlemekte..

sen önce yapacağın işi yapıyorsun, faturalarını eline alıyorsun. kosgeb' e başvuruyorsun. başvurduktan sonra inceleyip sana dönmeleri 2-3 ayı buluyor.. ondan sonra gelip yerinde görüyorlar, daha sonrasında işini uygun görüyorlar (yada görmüyorlar)

siz 100 lira harcadınız.. adamlar gelip baktıklarında ""yok birader bu iş 100 lira değil 73 lira"" diyebilirler.. bu 73 lirayıda size öle pat diye çıkartıp vermiyorlar. 3-4 ayda böle böle veriyorlar.. daha sonradan da gelip sizin yaptığınız bu işe devam edip etmediğinizi kontrol ediyorlar.. ""bizden aldığı parayı burayamı yatırmış yoksa gidip nargile cafe mi açmış"" diye kontrol etmekteler (burdaki nargile cafe örnek teşkil olsun diye yazdım)

olay bu şekilde işlemektedir..
karar sizin

Rıdvan


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ikare
Üye

Toplam 381 yazı
03/04/2019 :  00:09:36  Alıntı


Kosgeb sıfırdan para vermiyor. yaptığınız harcamanın belli kısmını veriyor.
Teknolojik bir ürün ise Tubitak hibelerini araştırın derim.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

0.05 saniye.
22:09:29, 19 Haziran 2019, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım