Patent Almalı Mıyım? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Patent Almalı Mıyım?


Bilgi güçtür
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
10/03/2019 :  00:06:27 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Arkadaşlar hepinize selamlar. Tekstil sektörün de pantolon üzerine bir tasarım gerçekleştirdim ve numune yaptırdım. Yapmış olduğum tasarım daha önce kimse tarafından yapılıp yapılmadığını araştırdım ve yapılmadığını gördüm. İlgili tasarımı mı pazarlayabileceğim firmalar mevcut. Aklıma takılan ise ürünü gösterdiğim de patentini almadığım için çalınma riski söz konusu. Sizlerden bu konuda düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum
Sizce patent başvurusu yapmayalı mıyım yoksa alsam da yine de çalınır mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
diyaristas
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
10/03/2019 :  14:50:54  Alıntı
kesinlikle almalısın. yoksa gümbürtüye gider. yurtdışı pazarı konusunda beraber çalışmak isterim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hazır giyim
crazyturk28_28
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
12/03/2019 :  20:46:55  Alıntı
Bilgi güçtür kesinlikle almalısın. Bu gibi ürünlerin birebir replikası yapılabiliyor. Birde kendi markasını basarsa sana bir bardak su içmek kalır. Patent işini hızlandır.
crazyturk28_28

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Ertunc Kamer
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
12/03/2019 :  22:20:21  Alıntı


benim önerim Tasarım Tescili alman yönündedir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

0.07 saniye.
21:46:13, 19 Mayıs 2019, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım