İsim Patenti İle İlgili Bilgisi Olanlar ?? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İsim Patenti İle İlgili Bilgisi Olanlar ??


kocomerfff
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
05/02/2019 :  20:46:46 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


merhabalar, üni öğrencisi genç bir kardeşinizim Çin de yapılan bir iş var ve ben bunu Türkiye de yapmak istiyorum. bu konuyla alakalı kosgeb başvurusu yapmak istiyorum herşey den önce isim hakkı almam gerekli mi ? Gerekli ise isim hakkı alabilir miyim ? bu işi Türkiye de benden başka birileri yapsın istemiyorum nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız memnun olurum.
tüm kapılar açılır, sen yeter ki çalmayı bil. Ne zaman bilemem! Sen yeter ki durmayı bil.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ev kadını
tansu karahan
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
06/02/2019 :  10:46:10  Alıntı
merhaba, öncelikle kosgeb girişimcilik kursuna katılıp sertifikanı almalısın. daha sonra patent şirketleri ile görüşüp varsa tasarımını tescil ettirebilirsin. isim hakkı dediğin marka sanırım . elbette markanı da tescil ettirip isim hakkını alabilirsin. nacizane tavsiyem eğer ki yapacağın iş ülkemizde ilk kez yapılacaksa bunu ilk senin yapacağını belgeleyen belge edinmek. çokça başarılar diliyorum. bol şans

Yerleşim : Türkiye / Gazipaşa  |  Meslek : Yöneticilik
yasar5955
Üye

Toplam 128 yazı
06/02/2019 :  19:57:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba kardeşim
Öncelikle genç yaşına rağmen böyle girişimci bir ruha sahip olmandan ötürü seni tebrik ederim.
Amacın doğrultusunda belirlediğin amaç imkansız, çizdiğin yol yanlış. izninle açıklayayım. ( kusura bakma.. seni mutlu etmek için yanlış yol tavsiye edemem )
Öncelikle bir ürüne patent alabilmen için üretici olman gerekli. Aksi halde çin'de üretilen bir mala patent alamazsın-ki olması gerekende budur. çünkü çin'de adam mal üretir,sen burada patent alsan ve senden başka kimseye satış yapamazsa ve bunu her ürün için herkes yapsa neler olur..düşün.
Ayrıca patent alabilmen için o ürünün üretim mahiyetinden kapasite raporlarına kadar belgeler vs. vs. yani onu aklınızdan atın.
Eğer bu ürünü bir tek sen temsil etmek istiyorsan,yapman gereken üretici firma ile anlaşma yapman ve Türkiye bayiliğini alman olur-ki bu milli piyango büyük ikramiyesini senin kazanma ihtimalinden çok az..yani senin anlayacağın bu da imkansız..
tekrar ediyorum.. seni mutlu etmek isterdim ama maalesef gerçekler bu.
O halde ne yapmalısın, ona bakalım.
Bana göre yapman gereken bulduğun ürün için araştırmanı yapmışsan ve bunun satışını yapmaya karar vermişsen, oradan bu ürünü sağlıklı ve uygun teslimat güvencesi ile satın alıp burada pazarlama ve satışını yapmak olacak. işini büyüttüğünde alt bayilikler oluşturabilir, ülke geneline yayılabilirsin. herkes nasibimi yer.. senin olmayan rızk zaten sana nasip olmayacaktır.Atrıca; çok gençsin ve tecrübeye ihtiyacın var.. emin ol ticarette 2+2, senin hesapladığın gibi 4 etme ihtimali kadar aklında olan her sayı kadar edebiliyor.. umarım bunu öğrenmen sana maddi ve manevi olarak pahalıya malolmaz.
Yolun açık, bahtın bereketli olsun.
Allah yar ve yardımcın olsun.
Cesur ol ancak kendini yok edecek kadar cesur olma.. zira bunun adı cesaret olmaz..

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : İmalat
kocomerfff
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
08/02/2019 :  23:43:27  Alıntı


Yaşar bey uzun uzun yazmışsınız zaman ayırıp çok teşekkür ederim.. Kesinlikle katılıyorum tüm söylediklerinize , fakat benim yapacağım iş ürün değil HİZMET Çin den ürün getirip satmayacağım bir hizmet vereceğim insanlara 9 yaşından beri babam ile birlikte ticaret yapıyorum zaten şuan 23 yaşındayım biliyorum yani 2+2 konusunu :) aslında ben iyi yazama mışım bunu farkettim. Arkadaş orada güzel bir hizmet veriyor insanlara bende onu Türkiye de yapmak istiyorum bunun için kız arkadaşımı göndericem kursa benim hem işlerim var hem de kadınlara ayrıcalık var malum ülkemizde iş kadını yeterli değil veya az siz
tüm kapılar açılır, sen yeter ki çalmayı bil. Ne zaman bilemem! Sen yeter ki durmayı bil.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ev kadını
Kürşat tabak
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/02/2019 :  20:36:37  Alıntı
Valla bende çok merak ettim konuyu
K.tabak

Yerleşim : Türkiye / Kütahya  |  Meslek : Esnaf
sahingur84
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
13/02/2019 :  00:36:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
isim hakkını alabilirsin ama isim hakkını alman demek o işi yapmalarına engel olamazsın sen abc oto galeri açarsın ben xyz oto galeri açarım örnek olarak sektör isimleri mesela danışmanlık emlak cafe gibi sektör belli eden isimler tescil edemez sadece sektörde seni ayırt edebilecek isimleri tescilleyebilirsin
Şahin GÜR
Genel Koordinatör

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama

0.07 saniye.
04:10:21, 23 Temmuz 2019, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım