Yeni Bir Ürün İçin Ülke Çapında Bayilik Seyahati - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yeni Bir Ürün İçin Ülke Çapında Bayilik Seyahati


yasar5955
Üye

Toplam 104 yazı
10/01/2019 :  15:23:01   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Sevgili Konıks üyeleri ve okuyucuları;
Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Nanomant cephe kaplamasında tüm akademik ve test çalışmaları tamamlanmış olup üretim aşamasına geçmiş bulunmaktayız.
( Yurt genelinde bölge ve il bayilikleri oluşturmak amacı ile)
Nisan ayı Yapı fuarından itibaren piyasaya girecek olan ürünümüzün tanıtımı ve yurt genelinde bayilik koşulları hakkında görüşmek maksadı ile seyahate çıkmayı planlamaktayım.
Gerek dış cephe ısı yalıtım sektörü içerisinde veya bu sektöre girmeye düşünen arkadaşlarla tanışmak ve görüşmek amacı ile istiyorum.
Dünyada ve Ülkemizde ilk ve tek olan, ticari geleceği son derece açık olan ürünümüz ve bu ürünün sektörde temsil edilmesine yönelik ilgi duyan arkadaşlarımızın özel mesaj yolu ile iletişim bilgilerini yazmalarını rica ediyorum.
sizi tanımaktan mutlu olacağım.
herkese teşekkür ederim.


Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : İmalat
yasar5955
Üye

Toplam 104 yazı
10/01/2019 :  22:04:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
NANOMANT ÖN BİLGİ

Bilindiği üzere 5627 sayılı enerji verimliliği kanunu kapsamında binalarda ısı yalıtım ve EKB ( enerji kimlik belgesi ) zorunluluğu getirilmiş olup, söz konusu kanun 2020 yılı ile sınırlandırılmıştır.
Gerek bu kanun yaptırımı ve gerekse halkımızın tasarrufa yönelik bilinçlenmesi dış cephe yalıtım sektörünü cazip hale getirmiştir. Avrupa’da % 92 olan yalıtımlı bina oranı maalesef ülkemizde henüz % 6 bile değil. Bu durum sektörün gelecekte varacağı veya varması gereken noktayı net olarak gözler önüne sermektedir.

Dış cephe ısı yalıtım ve kaplama malzemeleri olarak ülkemizde ve dünyada kullanılan ürünlerden bazıları, mantolama, betopan, taşyünü, camyünü, ekoboard, betopan vb. sınırlı sayıda ürünler vardır ancak bu ürünlerin kendi özelliklerinden kaynaklanan birtakım sorunlar öne çıkmaktadır.
Örnek, mantolama, taşyünü ve camyünü malzemeleri ısı yalıtımı yaparken diğer ürünler ısı yalıtımı yapmamakta ve ısı yalıtım değerine ulaşabilmesi için EPS veya taşyünü ile desteklenmesi gerekmektedir-ki bu durum maliyet ve işçilik açısından oldukça pahalı olmakta ve ayrıca bu ürünlerin m2 alana yansıttığı kg ağırlık binalara ekstra fazlalık yük getirmektedir.
Diğer bir açıdan ise; cephe kaplama yalıtım ürünlerinin yangın anında cephede yanıyor olması veya alev yürütüyor olmasıdır. Bu her ne kadar çok hassas bir ayrıntı olmasına rağmen alternatifi olmadığı için maalesef dış cephede kullanılmaya devam edilmektedir.
Bir diğer husus ise ses yalıtım özelliği-ki bu ikamet ettiğimiz evimizde dış seslerden arınarak ailemizle birlikte kaliteli bir yaşam sürmemize etki etmektedir. Bu konuda yukarıda yazılı ürünlerin ısı geçirgenlik oranları henüz istenilen değerde elde edilememiştir.
Bir önemli özellik ise, çok önemli olan ısı iletkenlik değerleridir. Özellikle belirtmek isteriz-ki yapı dünyasında ve bayındırlık pozlarında; 0.067 ve altı değerler yalıtım malzemesi olarak sınıflandırılırken, 0.067 üzerinde olan değerler ise yapı malzemesi olarak sınıflandırılmaktadır. Bugün dünyada ısı iletkenliği / lamda sayısı en değerli ürün 0.036 ile EPS ve 0.040 ile taşyünü dür. Diğer kaplamaların kendi değerleri ise zaten yalıtım değerleri kapsamına dahi girmemektedir.
Önemli bir diğer husus ise, maliyetlerdir. Cephe kaplamaları ürünlerinin duvara uygulanabilmesi için diğer gereçler ve kendi değerleri ile işçilik zorluğu nedeni ile m2 işçilik fiyatları bir araya geldiğinde oldukça pahalı ve zahmetli bir uygulama olmaktadır.
Diğer, güneş ışığına dayanırlığı, pürüzsüz gövde yüzeyi, su emme, süratli işçilik uygulaması, boya tutuculuğu, mukavemet vb.bir çok özelliği zaten bizler rekabet değerinde bile görmemekteyiz.
Oysa NANOMANT; yukarıda yazılı tüm özelliklerde çok üstün bir ürün.
A1 yanmaz, % 96 ses izolasyonu sağlar, 0.024 ısı geçirgenlik sayısı/lamda değeri ( bu değer şu an dünyada ulaşılan en üst sınır ) hafif ( 1 m2 3,80kg) muadillerine göre son derece ucuz, nem ve rutubete dayanıklı ve UV ışınlarından etkilenmez, kolay ve ucuz işçilik maliyeti, ebatları nedeni ile ustalar tarafından kolay uygulanır, mukavemetli ve genleşme oranı sıfır.
Ürünümüze bu özellikleri kazandıran, uzun yıllar akademik çalışma sonucu elde edilen Nano teknoloji. NANOMAN; nano teknolojik bir dış cephe ısı yalıtım malzemesidir.
Firma olarak tam kurumsal kimliğimizle ürünümüzü ülke ve dünya pazarına sunmak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve bunu gerek bölge ve/veya il bayilikleri oluşturarak ticari birliktelikler oluşturmaktır.
Detaylı tanıtımlarımız 2019 Nisan ayında yapılacak olan Tüyap uluslar arası yapı fuarında yapılacaktır. Amacımız tüm bayilerimizle bu sevince ortak olmak ve başarılı güzel günlere birlikte yürümektir.

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : İmalat

0.09 saniye.
22:18:30, 22 Ocak 2019, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım