Eski Çevre Nasıl Geri Toplanır . . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Eski Çevre Nasıl Geri Toplanır . . .


konyali4242
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
01/12/2018 :  18:37:44 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Değerli arkadaşlar merhaba,
daha önceden 10 yıl kadar ufak esnaflara bilgisayar destek servis işi yaptım, sonra nereden bulaştıysam internet kafe açtım 2.5 yıl dükkandan ayrılamadım polisi zabıtası serserisi yüzünden başında durmak gerekiyordu, işlerim çok iyiydi fakat dükkan sahibinin kredi borcu yüzünden dükkanı tahliye etmek zorunda kaldım. sonrada bir fabrikada bilgi işlem işine girdim, 3.5 yıl kadar birkaç firmada çalıştım ama olmuyor. patronlar sana gider kalemi olarak bakıyor barındırmıyorlar...

6 yıldır çevrem dağıldı bende iyice içime kapandım memur hayatı gibi... kendi işimi yaparken ekonomik olarak rahattım ne zaman işçi oldum ekonomik sıkıntı çekmeye başladım.

şimdi bilgisayar, alarm, kamera, mağaza ürün koruma anteni, mağaza barkod yazarkasa sistemleri üzerine uzmanım ve kendim tekrar bir iş kurayım diyorum. alarm kurduğum yerlere takip sistemini de kurmayı düşünüyorum..

fakat uzun süredir görüşmediğim çevreye nasıl tekrar sahalara döndüğümü anlatacağım çünkü birkaç yıl öncesine kadar arayanları gidemeyeceğim için hep red ettim. nereden başlamalıyım, yeniden nasıl yeni ve eski çevre oluşturabilirim... fikirlerinize ihtiyacım var... daha önce nasıl çevre yaptın demeyin inanın hatırlamıyorum kendi kendine oluşmuştu sanırım :)
SONRA YÜKLENECEK

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
03/12/2018 :  20:14:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
En iyi yol randevu ile şahsen ziyaret.
Ziyaret süreniz mümkün olduğunca kısa (bir çay/kahve içimi) olmalı, gerekirse uzatılmalıdır.
Firma ya da şahısların görüşmediğiniz dönem içindeki değişimleri hakkında bilgi edinecek yönde sohbeti açıp ardından mevcut durumunuzu, şu andaki hizmetlerinizi ve gelecek hedeflerinizi kısaca anlatabilirsiniz.
Baştan kartvizit, ayrılmadan önce de broşür ve mümkünse eşantiyon tarzı hediyenizi bırakırsınız. Ziyaret gerçekleştirdiğiniz yetkiliden, sizin sunduğunuz hizmet ve ürünlere ihtiyacı olabilecek tanıdıklarının irtibatını istemeniz altın değerinde bir davranış olacaktır. Kesinlikle bu fırsatı atlamayın.

Notlarınızı, ziyaretiniz bittikten sonra almanız iyi olur. Çünkü iş görüşmesi yapmıyor, sadece eski bir tanıdığı sohbet amaçlı ziyaret ediyorsunuz.
Aldığınız notları değerlendirerek müstakbel müşterinizin ihtiyaçları, istekleri ve benzeri konularda çalışma yapınız. Bu çalışma sonunda elde edeceğiniz somut bilgi ve hatta duruma göre teklifleri içeren önerinizi sunmak amacıyla, ziyaretinizden sonra en fazla bir haftalık süre içinde öncelikle telefonla (talep halinde ziyaretle), olmazsa e-posta, Whatsapp gibi yollarla iletişime geçiniz.
Teklifiniz kabul edilmese veya hemen bir talep oluşmasa bile potansiyel gördüğünüz müşteriniz ile irtibatınızın devam etmesini sağlayacak yönde bir strateji geliştirmelisiniz. Hemen her müşteri için farklı bir yol belirleyeceğiniz için bunu başarmak, sizin yaratıcılığınıza ve pazarlama becerinize bağlı olacaktır.

Hayırlı ve bereketli kazançlar dilerim.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
konyali4242
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
03/12/2018 :  21:55:50  Alıntı
çok çok teşekkürler bilgi için
SONRA YÜKLENECEK

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
loopus12
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
19/12/2018 :  23:54:30  Alıntı


Değerli arkadaşım şuan ki piyasada işin gerçekten çok zor neden diye sorarsan esnaf kendi müşterisine iş yapamıyor,ama benim sana naçizane tavsiyem sakın dükkan açma takım taklavat ve mal koymak için bir depo ayarla ve sürekli insanları ziyaret et.Teklifleri TL olarak hazırla ve nakit ödeme olarak zorlama,işi yap haftadan haftaya uğrayıp taksitle alma sistemini kullan.Emin ol herkesin işine gelecek ve çevreni tekrar toparlayacaksın
bahadır

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik

0.09 saniye.
08:53:37, 25 Mart 2019, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım