Stretch Naylon İhracat / Bilgi Alamıyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Stretch Naylon İhracat / Bilgi Alamıyorum


Hugentoblerohne
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
25/11/2018 :  12:09:30 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Değerli arkadaşlar

Uzun süredir interneti araştırıyorum ve farklı bir arama motorundan burasını buldum. Benimde bir sorum var ama malesef hiçbir yerden bilgi ve cevap alamıyorum. Stretch Naylon (Palet sarma) ile yurtdışına ihracata açılmak istiyorum. Türkçe, Almanca, Ingilzce, Fransızca ve İtalyanca iyi derecede konuşa biliyorum. Yurtdışında büyük fabrikalara kapı açacak çok güvenilir arkadaşlar benden fiyat istiyor. Fabrikalara beni tanıtıp sonra ortadan çekilecek. Gerisini artık sen hal edersin diyorlar. Buraya kadar herşey tamam. Sarmanın (büyük bobin alıp) maliyetinide hesapladım ve 1 adet 300m 17my 50 cm lik ürünün hazır mal ile pek bir farkı olmadığını gördüm. Bu sebepten al/sat a gitmek istiyorum. Gelelim araştırmalarıma. Gitmediğim üretici, ziyaret etmediğim sarmacı, konuşmadığım kutucu ve masuracı kalmadı. 1 TIR malzeme istiyorum ve bana nasıl bir fiyat verirsiniz dedim. Abi ben hesaplayım sana dönerim. Hala bekliyorum kimse bilgi vermiyor. Benim isteğim verilen fiyat üzerinden maliyeti hesaplayıp teklif vermek. Ama bizim ülkede bunu bile yaptırmıyorlar. Ayrca biri Arabistan dan al vergiden muaf olursun dedi ama daha fazla bilgi vermedi. Arkadaşlar sizden ricam, doğru bilgileri nereden alabilirim? Fiyat, Gümrük, Nakliye, Vergiler. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Serbest meslek
cagatay54
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
26/11/2018 :  19:52:14  Alıntı
Ozelden yazin numaranizi arayayim sizi

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İmalat
tablom
Üye

Toplam 474 yazı
27/11/2018 :  02:43:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Palet Strech Filmi hammaddesi ithal bir malzeme. Bu sebeple çok rahat fiyat alamazsın.
Net fiyat alabileceğin yer olarak önerim: Merşet ambalajı bir ara ve adet, fiyat sor net fiyat vereceklerdir.
Ama dediğim gibi hammadesi ithal ürün yurtdışındaki fiyatlardan daha ucuza mal etmen zor.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
Hugentoblerohne

Yeni Üye

Toplam 2 yazı
27/11/2018 :  07:47:56  Alıntı


İmalat tan vezgeçtim. Mamül olarak alıp TIR bazında ihracat yapmak birinci planım. Müşteri kitlem hazır sadece fiyat ve numune lazım. Yurtdışı arabistan dan mamül olarak alıyormuş. O daha ucuzmış. Ama yinede dediğin gibi merşet i arayacağım.

Yerleşim : Türkiye / Izmir  |  Meslek : Serbest meslek
makaleyaznet
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
30/11/2018 :  15:10:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İthal malzemelerin yurda alımı konusunda, bu işin sektördeki öncüleri belirli başlı irtibat ve kaynaklara sahipler. Onlar zaten meslek sırrı olarak gördükleri bu konularda bilgi vermeyeceğini düşünüyorum. Zira, sizde zaten bu sıkıntıyı yaşamışsınız. Belki en iyi yöntem herkesin rahatlıkla kullanabileceği alibaba.com gibi global ticaret siteleridir. Ayrıca, ne kadarı işinize yarar ama benzer bilgi birikimleriniz varsa, bunları yazıya dökerek oluşturacağınız içerik ve makalelerden de kazanç sağlayabileceğiniz bir girişimimiz mevcut. makaleyaz.net sitesinde, birçok kategoride bu tip yazılarınızı paylaşabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Saygı ve sevgilerimizle.
Özgün ve Hazır Makaleler | https://www.makaleyaz.net

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
04/12/2018 :  19:44:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Fiyat talebini herhangi bir şahıs olarak istersen bazı çekincelerden dolayı teklif vermek istemeyebilirler. Ne iş yaptığı, kimden alıp kime sattığı az ya da çok belli olan bir firmaysan daha kolay teklif toplayabilirsin. Kurumsal bir yapının temsilcisi olarak bizzat tanışarak/kendini tanıtarak teklif almayı deneyebilirsin.
Ayrıca, fiyatı USD veya EURO olarak vermelerini talep et. İhraç kayıtlı mal alımı yapacağın için KDV ödemeyeceksin.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

0.08 saniye.
08:56:31, 25 Mart 2019, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım