Girişimcilik- İş Kurma Fikirleri Tavsiyeler - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Girişimcilik- İş Kurma Fikirleri Tavsiyeler

insaatci07
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
24/10/2018 :  20:27:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar inşaat mühendisiyim Antalya da yaşamaktayım. Okulu dereceyle bitirdim şuan şantiye şefliği yapıyorum ama beni tatmin etmiyor. Okulda okurken bile tek düşüncem ticaretti. Ticaretsiz bişey olacağına inanmıyorum. İstekli ve azimli biriyim. Şimdi sizden fikir için tavsiye istiyorum.
Seçeneklerim şunlar;

1)Pederin mobilya dükkanı var mutfak dolabı vestiyer felan imal ediyoruz müşteri oldukça ama küçük bir işletme bu işletmeye mesela kosgeb den ben nasıl destek alıp büyütebilirim ne kadar üst limit alabilirim.
2)Korkuteli tarafında bir tanıdığın yeri var 16 dönüm kadar bana sen kullan dedi ama buraya napabilirim bilmiyorum bir ortak bulabilirsem sizce nasıl bişey yapayım destek felan alabilir miyiz
3)E ticaret giyim vb ürünler alıp satmak
4)Yurtdışı bağlantısı olan biriyle tanışıp hesaplı mal alıp Antalyada satmak
5)Çok parlak fikirleri olan bir arkadaşlar kafa kafaya verip güzel işler çıkartabiliriz.

Sizce hangi şıkkı yapmalıyım hangisi daha iyi olur. Tekliflere açığım çok teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Antalya
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
25/10/2018 :  01:12:04  Alıntı
Antalya'da üretilen sebze - meyve vs.'i yurtdışına satmayı düşünün bence...
Üreticiye doğrudan ulaşma imkanınız var.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
bişeyyapmalı
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
25/10/2018 :  08:21:25  Alıntı
Babanızın işi üzerine yoğunlaşıp işi geliştirme yoluna gitmenizi öneririm. Nihayetinde yapacağınız yeni bir iş hiç tecrübesiz olarak başlanacak. Pazarlama, markalaşma, ürün geliştirme ve ihracat ile ilgili eğitim almanızı da öneririm.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
insaatci07
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
25/10/2018 :  17:02:28  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ikare
Antalya'da üretilen sebze - meyve vs.'i yurtdışına satmayı düşünün bence...
Üreticiye doğrudan ulaşma imkanınız var.

hocam mantıklı ancak antalya da komisyoncluk yapan çok kişi var ve bir yurt dışı bağlantım olması lazım ama yok

BSF
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
25/10/2018 :  17:22:09  Alıntı
Antalya ya 1 ay önce taşındım, parlak bir fikrim var fakat nereden başlasam karar veremedim. iş büyüyecek bir iş. Mail ile ulaşırsam konuşuruz. vedatarli@hotmail.com
BSF

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Mühendis
insaatci07
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
25/10/2018 :  17:38:45  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - BSF
Antalya ya 1 ay önce taşındım, parlak bir fikrim var fakat nereden başlasam karar veremedim. iş büyüyecek bir iş. Mail ile ulaşırsam konuşuruz. vedatarli@hotmail.com

yazdım

advancedscience

Yeni Üye

Toplam 6 yazı
27/10/2018 :  18:26:54  Alıntı
merhaba.ben italya da yasiyorum. bir arkadasimla beraber ticaret yapma planimiz var. irtibat noktaniz olabiliriz. dusunurseniz goruselim.
brindisi.data analyst

Yerleşim : İtalya / Brindisi  |  Meslek : İthalat / İhracat
omur63
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
28/10/2018 :  13:11:25  Alıntı
16 dönümlük yerde suda kırvırcık üretimi yapabilirsin maliyet düşük getiri yüksek güzel bir iş biraz araştır istersen. topraksız tarım diye araştırabilirsin kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
insaatci07
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
28/10/2018 :  18:04:34  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - advancedscience
merhaba.ben italya da yasiyorum. bir arkadasimla beraber ticaret yapma planimiz var. irtibat noktaniz olabiliriz. dusunurseniz goruselim.

nasıl iletişim kurabiliriz

aktassa
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
29/10/2018 :  10:25:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - insaatci07
Merhaba arkadaşlar inşaat mühendisiyim Antalya da yaşamaktayım. Okulu dereceyle bitirdim şuan şantiye şefliği yapıyorum ama beni tatmin etmiyor. Okulda okurken bile tek düşüncem ticaretti. Ticaretsiz bişey olacağına inanmıyorum. İstekli ve azimli biriyim. Şimdi sizden fikir için tavsiye istiyorum.
Seçeneklerim şunlar;

1)Pederin mobilya dükkanı var mutfak dolabı vestiyer felan imal ediyoruz müşteri oldukça ama küçük bir işletme bu işletmeye mesela kosgeb den ben nasıl destek alıp büyütebilirim ne kadar üst limit alabilirim.
2)Korkuteli tarafında bir tanıdığın yeri var 16 dönüm kadar bana sen kullan dedi ama buraya napabilirim bilmiyorum bir ortak bulabilirsem sizce nasıl bişey yapayım destek felan alabilir miyiz
5)Çok parlak fikirleri olan bir arkadaşlar kafa kafaya verip güzel işler çıkartabiliriz.

Sizce hangi şıkkı yapmalıyım hangisi daha iyi olur. Tekliflere açığım çok teşekkürler

Selamlar;
1-KOSGEB girişimcilik eğitimleri ile üst limiti 50,000TL ve bulunduğun teşvik bölgesine göre %90'a kadar ödemesiz destek alabilirsin. Antalya ve erkek girişimci bu desteğin %60'ını hibe olarak alıyordu sanırım ama buna ek olarak 100,000TL'lik sabit yatırım kredisi var ve faizsiz. Toplam geri ödemesi de 5 yıl sonra oluyordu. İlk 2 yıl ödeme yapmıyorsun. Sonraki 36 ayı da 3'er aylık dönemlerde ödeyebilirsin. Araştırabilirsin. Tabi ihracatçılar birliği , kalkınma ajanslarının da benzer desteklerini takip edebilirsin.
2-Tarım konusunda veya arsa yatırımları konusuna ben şahsi olarak sıcak bakamıyorum. Ülkedeki komisyoncular ve üreticinin durumu göz önüne alınınca pek cazip gelmiyor. Zaten öyle tatlı yerin kaymağını tüccarlar yeni giren birine yedirmezler. Bizzat yaşadık.
3ve4- e-ticaret artık ayrı bir sektör oldu. Bir şekilde piyasada olmayan ürünlere odaklanıp, tek çeşit üzerinde uzmanlaşılıp marka olma başarılırsa sonuca erişilebiliyor. Onun haricinde düşük yatırım maliyetleri nedeni ile zaten herkesin ilk denediği yatırımlardan olduğundan dolayı piyasaya yeterince arz var ve talep nispi oranda düşük kalıyor.
5-Farklı bir iş fikri istersen eğer yine senin işinle alakalı bir konu var. Türkiyede yeni gelişiyor.
O konu ile ilgili Antalya için görüşebiliriz. Hemde kendi işini yapmış olursun. Takibi de online sistem ile oluyor tabiki. Ek bir uğraş gerektirmeden tüm kontrolün online olarak yani.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
enesoksuz
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
30/10/2018 :  14:55:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba: https://bayiliklistesi.com/is-fikirleri buadreste gayet iyi fikirler var. Geleceğin mesleği Freelance hizmet satışı. Eğer zamanını yönetmek konusunda kendine güvenebiliyorsan tabi
Tükiyenin En Büyük Bayilik Platformu www.bayiliklistesi.com

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Danışmanlık
insaatci07
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
30/10/2018 :  23:01:58  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - aktassa
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - insaatci07
Seçeneklerim şunlar;

Selamlar;
1-KOSGEB girişimcilik eğitimleri ile üst limiti 50,000TL ve bulunduğun teşvik bölgesine göre %90'a kadar ödemesiz destek alabilirsin. Antalya ve erkek girişimci bu desteğin %60'ını hibe olarak alıyordu sanırım ama buna ek olarak 100,000TL'lik sabit yatırım kredisi var ve faizsiz. Toplam geri ödemesi de 5 yıl sonra oluyordu. İlk 2 yıl ödeme yapmıyorsun. Sonraki 36 ayı da 3'er aylık dönemlerde ödeyebilirsin. Araştırabilirsin. Tabi ihracatçılar birliği , kalkınma ajanslarının da benzer desteklerini takip edebilirsin.
2-Tarım konusunda veya arsa yatırımları konusuna ben şahsi olarak sıcak bakamıyorum. Ülkedeki komisyoncular ve üreticinin durumu göz önüne alınınca pek cazip gelmiyor. Zaten öyle tatlı yerin kaymağını tüccarlar yeni giren birine yedirmezler. Bizzat yaşadık.
3ve4- e-ticaret artık ayrı bir sektör oldu. Bir şekilde piyasada olmayan ürünlere odaklanıp, tek çeşit üzerinde uzmanlaşılıp marka olma başarılırsa sonuca erişilebiliyor. Onun haricinde düşük yatırım maliyetleri nedeni ile zaten herkesin ilk denediği yatırımlardan olduğundan dolayı piyasaya yeterince arz var ve talep nispi oranda düşük kalıyor.
5-Farklı bir iş fikri istersen eğer yine senin işinle alakalı bir konu var. Türkiyede yeni gelişiyor.
O konu ile ilgili Antalya için görüşebiliriz. Hemde kendi işini yapmış olursun. Takibi de online sistem ile oluyor tabiki. Ek bir uğraş gerektirmeden tüm kontrolün online olarak yani.

5. kısımda yazdığınz farklı bir iş için görüşebiliriz iletişim bilgilerinizi alabilir miyim

paramagg.com
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
31/10/2018 :  09:22:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yeni iş kurmak zorlu bir süreçtir. Bu süreçte neler yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bu nedenle girişimci adayları için A’dan Z’ye yapılacak işler listesi hazırladık. Bu listeye bağlı kalarak ve sıkı çalışarak başaramayacağınız iş olmadığına eminiz.

http://paramagg.com/yeni-is-kuracaklar-icin-adan-zye-yapilacak-isler-listesi/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.86 saniye.
15:01:35, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım