Mesleki Yeterlilik Belgesi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Mesleki Yeterlilik Belgesi


ersan1
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/10/2018 :  20:08:15 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Yurtiçi - Uluslararası, yolcu, eşya, kargo taşımacılığı için, ÜDY ve ÖDY Belgesine sahip olma yada bu belgeye sahip eleman istihdam etme zorunlu hale getirildi.
İlk zamanlar, uzun süre bu işi yapanlara sınavsız ve şartsız verildi. İlkokul mezunları belge sahibi oldu.
Sonra sınavla verildi ama onda da diploma sorulmadı. Sınavı kazanan aldı.
Daha sonra Lise mezunu olma şartı getirildi, şimdi de Ön Lİsans mezunu şartı konuldu.
Allah'tan korksunlar. Daha önce ilkokul mezunu olmayanlara bile verilen belge, şimdi ön lisans şartı ile veriliyor.
Belge ne işe yarıyor? Burada gördüğünüz gibi, peynir ekmek gibi kiraya veriliyor.
İnsanlarımıza bu deli gömleğini giydirmeyin, yazıktır, günahtır...

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Emekli
kazimaydogan197
4

Yeni Üye

Toplam 21 yazı
10/10/2018 :  22:47:29  Alıntı
ersan bey

ben kazım aydoğan gümrükleme şirketinde gümrükler kordinatörü olarak çalışıyorum şuan ayrıldım işden esas konumuza gelelim geçmişde gümrük müşavir ve müşavir yardımcılarının orta okul lise denk okullardan mezun olanlar sınava giriyorlardı şimdi ise üniversite şart oldu ve 1 yıl ştaj mecburi girdi üdy ve ody yede öyle idi ben lise mezunu olarak girdim üdy aldım ve şimdi anladığım üniversite mezunu sınav hakkı veriyorlar bu olacagı belli idi şaşırmayın bence
KAZIM AYDOĞAN

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat

0.16 saniye.
22:10:56, 19 Haziran 2019, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım