Yurtdışı Kargo Problemi-ptt - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurtdışı Kargo Problemi-ptt


mkaradeniz
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
09/10/2018 :  16:39:13 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Arkadaşlar,

Yurtdışında bir bağlantıya mesir macunu numuneleri gönderdim fakat ülkeden çıkmamış geri gelmiş bugün gittim aldım pttden. küçük bir kutu, 10 tane falan kavanoz sayısı. uçuşa tehlike oluşturabilir falan demişler. Bu sorunu yaşayan var mı? Her kavanozu tek tek sarıp abartılı bir şekilde güvenli paketlesem ve tekrar göndersem kabul edilir mi sizce?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mimar

 UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

 • İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
 • perge.import
  Üye

  Toplam 209 yazı
  10/10/2018 :  16:00:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
  ptt kargo ile konusurken hava kargo degil de karayolu ile gondermek istediginizi belirttin ! ayrica eger macunlar cam kapta ise tek tek kagita sarin etrafinada bos gazete kagitlarini burusturarak carpmaya guvenli hale getirin ;)

  kolay gelsin.

  Air cargo (hava kargo ) sartlari her daim x10 daha zordur ;) aklinizda bulunsun.
  Pardus Food
  10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
  93300 Aubervilliers/ France
  ercegiz@pardusfood.eu

  Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
  mkaradeniz
  Yeni Üye

  Toplam 7 yazı
  11/10/2018 :  17:27:58  Alıntı
  Alıntı Yapılan Metin:
  Yazıyı gönderen - perge.import
  ptt kargo ile konusurken hava kargo degil de karayolu ile gondermek istediginizi belirttin ! ayrica eger macunlar cam kapta ise tek tek kagita sarin etrafinada bos gazete kagitlarini burusturarak carpmaya guvenli hale getirin ;)

  kolay gelsin.

  Air cargo (hava kargo ) sartlari her daim x10 daha zordur ;) aklinizda bulunsun.  karayolu istedim ama yine de döndü. körfez ülkelerine şu an karayolu ile ulaştırmak sıkıntılı olduğundan her türlü uçakla gönderiyolar anladığım kadarıyla. Uçakla gitse kaç günde gider diye sormuştum o da aynı bosuna para vermeyin demişti görevli:)

  Neyse tekrar bi paketleyelim bakalım baloncuklu poşetlerle vs. olmadı kendimiz tüketicez napalım......

  Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mimar
  tablom
  Üye

  Toplam 474 yazı
  12/10/2018 :  10:08:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


  Kargo taşımacılığında bazı ürünlerin taşınması yasaktır.
  Bu PTT'nin veya başka bir kargo şirketinin bir kararı değil UPU'nun (Dünya Posta Birliği) kurallarıdır ve herkes uymak zorundadır.
  Aşağıda bir link gönderiyorum. Orda ülke ülke liste mevcut. Dosyayı indirip ona göre kontrol edin, eğer göndereceğiniz ürün göndereceğiniz ülkede
  yasaklı listesinde değil ise düzgün bir şekilde paketleyerek gönderebilirsiniz ama eğer ki o ülke listesinde yasaklı ürün listesinde ise istediğiniz kadar
  gazeteye sarın, balonlu naylon yapın. Giden ülkenin gümrüğünden bile geri dönme riski vardır.
  Link aşağıda.
  http://ptt.gov.tr/ptt/#ptt_turpex_1
  Tablo Uzmanından Alınır!
  Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

  Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
  mkutun
  Üye

  Toplam 110 yazı
  10/11/2018 :  23:06:28  Alıntı
  merhabalar bu tür kargolar konusunda hem gönderim hemde bilgi için uzman kadrolardan faydalanmanızı tavsiye ederim. ürün hakkında bilgi ve gönderim ücretleri için marketing@yeditepecargo.com mesaj atarsanız sorunsuz gönderilerinizi yollayabilir standartlar konusunda bilgi alabilirsiniz.

  Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans

  0.06 saniye.
  22:06:37, 19 Mayıs 2019, Pazar

  Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

  Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

  © 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım