Masaj Yağı Üretimi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Masaj Yağı Üretimi


Akropoles
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
07/08/2018 :  11:07:22 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Herkese merhaba ;

Bitkiler, Bitkisel yağlar ve Aromaterapi benim kişisel olarak ilgilendiğim ve iyi sayılabilecek bilgi birikimine sahip olduğum bir konu. Ülkemiz bitki çeşitliliği ve kalitesi yönünden dünyanın en zengin tabiatına ve imkanlarına sahip olmasına rağmen bunu yeteri kadar kullanmıyoruz maalesef.
Konuya kişisele düzeyde merakım ve bilgim olmasına rağmen, endüstriyerel düzeyde üretim konusunda yeterli bilgiye sahip değilim.

Bitkiler konusundaki bu hobimi bir iş haline getirmek amacındayım. Farklı masaj yağları üreterek OTEL ve diğer SPA merkezilerine satmayı düşünüyorum.

Benim bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan öğrenmek istediğim birkaç konu var ;
- Kişisel kullanım için masaj yağı üretmek çok kolay, fakat endüstriyel olarak üretim yapılacağı zaman bu süreç nasıl işler ? yasal izinler, yüklü miktarlarda hammadde temini vb.

- Otel ve SPA Merkezleri hangi kalitede masaj yağlarını tercih eder ? Satınalma kriterler nedir ? Masaj yağlarını Pazarlaması zormudur / kolaymıdır ? Ve tabiki karlı bir iş midir ?

Her türlü görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
enginint
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
07/08/2018 :  16:30:32  Alıntı
Çok fazla talep göreceğini zannetmiyorum ama denemeye değer, şahsi tavsiyem saç dökülmesi , zayıflama, cilt bakım üzerine bir şeyler olabilir hem pazar daha büyük. formül olunca Üretim kısmı kolay fason kozmetik üreten bir firma ile anlaşırsın senin için üretip hazırlarlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
deadletters
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
07/08/2018 :  23:02:04  Alıntı
oteller ya da spa merkezleri genelde bebek yağı ya da endüstriyel masaj yağı kullanıyor. amaç mümkün olan en düşük maliyet ama siz de iyi bilirsiniz ki doğal olan ürünler daha faydalı ama dediğim gibi işletmeler doğallığa değil maliyetle daha çok ilgileniyor. öncelikle işletme kurmadan yasal izin alamazsınız daha sonra üretim izni için hamle yapman lazım marka tescil vs 10-15 bin gider. cam ambalaj kullanman kaliteni gösterir ürünlerini nihai olarak ortaya çıkardığında otel ve spa merkezlerini fizik tedavi merkezlerini falan ziyaret edip ürününü ve faydalarını anlatman gerekecek ilk başta çok mesai harcarsın fakat daha sonra çalışmaya başlayan müşteriler sana telefonla sipariş vermeye başlar.

Yerleşim : Türkiye / Adama
Akropoles
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
08/08/2018 :  20:30:12  Alıntı


Yorumlarınız için teşekkürler.
enginint yorumlarına katılıyorum, zaten benimde düşüncem masaj, cilt bakımı ve aromaterapi ürünlerini kapsıyor. Yoksa tek başına masaj yağı çok bir anlam ifade etmeyecek. Fason üretim önerin banada sıcak geliyor, en azından işin başlarında.
Deadletters, Sadece bazı büyük oteller sertifikalı masaj ve aromaterapi yağlarını tercih ediyormuş, biraz araştırdım. Fakat buna rağmen aldıkları ürünler 2 hatta 3. kalite diyebilirim. Diğerlerinin kullandıklarına ise masaj yağı demeye bile bin şahit lazım. Bu kadar kalitesizini üretipte insanların sağlığına riske atmam fakat Büyük oteller için en azından 2. sınıf bile olsa bir standartı olan ürünleri formülüze edip üretirim, yapacak birşey yok.
işin özellikle ticari ve pazarlama tarafıyla ilgili işi bilen arkadaşların başka yorumları da varsa öğrenmek isterim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
wolkan2641
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
15/08/2018 :  12:27:58  Alıntı
mesleğim gereği masaj jelleri kremleri satıyorum piyasadaki bir çok ürünü biliyorum. bir kaçının üretim aşamasınıda izledim yapılışı basit formulü olduktan sonra. mesela içerisinde at kestanesi olan bir ürün var ağrı olan bölgeyi anestezi yapmış gibi rahatlatıyor ve bu ürün tam organik satışıda gayet iyi çünkü bir alan mutlaka birdaha alıyor etrafına söylüyor. yani demek istediğim şu üründe kalite ve işe yaranabilirliği çok önemli. farmasinin at kestaneli balsamı marka olmasına rağmen bir işe yaramıyor
Ana gibi yar olmaz
Bağdat gibi diyar olmaz ama
Bağdat bombalanır...

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
Akropoles
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
15/08/2018 :  13:11:39  Alıntı
Volkan bey bilgiler için teşekkürler,

İşin içinde olan birisi olarak pazarın büyüklüğü, karlılık, ödeme vadeleri, rakip firmalar konularında daha detaylı bilgiler verirseniz çok memnun olurum.Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
aktassa
Yeni Üye

Toplam 93 yazı
17/08/2018 :  08:52:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Selamlar;
Ben öncelikle kendimden başlayım.
Bireysel olarak ismini bilmediğim bir kremi deneme amaçlı dahi olsa, bedava verseler vücuduma sürmem. Fakat burada şöyle bir durum var. Referans. Bir tanıdığım kullanmıştır ve bana tavsiye etmiştir. Kesinlikle kaçırmam. Çünkü piyasada inanılmaz özellikte öyle ürünler var ki. Wolkan2641'in bahsettiği krem yeşil kutulu olansa, aynısından bahsediyoruz. Markalara bile bakmam.
Siz ne kadar düzgün çalışırsanız çalışın, o alanda sizden önce  lık yapmış olan birisi çıktıysa siz de potansiyel müşterilerinizin gözünde ilk etapta   adayı olarak çıkacaksınız ve bu ön yargıyı kırmak da tamamen sizin toplum mühendisliği becerilerinize kalıyor. Mükemmel ürünü satamayanı da çok iyi biliyorum, değeri 10 kuruş etmeyecek ürünün yıllar süren bağlantısını yapabilir. Kısacası bireyselde kaliteli olan ürünün satışı tamamen senin satış beceri ve ağın ile, mahalle arası reklamları ile olacaktır.
Endüstriyel satış faaliyetlerinde de elin bol olması lazım. Ben kaliteden ödün vermem dersen eğer, karından ödün vermelisin. Birim başına 3kuruş değil de 1 kuruş kar edeceksin. Belki onu bile etmeyeceksin. İnsanları ve kullanıcıları , senin ürününüe alıştıracaksın önce. Sonra da arkadaşın dediği gibi siparişler seni bulacaktır. Ön piyasa tahminime göre ilk bir kaç yıl evine bile uğrayamayabilirsin. Müşterilerinden feedbackleri alıp onlara özel ürün üretebilirsin.
Allah yardımcın olsun.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis

0.16 saniye.
05:48:08, 23 Mart 2019, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım