Simit Cafe Açmak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Simit Cafe Açmak İstiyorum

Emiray
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
30/07/2018 :  08:19:51 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar kendi memleketimde simit cafe açmak istiyorum burada hiç simit satan yok ve aşırı talep var. Sorum şu ben markalardan bayilik almadan her hangi bir yerden dükkanıma simit getirtelirmiyim? Tazelik vs nasıl oluyor bilgisi olan varmı?
..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
cnkslmn
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
30/07/2018 :  15:18:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba. İş hakkında bilgi sahibi değilseniz bayilik alın derim. Diğer şekilde ya bir fırınla anlaşıp pişmiş günlük simit alırsınız, yada imalatı öğrenip kendiniz pişmiş ürün satarsınız. İmalat yapmak istemem derseniz piyasada ham donuk simit tedarik eden firmalar var. Onlarla da anlaşabilirsiniz. Başta dediğim gibi işi bilmiyorsanız bayilik alın veya profesyonel birini danışman olarak alın. Kolay gelsin şimdiden...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
31/07/2018 :  01:32:18  Alıntı
Bayilik almadan herhangi bir yerden dükkanınıza simit getirtebilirsiniz. ama sorun o simitlerin sürekli taze tutabilmektir.
bahsettiğiniz bölgedeki talep nasıl olur bilemem ama bi mikrodalga fırınla ısıtıp servis yapabilirsiniz.
dışardan simit alma yoluna gidecekseniz bir fırınla anlaşıp yapabilirsiniz. hatta anlaşmanızı günde 2-3 servis şeklinde yapabilirseniz daha taze simitler satabilirsiniz.
tabi sadece simit satmayın. menüyü biraz geniş tutun.

işi ciddiye alır ve profesyonel bir yaklaşımla yerine getirebilirseniz bayilik almadan da kazanabilirsiniz diye düşünüyorum.
farklı markalardaki simit kafeleri ziyaret edin. sistemlerini farklı yönlerini gözlemlemeye çalışın. sonra da kendi sisteminizi oturtmaya çalışın.

bu tarz bir iş yapma şekli sizi zorlarsa o zaman da biraz franchise bedeli ödeyip bayilik alma yöntemi mantıklı olabilir.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
knsderin
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
27/09/2018 :  11:41:58  Alıntı

Onu bende istedim. 20 bin tl sermayem vardı ancak işlek bir yer bulamadım. Açıkcası buldum ama kiraları fazlasıyla yüksek.

Yerleşim : Türkiye / Ankara
ilelsa
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
27/09/2018 :  12:06:13  Alıntı
Simit cafe işi nerden tutsan elinde kalan bir iş kardeşim..Sadece tek sorum var ;Günde kaç parça ürün satabilirsin?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
onka
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
01/07/2019 :  09:50:19  Alıntı
Kendi işini yapmak ve bayilik almak temelde iki farklı iş türü aslında. Birinde risk daha yüksek haliyle getiri daha yüksek ama işi kurmak daha kolay. Diğerinde işi doğru bir şekilde kurmak da epey zor. 2019 senesi için konuşuyorum, Simit Sarayı bayiileri pek para kazanamıyor bu sene. Simit sarayı gibi bir yerin bayiliğini almanın alternatifi bence başka bir markanın bayiliğini almaktır.

Başka bir Simit fırınından ürün tabii getirebilirsiniz. Ama hedefiniz günde 2 defa taze simit çıkarmak mı? Yarı pişmiş ürün temin edebileceğiniz bir fırın bulun. Getirdiğiniz simitler her saat başında veya 30 dakika dükkandaki fırından sıcak sıcak çıkartın. Bunu da pazarlamada kullanın. Her saat taze simit gibi.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.44 saniye.
20:34:18, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım