Almanya'da Şirket Kurmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Almanya'da Şirket Kurmak

enesmertc
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
19/06/2018 :  16:21:21 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar, Almanya veya başka bir AB üyesi bir ülkede oturum ve çalışma izni almadan şirket kurabilir miyim?
Şahıs şirketi yani komandit şirket kurmak istiyorum.
Eğer kurabiliyorsam vekalet ile halledebilir miyim?
Süreç nasıl işler, ne gerekir, maliyeti ne tutar?

İnternette araştırdım fakat sadece limited şirketler anlatılmış.
Benim tek istediğim paypal business hesabı açabilmek ve oradan sadece sanal pos alabilmek için basit bir şirket kurmak.

Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlar ise çok sevinirim. Teşekkürler.
EMC

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
Cube
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/06/2018 :  17:13:52  Alıntı
size abimi tavsiye ederim.kendisi alman firmalarının türkiye de şirket açılışını yapıyor. almanya doğumlu mali müşavir. özelden ulaşırsanız iletişim bilgilerini paylaşabilirim

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Mühendis
perge.import
Üye

Toplam 244 yazı
21/06/2018 :  19:53:45  Alıntı
Estonya internet uzerinden yaptiriyor ! sadece %20 gelir vergisi var ! Kurulumda cok ucuz !

Diger avrupa ulkeleri pahali Fransa icin en 1000 € %33 gelir vergisi var

Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
emr3434
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
17/07/2018 :  22:25:06  Alıntı

Merhaba , Evet almanyada sirket acabilirsiniz sirket kuracaginiz ulkede birde banka hesabi acmak zorundasiniz bunun sebebi ise paypal hesabini baglamak icindir .

Burada paypal hakkinda kucuk bir bilgi vereyim . Paypal hesabi actiginizda 1800 euro ya kadar bir sorun olmuyor. 1800 euro dan sonraki para girislerinde paypal bir mail yolluyor ve bu mailde kimlik fotokopisini ve

nerede ikamet ettiginize dair bilgileri istiyor . Ozetleyecek olursak Almanyada veya baska bir AB ulkesinde yapsaniz bile kuralina göre yapin herseyi ki sonradan bir problemle karsilasmayin . Özellikle almanya tam bir kurallar ülkesi.

Bende almanyada yasiyorum aslinda kurallara uymak guzel :)

Yerleşim : ALMANYA / Düsseldorf  |  Meslek : Ticaret
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
18/07/2018 :  00:40:45  Alıntı
Peki almanya'da yada diğer ab ülkelerinde şirket açan kişi oturum izni alabilir mi?
yani büyük olasılıkla alıyordur da ne kadarlık bir yatırım/ sermaye isteniyor acaba?
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
perge.import
Üye

Toplam 244 yazı
18/07/2018 :  11:25:59  Alıntı
Yatirimin buyuklugunden cok o Firma'nin ve yoneticisinin yerlestigi yere yuk olmamasi gerekiyor !

Fransa'da asgari ucretten biraz daha fazla kazaniyor gostereceksiniz kendinizi yoksa suresiz oturum vermiyorlar ( once 1 yil , ardindan 2 yil , sonra 5 yil ) olmak uzere oturum izni veriyor.
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
MTTURGUT
Yeni Üye

Toplam 66 yazı
18/07/2018 :  13:11:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Almanyda şirket kurma fikriniz reel bir ticarete veya yatırıma dayanmıyorsa , Alman maliyesi 4-5 ay içiresinde size ne yaptığınızı sorar.
uygun cevaplarınız yoksa , sizin için zor günler başlar. Bilginiz olsun.
Bu tür uygulamalar yapan çok firma ve kişiler var. Oturum almanız için Alman maliyesine yüklü vergiler ödüyor olmanız yada yapacağınız yatırımın çok yüksek olması gerekir.
Şahıs firması kurmanız için orada oturumunuz olması gerekir.
PAypal ödemeleri için şirket kurarsanız , ve karşılığında fautranız ( tabi alış faturalarıda olacak ) vs olmazsa ciddi sorunlarla karşılaşırsınız. Çünkü Almanya vergi sistemi bankaların hareketlerine dayanır.
başarılar dilerim.

MT

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Zumrut Satis
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
25/01/2019 :  15:37:19  Alıntı
Kumaş, çorap, iç giyim, textil, ev tekxtili için iletişime geçebilirsiniz. İhracat taleplerinizi karsılayabiliriz. zumrutsatis@gmail.com
Zümrüt Dış Ticaret

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.94 saniye.
21:53:35, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım