Yol Ayrımındayım Ve Karar Veremiyorum! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yol Ayrımındayım Ve Karar Veremiyorum!

Peyniraltısuyut
ozu
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/02/2018 :  01:59:43 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Öncelikle herkese merhaba.
Hayatımla ilgili alacağım bir kararda değerli forum üyelerine danışmak istedim.Akrabamın yanında iyi diyebileciğim şartlarda çalışmaktayım.
Buradan iyi kazanç elde etmemdeki 2 ana unsurdan biri dürüstlüğüm öbürü ise sorumluluklarımı kusursuz bir şekilde yerine getirmem.

Sıkıntı ettiğim hususlara gelirsem,

Çalıştığımız ortam kişisel gelişim anlamında bireyleri köreltmekte.
Lisans düzeyinde tahsilim olmadığı için şuan ki şartlarımı başka hiçbir işverenin vermeyecek olması,
Şuan ki işyerimden aldığım kazançla aileme iyi bir katkı sağlamam ve bundan dolayı ayrılırsam daha iyisini bulur muyum endişesi.
Konuşmayı,diyalog kurmayı çok sevmem ve çalıştığım sektörde bunu gerçekleştirecek ortamın kıt olması

Benim niyetim daha genç iken eski Sovyet ülkelerinde veya Türki Cumhuriyetlerde yatkın olduğum alanlarda üniversite okumak ve bir dil öğrenmek.

Fakat hem ailem,hem rahat bölgeyi terketme korkusu,elimi kolumu bağlıyor.
Bir yandan ise kimseye gebe kalmadan çabam ile birşeyler yapacak olmanın vermiş olduğu güvence beni teşvik ediyor.

Arkadaşlar ben hayatımda hiçbir zaman bu kadar ayrımda kalmadım ve bu belirsizliğin bunalımını da yaşamadım.Değerli büyüklerimden tecrübelerini esirgememelerini rica ederim...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
cevik
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
20/02/2018 :  09:23:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yani tam manasıyla bu çizdiğiniz planlara göre de, değişkenlik gösterebilir. Yani yakın zamanda evlilik gibi bir planınız varsa, daha garantici oynamanız gerekebilir. Şahsen ben dil öğrenirken , ülkemin, sektörümün gelişmelerini kaçırma endişesi ile gitmezdim. Akrabanızın işinde gerçekten başka bir yerde sunulmayan şartlar sunuluyor ise, bunuda kaybetmemek gerekir diye düşünüyorum.

Kimse senin hayatın için senden iyi kararı veremez. Ben olsam çalıştığım işletmede kendimi daha çok gösterir, daha iyi bir koltuğun teklifini almaya çalışırdım.
"Boşversene, Suyun üstünde yürüsen yüzme bilmiyor diyecekler.."

Temizlik
Otelcilik
Yemekçilik

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Esnaf
akdemirgumruk
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
20/02/2018 :  10:42:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
evli değil ve genç isen hayallerini gerçekleştirmek için adım at derim.Yarın öbür gün geri dönüp baktığında keşke yapsaydım dememek için.Birde akrabanın yanında çalıştığını söylüyorsun ne iş yaptığını bilmiyoruz şu anda iyi kazanıyor olabilirsin ama malum akrabalık ilişkileri her an değişebiliyor yada çalıştığın yer allah göstermesin battı herşey olabilir.Demek istediğim şu an iyi kazansan bile elinde yapabildiğin bir meslek yoksa her an işsiz kalabilirsin.Sana tavsiyem şu an için aldığın ücrete bakma bir meslekte uzmanlaşmaya çalış kendine yatırım yap.Yatırımı kendine yaptıktan sonra hiç bi zaman aç kalmassın..umarım faydalı olmuştur

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
21/02/2018 :  00:34:02  Alıntı

Bahsettiğiniz gibi iyi para kazanmanızın sebebi dürüstlük ve sorumluluklarınızı yerine getirmek ise bu her yerde geçer akçedir.
diğer taraftan hangi sektörde ne iş yaptığınızı bilmediğimiz için yorum yapmak çok zor...
eskiler der ki "40'ından sonra azanı teneşir paklar"
bu şu demektir aslında gençken yaptığınız hataların telafisi olur ancak belli yaştan sonra bazı şeyleri denemeyi bırakın akıldan geçirmek bile zorlaşır.

yaşınız genç ise bulunduğunuz sektör gelişime kapalı ise aileniz siz olmadan maddi anlamda çok zorluk çekmeyecekse
yabancı dil ve üniversite tahsili iyi bir düşünce. ancak bunu rusya vs. yerine balkanlarda doğu avrupada vs. yapmanız daha iyi olur sanıyorum. yakın zamanda ab'ye girmesi beklenen ülkeleri tercih edin derim.
verdiğiniz bilgilere göre yorumlarda değişiklik olabilir... :)
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
sekos
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
21/02/2018 :  10:39:44  Alıntı
Merhabalar kardeşim. Sana kendimden örnek vereyim. 2011 de abimle beraber bir mağazama açtık yaklaşık 40 bin tl bir sermaye bağlamıştı abim benden de iş gücü daha sonrasında işlerimiz iyiye gitti ve 2015 in sonunda ikinci mağazamızı açtık. Mağazalar saat satış ve tamir üzerineydi. Ben ayrıca internet satışlarıyla ilgileniyordum. Bu arada 40 bin tl lik sermayemiz doğru yatırımlar ile şuan 2 mağazada toplamda 900 bin tl lik sermaye mevcut. Ben hep maaşlı çalışan olarak görüldüm ve diğer çalışan arkadaşlarla aynı maaşı aldım. Diğerlerinden hiç bir farkım yokmuş ki malesef bunu sonradan gördüm. Lakin 2017 nisan ayında abimin para hırsı yüzünden yollarımızı ayırdık. Konu ise çok ama çok basitti. Krediyle bi ev aldım ve krediyi ödeme me babam yardımcı oluyordu. Abim de o parada kendinin de hakkı olduğunu söyledi ki abimin 3 tane evi mevcut. Bu olaylardan sonra ayrıldım ve şuan başka yerde çalışıyorum. Uzun lafın kısası bence diğer arkadaşların dediğine katılıyorum. Kendimden örnek verdim. Benim öz abim ile bu şekilde olduysa, seninde eğer ilerleyen zamanda bu şekilde olursa ve kendini şuan ki mevcut işinden dolayı geliştiremezsen gelecekte zorluk çekebilirsin. İnşallah senin için hayırlısı olur seçtiğin yol.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.91 saniye.
17:28:08, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım