Gümrük Vergisinin Düşük Tutulması - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Gümrük Vergisinin Düşük Tutulması


kazimbirdal
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
11/02/2018 :  14:34:01   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


merhabalar. ithalatı yapılan ürünlerde çok fazla gümrük vergisi ödeniyor. gümrük vergisinin düşük olması amacıyla ne gibi önlemler alınabilinir yada farklı alternatifler nelerdir? aşağıda bu konuda aklıma takılan bazı soruları sormak istiyorum:

ithalatı yapılan ürün ithal ülkesinde şirketin bir bayisini açarak imal edilirse yinede vergi ödenirmi?

yine aynı ürünü vergi oranı düşük olan bir başka ülkeden getirmenin bir faydası olurmu ve bu işlem nasıl yapılır?
facebook: arkaik deri
Tlfn: 551 111 14 33

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ticaret

 UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

 • İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
 • tekinbaci
  Yeni Üye

  Toplam 44 yazı
  12/02/2018 :  14:34:36  Alıntı
  Devlet yana yana vergi bekliyor begenmedigimiz çinin dandik devleti kargoyu karşılıyor türkiyede 5 liralık kargo ücretine bile vergi koymak için devlet kargo kanunu degiştiriyor baştakiler ülkeyi yaşanmaz hale getiriyor malesef

  Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
  akdemirgumruk
  Yeni Üye

  Toplam 7 yazı
  13/02/2018 :  09:36:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
  selamlar,
  ithal ettiğiniz ülkede bi yer açmanız gümrük vergilerini etkilemez gümrük birliği kapsamına giren ab ülkelerinden ithalat yapmanız durumunda gümrük vergisi ödemezsiniz sadece kdv ödersiniz.Ama bunlar tarım ürünleri için geçerli değildir.Ne getirmek istediğinizi söylerseniz daha kolay yorum yapabiliriz.

  Rıdvan Altuntaş

  Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
  ugurum2211
  Üye

  Toplam 831 yazı
  14/02/2018 :  16:57:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


  ithalatta gümrük vergileri, ilave vergiler, anti damping gibi vergileri ödememek için bazı seçenekler mevcuttur.

  dahilde işleme rejimi vardır ki; eğer ithal ettiğiniz ürün ara mamül ise ve elde ettiğiniz ürün yurtdışına ihraç ediliyor ise vergilerden muaf tutulursunuz.

  gkair diye bir rejim vardır i; eğer ithal ettiğiniz ürün ara mamül ise ve elde ettiğiniz ürünün ithalat vergileri daha düşük ise, yeni ürünün vergilerini ödeyerek avantaj sağlamış olursunuz.


  ayrıca;
  yurtdısındaki firma yurtiçinde fabrika açarak aynı ürünü Türkiye'de üretecekse, yurtdısından getireceği hammadde yine vergi kapsamındadır, ama yukarıdaki rejimler yine geçerlidir.

  yardımcı olmaya çalıştım eksikler olabilir. umarım yardımcı olur.

  başarılar


  Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
  oguzkaraa_
  Yeni Üye

  Toplam 2 yazı
  22/03/2018 :  23:49:09  Alıntı
  Avrupa birliği ülkelerinden toptan mal getirtilirken, diyelim ki % 8 kdv 'ye tabi bir ürün getirilirken bu oranda mı kdv ödeniyor? bir de başka ne tür maliyetler var?
  oguzhan

  Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
  ceciliaderafael

  Yeni Üye

  Toplam 5 yazı
  12/04/2018 :  02:18:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
  İthal ettiğiniz ürünlerin atr.1 belgesi varsa, gümrük de sadece ülkemiz de o ürüne özel uygulanan vergisini öder ürününüzü gümrükten çekebilirsiniz. Bunun dışında gümrük de vergi indirimi söz konusu değil.

  Yerleşim : Türkiye / Balıkesir

  0.06 saniye.
  03:32:29, 22 Mayıs 2018, Salı

  Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

  Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
  iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
  © 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım