Bakkal/market Dükkanı İçin Yazarkasa Tavsiyesi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bakkal/market Dükkanı İçin Yazarkasa Tavsiyesi


codermx
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
06/08/2017 :  10:47:57   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Bir arakdaşımın ailesi Pendik'te bakkal dükkanı devir aldı. Muhasebe işlemleri tamamlandı. İlk 20 gün içinde yazar kasa almaları gerekiyormuş. Bakkal dükkanı için yazar kasa alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Muhasebeci Pendik'te servisinin olması gerektiğini söylemiş. Yeni nesil denilen pos cihazının olduğu yazar kasalar zorunlu mudur? Yazar kasalarda internet bağlantısının olması zorunlu mudur?

Eskiden aşağıdaki gibi yazra kasalar vardı, şimdi bu tip yazar kasalardan hiç kalmadı mı? Bakkal/Market dükkanı için yazar kasa seçerken nelere dikkat etmeliyiz.
Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Kenan Kablan
Editör

Toplam 1213 yazı
14/08/2017 :  03:52:30  Alıntı
Öncelikle eklediğin fotoğraflardan başlayalım. Üstteki yazar kasa alttaki ise elektronik terazi.
Yazar kasa-pos tabir edilen bütünleşik cihazların kullanım zorunluluğu kaldırıldı. Yazar kasayı (Ödeme Kaydedici Cihaz -ÖKC olarak geçer) ayrı, pos cihazını ayrı kullanabilirsiniz.
Muhasebeciniz vergi dairesinde ÖKC'ın tescil işlemini yaptırdıktan sonra teknik servis çağıracak. Onlar da maliyenin iznine istinaden cihazınızın hafızasını size uygun programlayacaklar ve satışa başlayabileceksiniz.
Yeni nesil cihazların kullanım zorunluluğu kalktığı için mobil data bağlantıya sahip olmanız da şart değil. Tabi kredi kartlı satış yapacaksanız pos cihazı temin edeceksiniz ve bunun banka bağlantısı için data hattına ihtiyaç olacak.

ÖKC satın alırken iş yerinizdeki işleyişi baz alarak seçim yapacaksınız. Mesela ürün stok takibi yapacaksanız SKU kayıt yapabilen bir yazar kasa bakacaksınız. Çeşit çok olacağı için bir adet de barkod okuyucu bağlayacaksınız ki ürün giriş ve çıkışlarında stok kodlarını kullanabilesiniz.
Öncelikle işi yaparken nelere ihtiyaç duyacağınızı öngörmelisiniz. Bu öngörüye dayanarak, kullanacağınız/satın alacağınız yazar kasanın özelliklerini belirleyebilirsiniz.

Bu işin standart bir reçetesi yok. ÖKC'larda özellik ve kullanım alanı o kadar geniş ki seçenekleri ancak yapacağınız işin sınırları ile minimuma indirebilirsiniz.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık

0.05 saniye.
05:27:02, 23 Haziran 2018, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım