E- Ticaret'te Başarı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

E- Ticaret'te Başarı

Ismail KIRTILLI
Yazar

Toplam 997 yazı
11/03/2001 :  19:18:44   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Başarının Altında Yatanlar

internet.com'dan

E-işin karlı olması için akla yatkın bir fikrin olması gerekiyor. Akıllı bir net girişimcisi sadece çok iyi bir alan ismi alarak başarılı bir iş oluşturmayı denemez. Online bir işin başarılı olabilmesi için göz önünde tutulması gereken çok daha önemli bileşenler bulunuyor.

Özellikle e-işe başlamadan önce kendinize sormanız gereken çok önemli bazı sorular bulunuyor:

Fikriniz Web’e ne kadar uygun?

Teknoloji, yazılım ve altyapı gibi İnternet’e özel şeyler konusunda uzmanlaşma bir tarafa her iş fikri online alışverişe uygun olmayabilir. Sadece e-ticaretin popülaritesinden faydalanmak isteyecek bir Web sitesi marka konusunda ne kadar iyi olursa olsun hayatta kalmayacaktır. Eğer çok iyi bir offline fikri bir online araç haline getiriyorsanız bunun elektronik biçimde çalışacağından emin olmanız gerekiyor

Web siteniz hedef pazarınızın hayatını kolaylaştıracak mı?

Kolaylık faktörü e-işin ayrılmaz bir elemanıdır. Örneğin bir İnternet kullanıcısı pepperoni pizza için pizza portalına girmeyecektir. Web sitelerinin servislerini kullanırken basit telefon çağrılarından daha fazlasını yapmak gerekiyor. Bu fikir muhtemelen çok iyi bir e-iş fikir olmayacaktır

Fikriniz için uygun bir pazar olduğuna inanıyor musunuz?

İnternet harici dünyada mevcut olmayan bir şey için talep yaratmış bir Web sitesi müşteri tabanı oluştururken bazı zorluklarla karşılaşabilir. Popülaritesi yüksek bir ürün yarattığınızda kısa vadeli para kazanabilirsiniz ama iyi oluşturulmuş bir konsept gibi uzun vadeli olmaz

Gerçek şu ki tüm konseptler e-ticaret açısından başarılı olmayabilir. Yatırımcılar çok iyi bir fikre sahip olduğunuzu düşünseler ve sizi risk sermayesi ile ödüllendirmek isteseler bile onlar sizin müşterileriniz değil. Risk sermayesi bile sitenizi başarılı bir e-iş sitesine dönüştüremeyebilir. Sonuç olarak başarılı bir e-iş için tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıracak benzersiz fikirlere ihtiyaç duyuluyor. Bunun için geleneksel anlamda iş yapan şirketlereni başarı hikayelerine bakmak ve e-iş modelinin nasıl başarılı olacağı konusunda karşılaştırmalar yapmak gerekiyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
M. Orhun Eskici

Yazar

Toplam 175 yazı
14/03/2001 :  19:45:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keske bu mesajı milyonlarca doları batıran TR'deki bir kısım e iş şirketleri okusalardı. Bu konuda yeni fikirleriniz varsa bekliyoruz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ekonomist
Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
16/03/2001 :  19:19:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sadece türk siteleri de değil aslında, geçen yıl birçok "dot.com" "dot gone" oldu.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
29/08/2009 :  13:55:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

E ticaret kurmak isteyenlere . . . . .

Bir okuyun bakalım .
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
perkusyon
Üye

Toplam 203 yazı
15/05/2010 :  16:06:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aklında e-ticaret olanlara açıklayıcı bir yazı.
Bu dünyada herkes bir şey olmaya çalışırken sen hiç ol! Menzilin yokluk olsun. İnsanın çömlekten farkı olmamalı.Nasıl ki çömleği tutan dışında ki biçim değil içinde ki boşluk ise, insanı ayakta tutan da benlik zannı değil hiçlik bilincidir.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
15/05/2010 :  19:43:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayın arkadaşlar , bu yazılarınızdan e - ticaretin çok da kolay olmadığını anladım .

Konunun, kendine has teknik bilgileri, olduğunu ve bunları bilmek gerek. Ama yetmez. Ayrıca tüketicinin işini kolaylaştıran projeler olması gerekiyor . Bunu da anladım . Ama bu projelere örnek vermek gerekirse , nasıl örnekler verebiliriz.
kendi eylemlerinden örnekleme yapınca , ben bu kolaylaştırmadan çok , yeni bir tarz olarak algıladığımdan yaptığımı zannediyorum .

Pizza siparişi veya lahmacun siparişi verdim . Ama kuru fasulye veya işkembe çorbası siparişi düşünmedim bile . Ama bunun niyelerini analiz edemiyorum .
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
erokas
Üye

Toplam 515 yazı
24/05/2010 :  12:17:06  Alıntı
Bence netten kurufasülye ve işkembe çorbası siparişi de verilebilir.
Ancak netten verdiğiniz siparişe karşılık gelen kurufasülye buna değermi?
Yani dillerden dillere dolaşan bir lezzet düşünün. Feci bir popularitesi olan bir kurufasülye çeşidi olsun.
Farklılıkları olsun. Evde yapılan kurufasulyeden, köşe başındaki lokantada kinden farklı olsun.
İnternet sitesi profesyonel yapılmış olsun. Güven versin ve yakışsın.

Siteden yapılan satış ve verilen sipariş karşılığında bir hizmet yönetimi start alsın ve kurufasülye satıcısı size hizmete
başlasın ve memnun etsin( mesela netten siparişin ardından telefonla siparişi doğrulasın, nazik konuşsun, size değer verildiğini
belli etsin)
Siarişiniz zamanında gelsin ve hijyenik bir kurye ile gelsin.
Marka olmaya önem veren bir kuruluşun oluşturduğu e-ticaret sitesinden
tabiki kurufasülye siparişi de verilir. yada LCD televizyon da alınır.

Yeterki profesyonellik, hizmet, güven ve müşteriye değer vermeyi becerebilsin site sahibi.
Öyle bedava scriptlerle kurulan e-ticaret sitesiyle, ucuz olsun diye www. canım nolcek bilen bi arkadaşa yaptırdık üç beş parasını da verdik
lerle e-ticaret yapılmaz.
Hele hele siteyi kurduk artık tamam gelsin paralar deyip yan gel yat ' la hiç olmaz.

Değilmi ya.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Reklam
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
25/05/2010 :  00:33:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Benim değinmek istediğim , internet kullanan tüketici, eğilimini de göz önünde bulundurmak lazım . İnternet kullanımı hangi tüketici kesiminin, yoğun olduğu bir topluluktur. Ve bu topluluğun, tüketim eğilimleri nelerdir . Bu konunun da önemli olduğunu zannediyorum .

Örneklemek için , internet kullanıcısı tüketiciler , için play station , cep telefonu önemli üründür . Ama bir lahmacun , veya kuru fasulye çok ilgi çekici gelmeyebilir. O tüketici için belki bir pizza , veya hamburger tarzı bir yiyecek onun için ilgi çekicidir .

Diye Tüketici eğilimi için bir , istikamet vermek istedim .
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.24 saniye.
02:40:20, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım