Çok Uygun Fiyata Konut Alarak Kiraya Verme - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çok Uygun Fiyata Konut Alarak Kiraya Verme

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
29/03/2017 :  17:18:16 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selamlar arkadaşlar..

Hepimizin bildiği gibi konut fiyatları çok yüksek.Bir ev satın alarak kiraya vermek şu aşamada gerçekten çok zor.

Genelde Antalya'da kullanılan bir yöntemden bahsetmek istiyorum(herkes kendi şehrinde yapabilir).Mahalle arasında kullanılmayan atıl vaziyette bulunan dükkanlar oluyor.Apartman sahiplerine hiç bir getirisi olmayan boş boş duran yerler vardır.Bizim hedefimiz o dükkanlar olacak..Genelde 2 dükkan satın alarak(yada genişse tek dükkan) onu eve çeviriyoruz.

Kısaca sistem şöyle işliyor..Tüm kat malikleri ile anlaşarak onlardan satın alınıyor.Satın alınan dükkanı cins değişikliğine giderek konut olarak değiştiriyoruz.Daha sonra içerisine tadilatlar yaptırarak küçük mutfak,banyo gibi yerler yaptırılıyor.İçerisine spotcudan sıfır yada 2.el eşyalar alınarak kiraya veriliyor..

Antalya'da bu şekilde hazırlanmış yerler var.Ortalama 1+1'ler 70 80 arası gidiyor.O fiyattaki yerlerin aylık ortalama kira getisi 500-700 arası değişiyor(konuma göre).Fikir vermesi açısından bir kaç örnek vermek istiyorum.

( Vereceğim ilanlar bana ait değil olmadığı için ilanlar hakkında çok bilgim yok)

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-yatirimlik-500-tl-kiracili-1-plus1-sadace-75000-tl-411684314/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-ulusmah-cahitsitki-yatirimlik-700tl-kiracili-1-plus1-30m-377660541/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-varlikta-yatirima-uygun-esyali-satilik-1-plus1-daire-416315103/detay

buna benzer yerler.. Kirax240 olarak baz alınırsa konut fiyatı ortalama 120 lira kadar oluyor.Uygun fiyata konut alarak kira vermek isteyenler ideal çözümlerden birisi.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
behnanoz
Üye

Toplam 138 yazı
18/04/2017 :  14:14:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selam Masor07 arkadasım, forumda yazılarını en cok takip ettiğim üyelerden birisin ve verdiğin bilgiler altın değerinde.

Ben, Çin'de çalışıyorum ama son dönemlerde Türkiye'ye gelmeyi düşünüyorum.Mugla, Bodrum, Marmaris tarafları sevdiğim yerlerdir.Mesela Bodrum'da bina alıp, komple bir işletmeye kiralamak istiyorum, ya da kendim, bir bina alarak guesthouse tarzı bir yer işletmek istiyorum ama sadece konaklama olacak, yemek servisi olmayacak, ucuz yerde kalmak isteyenler, maceracılar, gezginler gelip kalacak.Peki sen ne önerirsin bana?
Bilgi paylastikca degerlenir!

http://www.yiwugo.com

Yerleşim : Çin / Shanghai  |  Meslek : Ticaret
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
18/04/2017 :  23:08:14  Alıntı
Selamlar hocam..Güzel düşünceniz için çok teşekkür ederim.Sizin de dediğiniz gibi bilgi paylaşıldıkça güzel.

Yaklaşık 10 yıllık bir turizim tecrübeme ve o bölgeleri gezip gören(bodrum,kuşadasında çalışan)birisi olarak belirtmeliyim ki kazanç açısından zor bir işe girersiniz.

O bölgeler mayıs sonu haziran başı başlar eylül sonu ekim gibi biter.Sezon kısa olacağı için istediğiniz gibi kira getirisi de alamayacaksınız.Ancak bu iş üzerine ciddi bir düşünceniz varsa Antalya bölgesini tavsiye edebilirim.Yaklaşık 400 km sahil şeridi olan bir şehir :))

Örnek olarak Kaş kalkan tarafı (merkeze 200 km kadar uzak) bölgeden düşünürseniz hem fethiye hem marmaris hemde antalya gibi bölgelere hitap edebilirsiniz.Ben merkezdeyim size gidip bizzat yardımcı olamam ancak o bölgeler hem ege hemde akdeniz bölgesine hitap ettiği için sezon oldukça uzun olur.Bunun için benzer acenta vb firmalar yardımcı olacaktır.

Merkezde (Antalya) yaz sezonu nisan başı gibi başlar kasım ortalarına kadar sürer.O bölge mayıs başı gibi başlar ekim gibi biter.Ancak Antalya merkezin avantajı kışları yine turist bulunabiliyor olması.

Turistden ziyade kış aylarını öğrenci ve bekarlara verilerek giderleri azaltabilirsiniz(yapmayı planladığınız bölgede)

Yine dilediğiniz bölgede yardımcı olabileceğim bir husus olursa paylaşmak isterim bol şanslar şimdiden

behnanoz
Üye

Toplam 138 yazı
19/04/2017 :  08:47:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Babam'ın, Alanya'da 1990 senesinde aldığı bir arsa vardı, otel yapma fikri vardı fakat, Alanya Belediyesi sonradan, turistik tesis yapılamaz kararı aldı ve babam da tam 20 yıl sonra arsayı sattı, simdi kendisi emekli, İstanbul'da arsa alıp satmaya calisiyor.

Peki, Alanya'nın durumunu nasıl görüyorsun, Antalya merkez gibi kıslari da kalabalık oluyor mu?En son 15 sene once gitmiştim, simdi nasıldır oralar, fiyatlar nasıldır bilemiyorum.

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
19/04/2017 :  09:39:40  Alıntı
Alanya da sezon uzundur ancak kışları malesef kimse olmaz.Alanya tamamen yaz sezonuna yönelik bir şehir olduğu için kış ayları çok boş malesef.Manavgat bölgesi(Antalyaya 80 km) hem Alanya hem Antalyanın tam ortasında olduğu için sizin için uygun olabilir.Buraya yakın Isparta kayak merkezleri olduğu için kış aylarında yerli turistlere hitap edile ilir

tcoalngsau
Üye

Toplam 229 yazı
19/04/2017 :  10:35:58  Alıntı
Alanya da yaşayan biri olarak yazıyorum, kışları fazla turist olmaz (Alanya yine de Antalyanın en hareketli ilçesidir kışın). Fakat Alanya da para kazanan işi bilen kazanıyor. Üniversite bölümleri arttı ve çok öğrenci geldi apartlar dolu. Turizm 2 yıldır yerinde sayıyor o açıdan esnafın durumu iç açıcı değil. Kiralar biraz düştü diyebilirim. Aslında uygun zaman iş kurmak için.. Sayın behnanoz siz apart v.s üzerine mi iş düşünüyorsunuz?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
behnanoz
Üye

Toplam 138 yazı
19/04/2017 :  17:10:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Masor07 hocam, tekrar tekrar eşsiz bilgilerin icin teşekkür ederim.Normal de, Ege taraflarını düşünüyorum ben ama Babamın Alanya'da ki arsası bir an aklıma geldi, ama yine de ben Ege'ye yerleşme taraftarıyım.Cunku, hem yerleşip hem de az olsa bile bir seyler yapmak istiyorum.Yani, fazla kazançta gözüm yok, önemli olan kafa dinleyecek, aynı zamanda biraz para kazanabileceğim ve hayatımın geri kalanını rahat geçirebileceğim bir yere yerleşmek.Alanya ve Antalya, Ege taraflarına göre biraz kozmopolit bir yapısı var ve aşırı sıcak.

Sn. Tcoalngsau dostum selam, verdiğin bilgiler icin teşekkür ederim.Apart otel degil, şehir merkezlerinde, en fazla 8-10 odalı, hostel/guesthouse tarzı bir yer düşünüyorum.Sadece kucuk odalar olacak, 2 adet yatak olacak, baska da bir şey olmayacak.Kahvaltı, yemek, havuz ile işi olamayan gezgin turistlerlere hitap edecek.Olsa olsa en lüks şey kablosuz internet, kahve ve içecek otomatı olur.Yererince aciklayabilmisdir umarım.

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
19/04/2017 :  19:31:37  Alıntı
Rica ederim hocam..Üstad sana Antalya'da gördüğüm ve bir kaç gün kaldığım bir yerden bahsetmek istiyorum.

2 3 katlı 3+1 bir bina düşün.O binayı komple satın almış ve odaları bölmüş.Mesela salon cok büyük odayı 4 e bölmüş oturma odasını ikiye bölmüş tuvalet banyo zaten hazır o kişi mutfağıda oda yapmış ancak sen o şekilde bırakabilirsin.Bildiğin 3+1 yaklaşık 7 8 odalı bir pansiyona dönmüş.Odalar küçük büyük farklı fiyatlarda her bütçeye uygun konaklama imkanı sunuyor.En küçük odası 15 lira şu an 30 40 şeklinde değişiyor.Aslında düşündüm de senin iş için bu tarz projeler uygun olabilr.Çünkü gezgin kişi için konfordan ziyade uygun fiyat olması önemli diye düşünüyorum.

Mutfak olursa gruplar daha cok tercih edeceğini düşünüyorum.Malum dışarda yemek çok masraflı özellikle gruplar için külfet olucak.En üst kata bir çardak yemek yemek için masa vb şeylerde atarsan olay çok daha harika olur :))

tcoalngsau
Üye

Toplam 229 yazı
19/04/2017 :  23:34:18  Alıntı
Sayın behnanoz, ege tarafında o tarz işletmeler daha revaçta,neden derseniz Alanya da sanırım 400 bnden fazla yataklı otel motel apart v.s var zaten.. Sizin işletmeyi tercih etmemleri için bir extra neden olmalı ya da iyi bağlantılarınız olmalı..Bir çok otel bu sene açmadı bile. Ama yine de size kalmış tabi güzel bir işletme neden iş yapmasın.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
behnanoz
Üye

Toplam 138 yazı
20/04/2017 :  12:27:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Masor07 ve tcoalngsau arkadaşlarım, bilginiz ve ilginiz için teşekkür ederim.

Turizm Bölümü'nde bir konu açacağım, açtığım konu hakkında yorumlarınızı görmek beni sevindirir.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.95 saniye.
04:52:57, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım