Arsa Sahibi Olmak İstiyorum. . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Arsa Sahibi Olmak İstiyorum. .

kasirga
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
14/10/2008 :  19:52:33 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

slm arkadaşlar..

bu aralar hep arsa sahibi olmayı düşünüyorum, en geç 1 yıl sonra yeterli nakide sahip olurum.. arsayı ankaradan almayı düşünüyorum... maksadım aldığım arsanın 2,3 yıl sonra yüksek değer kazanıp yüksek karla satmak ve bu işi devam ettirmek..ankarada binaların yok denecek kadar az olduğu yerlerde 200, 300m2 arsayı kaç ytl ye satın alabilirim....aradığım arsa şimdilik fazla değeri olmayan yanlız 2,3 yıl sonra yüksek değer kazanacak semtlerdeki arsaları kasdediyorum...yani bu işin ticaretini yapmak istiyorum nasıl bir iş bu iyi yürürmü bilgisi olan varmı nasıl bir yol izlemek gerekiyor ve neler yapılması gerekiyor beni aydınlatıp dediğim özelliklerdeki arsanın tahmini fiyatını söylerseniz sevinirim...

Yerleşim : Türkiye / Kırşehir
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
15/10/2008 :  01:38:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
siyasiler ile aran iyi ise öyle bir arsa bulabilirsin. yıllar önce adamın birine borç karşılığı çok cuzi bir rakamla arsa veriyor. zarar ediyor tabii alan adam ama ne yapsın ne kurtarsa kardır diyor. sonra arsanın yakınına metro istasyonu kuruluyor ve şuan trilyonlarla ifade ediliyormuş :) böyle de bir tesadüf örneği var.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
gurM
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
15/10/2008 :  03:21:21  Alıntı
Arsa yatırımı yapılırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Başka hiçbir yerde bulamayacağınız bu kriterleri, iyi öğrenin. Şimdi sıralıyorum:
1) Fiyat: Arsa yatırımı her ne kadar uzun vadeli bir yatırımsa da, iyi bir fiyattan alırsanız kısa vadede de kazanç sağlarsınız. Ticaretin temel kuralı arsa için fazlasıyla geçerli: Alırken kazanın.
Satıcılar ballandıra ballandıra anlatırlar… Silivri’de yada Şile’de satın alacağınız bir arsaya, kendinizi kaptırırsanız ve söylenenlere inanırsanız, Büyükdere Caddesi’nden arsa alıyorsunuz zannedersiniz. Bunların hiçbirine kanmayın…. Aldanmayın. Gözünüzü dört açın. Çok iyi araştırın. Size göre arsanın değeri neyse yarısını, dörtte birini teklif edin… Hatta onda birini teklif etmekten bile kaçınmayın… Seri ilan sayfalarındaki ve seri ilan sitelerindeki ilanlar da sizi aldatmasın… Arsanın bir fiyatı yoktur… İyi bir alıcı bulunursa 10 liralık arsa 50 liraya da satılır… Alıcı bulunmazsa 1 liraya da… Aradaki uçurum bu kadar yüksek olur…
2) Gelecek: Arsa yatırımı yaparken kentlerin gelişen bölgelerini tercih edin. Yaşadığınız kent birden fazla yöne gelişiyorsa hızlı gelişen yönü tercih edin. Hızlı gelişen yönün prim potansiyeli diğer yönlerden fazla olur.
3) İmar planı: Son yıllarda imar planı yenilenmeyen kent kalmadı. İmar planlarını bulun. Baştan sona defalarca okulun. Kentin büyük yatırımları nerede olacak? Neler yapılacak? Yeni yollar nerelere açılacak? Tüm bunları öğrenin… Mesela yeni kampus alanına yakın 10 bin metrekarelik bir arazi ilerleyen yıllarda size iyi bir emeklilik yaşatabilir…
4) Ateşli alıcı olmayın: Arsa yatırımı borsaya benzemez. Almak için acele etmeyin. Aceleci davranmayın. Gidin-gelin… Gezin… İnsanlarla tanışın… Görüşün… En az 10 seçenek olsun önünüzde… Teker teker eleyin… Ama mantıklı gerekçelerle… Sonra kararınızı verin.
5) Uzun vadeli düşünün: Arsa yatırımı yaparken uzun vadeli düşünün… 5, 10 hatta 20 yıl… Kısa vadede ihtiyaç duyacağınız para ile arsa almayın.
6) Arsa mı? Arazi mi? Önce ne alacağınıza karar verin. Arsa mı? Arazi mi? Bekleyecek gücünüz varsa araziyi tercih edin. (Eskiden arazi almayı tavsiye etmezdim. Son yıllarda bunun farkına varan arsa spekülatörleri arsaların fiyatını çok yukarı çekti. Arazi fiyatları arsa fiyatlarının yanında ucuz kaldı.)
7) Metrekaresi ucuz olanı tercih edin: Alacağınız alternatifler arasında metrekaresi düşük olanları tercih edin. Bugün İstanbul il sınırlarında metrekaresi 5 YTL’nin altında fiyatlarla satılan araziler var. Bunları bulun. Bugün serveti milyar dolarları geçen Necati Kurmel ve Moris Sadioğlu… Bunların ortak özelliği metrekare bazında düşük fiyatlı yerler alıp, beklemeleri…
8) Fırsatlar bitmez: Arsa yatırımında fırsatlar bitmez. Kaçırdıklarınız için asla üzülmeyin. Önünüze bakın. Önünüzde kaçırdıklarınızdan daha büyük fırsatlar duruyordur… Onları okumasını bilin.
9) Satma zamanı: Arsanızı veya arazinizi satmanız için gelenlerin sayısı arttığında bilin ki satma zamanı gelmiştir… Bir arsayı satın almak için emlakçılar kapınızı sık sık çalmaya başladığında, satmaktan korkmayın. Satın metrekaresi daha ucuz daha uzaklarda yere bakın. Arsanızla ve arazinizle duygusal bağ kurmanıza gerek yok… Satmamak da bir tercih. Bekleyecek zamanınız varsa satmayın... Şimdiye kadar arsasınızı satmadığı için pişman olan kimseyi duymadım. Siz duydunuz mu?
10) Sağlam tapu: Alacağınız arsa veya arazinin tapusu sağlam olsun. 2B’lerden uzak durun... Hisseli tapulardan da... Bugün önemsiz görünen bir pürüz yıllarca başınızı ağrıtabilir. Tebernüş Kireççi'nin yazısı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
kasirga
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
15/10/2008 :  08:05:43  Alıntı

gurM mükemmel yazı olmuş tşk çok önemli bilgiler vermişin......evet arkadaşlar hağla yardımınızı bekliyorum dediğim özelliklerdeki arsa kaç ytl arasında lütfen yardım edin arsa alımında ve fiyatlarda....

Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
15/10/2008 :  09:14:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
gurM, güzel bir yazı, paylaştığın için teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
kasirga
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
16/10/2008 :  18:50:45  Alıntı
arkadaşlar yardım edecek kimse yokmu lütfen cvplarınızı bekliyorum........

mahmut erciyes
Üye

Toplam 192 yazı
03/02/2009 :  21:34:37  Alıntı
arsa sana 2.ci arsayı kazandımaz kardeşim iş yapmalısın

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : İmalat
metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
03/02/2009 :  22:47:26  Alıntı
İstanbulda 3.köprü geçecek karadeniz otobanı şeyedecek o uçacak bu kaçacak diye o kadar çok arsa el değiştirdiki artık hangi arsa kaça nasıl satılacak bilinmiyor.
Ankara için varoş(kötü bir kelime ama daha anlatılırıda yok) denilen dış eteklerde bulunan tapulu arsalara bak.Özellikle Tokinin ve belediyenin konutlarına yakın arsalar daha çabuk değerlenebilir(belediye buraya yol,ulaşım ve diğer hizmetleri ***ürmek zorundadır).Ankaracı arsacılar ve emlakçılardan cevap istemek daha mantıklı.Yinede arsa konusunda 3 e al 10 a sat devri bitti.10 yıl beklemen lazım diyecem abartı olacak ama nüfus bu halde artarsa ilerde her arsa değerlenecek.
Bir başka fikrimde şu 200-300 m2 arsayı mümkünse 10-15- ve üstü dönümlerde boş bulunan arsaların bitişiğindekilerden al.İlerde mütahitler burayı kat karşılığı yada parayla almak isterse etrafınıda kapatmak ister.Pazarlıkta elin güçlenebilir.
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.42 saniye.
22:31:58, 1 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım