Hasarlı Bina Ve Ev Alıp Düzeltip Satmak. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Hasarlı Bina Ve Ev Alıp Düzeltip Satmak.

MertK
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
30/09/2015 :  17:34:10 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar,

Yurtdışında üniversite okudum orada tanıştığım arkadaşlar ile başlıkla belirttiğim gibi hasarlı ve onarıma ihtiyacı olan bina ve ev alıp tadilat yapıp değerini arttırıp sattık. Yaklaşık 10-12 proje gerçekleştirdik.

Zaman geldi daha büyük projeler için yatırımcı aradık, zaman geldi yatırımcıları reddetik. Güvenilir ve işini bilen ekibimiz olduğu için para ve yatırımcı bulma konusunda sıkıntımız olmadı. Yatırım gurubumuzu büyütmek ve sıfırdan bir işhanı veya site yapma hedefimiz var.

Ancak Türkiyede bu ve buna benzer iş yapanların tecrübelerini merak ediyoruz. Çünkü Türkiyede yaşamama rağmen biz hiçbir projemizi Türkiyede yapmadık.
Bilgi caginda bulunurken, ogrenmeyi surdurmeyenler asil yaslananlardir.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
02/10/2015 :  09:57:12  Alıntı
Türkiyede özellikle İstanbulda değerli Lokasyonlarda ( beşiktaş-taksim-kadıköy-bakırköy vb...) bu işi yapan çok kişi ve küçük firmalar var,karlı bir iş fakat daha evvel burada bu işleri yapmadığınız için biraz zamana ihtiyacınız var( doğru tedarikçileri mal alabileceğiniz yerleri bulma, doğru ekibi oluşturabilmek, doğru lokasyonda doğru evi bulabilmek vb...) için, ama işi büyütüp komple iş hanı-site yapalım diyorsanız bu bambaşka bir iş.
Şu son dönemlerde site ( sosyal donatılı) talebi çok yükseldi çünkü son 10 sene hariç bu şekilde yapılar çok azdı, ve son 10 yılda insanların cebindeki para artıkça daha konforlu evlerde daha lüks yaşama para harcamaya başladılar.
benim naçizhane tavsiyem bence inşaata hiç bulaşmayın, arsa geliştirme işine odaklanın,doğru arsada doğru proje yapmaya çalışın,inşaattı taşere ederseniz yani siz projeyi oluşturup ,inşaat taahütünü başka firmalara yaptırısanız,taahüt işini yapan firmanın karı %15-20 oranlarında olur kat karşılığı taahüt firmasına verirseniz o zaman taahüt firmasının karıda çok daha yüksek olur, ama ekiple malzeme tedariği ile uğraşmazsınız.Sadece projenizin satışına odaklanırsınız.
Siz inşaatıda ben yapayım derseniz o zaman öncelikle mimar-inş.mühendisinden oluşan iyi bir tecrübeli ekibe ihtiyacınız var.
Bu işler tamamen bütçe ile alakalı benim 100.000 USD bütçem var inşaat yapıcam derseniz , anca küçük projeler yapabilirsiniz ama benim 10.000.000 USD var derseniz o zaman buralarda hiç boş yere uğraşmayın gidin profesyonellerden danışmanlık alın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
mrf
Üye

Toplam 206 yazı
03/10/2015 :  15:07:27  Alıntı
sizin yurtdısında yaptıgınız ısın burda bırcok adı mevcut en cok kullanılan al-sat yap -sat gıbı kısa oz cumleler ve burda bakkaldan manava ev hanımına herkez bu ısı yaptı ve yapıyor buda pıyasayı sadece ukseltıyot su anda kentsel donusum oldugundan eve talep cok ve buda ınsanları ıs yapıyor gostersede eskısı gıbı degıl malesef bır sure sadece bu alsatcılara ev satıldı da pıyasa dondu bu sıralar fıatlar cok cıktıgından ve pıyasada eskı yenı ev cok oldugunda bır durgunluk mevcut ama genede ıyı alımlarda kar herzaman var satısta sıkıntı yok benım bolgen ıstanbul anadolu yakası
eger butcenız var ıse ev degıl ama onu acık bazı balgeler var buralarda ufak m kare arsalar alarak sıfır bına ıs merkezı dusunun derım
xxmrf@hotmail.com
murat-05343412073

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
ozyapi
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
06/10/2015 :  11:05:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

dostum türkiyede iş yapmak çok kolay ama çok zor emlakçılar başta uğraşılmıyor 1000 tl para almak için senin 100.000 tl ne acımazlar,ufaktan başlamanı tavsiye ederim.ama ne iş yaparsan yap istanbulda yap derim fikir almak istersenden 0532.511.65.26 bu arada bende inşaat işi yapıyorum hayırlısı olsun

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mimar
Araziuzmani
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
15/12/2016 :  17:46:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak gayrimenkul sektöründeyim ve artık uzman bir gayrimenkul danışmanıyım. Benim size tavsiyem ev yada daire alıp satmaktansa, imarsız arazi - tarla vasfında arazi alıp satmanızı öneririm. Günümüzde her geçen gün yükselen bir piyasa var. Bizim gibi kurumsal çalışan emlak ofisleri yıllık %30 kar marjı ile garanti vermekte sözleşmeli olarak bence deneyin kazançlı çıkan siz olacaksınız. Detaylı bilgi için benimle iletişime geçebilirsiniz. Teşekkür eder iyi günler dilerim.
''Yatırım Yapacaksan Arsa Al. Arsa Altındır, Üzerine Bina Dikersin Gümüş Olur, İçine Birde Kiracı Koyarsın Teneke Olur.''
-VEHBİ KOÇ-

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Emlakçı

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.89 saniye.
16:07:16, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım