Toplam 18 Daire İnşaat Maliyet - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Toplam 18 Daire İnşaat Maliyet

gokhank
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
06/12/2014 :  02:42:33   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba. 1575 M2 satılık olan bir arsa var. Bunla ilgili bilgileri yazıyorum. Maliyet ve kar hesabı konusunda inşaatçı arkadaşlardan bilgi istiyorum.

Arsa 1575 m2
Yüzde 35 oturum 3 kat İmralı
Konut İmralı
Yani 1650 m2 inşaat alanı var

Proje: 100 m2 net 12 tane 3+1
75 m2 net 6 tane 2+1

2 blok halinde yapılacaktır.

1. Blok 220 m2 temel alanı üzerine 3 kat olacak. Her katta 100 er m2 2 daire 20 m2 merdiven boşluğu olacak.

2. Blok. 370 m2 temel üzerine 3 kat. Her katta 100 er m2 2 daire ve 75 m2 2 adet daire olacak. Yine aynı şekilde 20 m2 giriş ve merdiven boşluğu bulunacaktır. Yani Bir katra 4 daire olacak.

Merdiven boşluğu emsal dışı sayıldığından inşaat alanına dahil edilmiyor.

Ayrıca daire başına 10 ar m2 balkonda ilave olacaktır. Buda emsal dışıdır.

Sonuc olarak 1650 m2 emsalimizi var.

12 adet 3+1 daireler 130-140 arası satılır. Problem olmaz.
6 adet 2+1 daireler 105-110 arası satılır.

Şimdi bu arsa ile ilgili iki yol var. Birincisi arsayı satın almak. 450 bin tl istiyor.

Ikincisi kat karşılığı. 5 adet 3+1 daire istiyorlar.

Benim teklifim arsaya 400 veya kat karşılına 5 adet 2+ 1 daire.

Şimdi

1- bu inşaat kaç paraya biter bu günkü şartlarda.
2- arsayı almakmı kat karşılığımı.
3- 500 e arsa alınırmı veya 5 tane 3+1 verilirmi?

Lütfen bayındırlığın inşaat yapı m2 birim fiyatından hesap yapmayın. İnşaat yapmış yapan arkadaşlar yorum yapın akıl verin.

Yer Sakarya.

izym

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
gokhank
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
06/12/2014 :  13:00:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
güncel
izym

ticaretadam
Üye

Toplam 223 yazı
06/12/2014 :  17:43:42  Alıntı
İnşaatdan pek anlamam ama inşaatdan anlayan arkadaşların daha detaylı yardımcı olabilmesi için konuya giriş yapıyım. Gerisini işin uzmanları getirir.

1. Arsa ücreti
------------
2. İnşaat Mimari çizim ücreti
3. İnşaat Statik Proje Çizim ücreti
4. İnşaat Elektrik Proje Çizim ücreti
5. İnşaat Su ve Doğalgaz Tesisat Proje Çizim ücreti
--------------
6. Yapı denetim ücreti
7. İnşaat Ruhsat ücreti
--------------
8. Temel kazı ücreti
9. Temel Betonu + demiri + işçilik ücreti
---------------
10. Depo , sığınak tuğla veya perde duvar + kolon + kirişli ise kiriş beton,demir,işçilik ücretleri
11. Her kat için Döşemeler ( zeminler ) beton+demir+işçilik ücretleri
12. Her kat için kolon , kiriş beton+demir+işçilik ücretleri
13. Her kat için dış ve iç duvar tuğlaları + işçilik ücreti
14. Her kat için pencere + işçilik ücretleri
15. Her kat için dış kapı + iç kapılar + takma işçilik ücretleri
16. Bina girişi , merdiven ve her kat için Elektrik tesisatı malzemeler + işçilik ücreti
17. Her kat için su tesisatı malzemeler + işçilik ücreti
18. Her kat için doğalgaz tesisat malzemeler + işçilik ücreti
19. Her kat için kaba ve ince sıva beton + işçilik ücreti
20. Her kat için tuvalet , lavabo malzemeleri + işçilik ücreti
21. Her kat için balkon,mutfak,tuvalet,banyo ilgili yerlere fayans malzemeleri + işçilik ücreti
22. Bina dışı mantolama vb yaptırılacak ise mantolama malzemeleri + işçilik ücreti
23. İnşaatda çalışanların , çalıştıkları sürece sgk ücretleri
24. Çatı varsa çatı malzemeleri + işçilik ücretleri

Malzemelerin çoğunu faturalı ve + kdv ile satıyorlar. Yani inşaat maliyetine kdv giderlerinide eklemeyi unutmamak lazım.

Biraz daha giderler eklenebilir. ( Asansör yapılacaksa vb )

İşçilik ücretleri anlaşmaya göre değişebilir , Beton kalitesi c25-c30 vb duruma göre değişebilir. Kapı-Pencereler kalitesine göre değişebilir.

Daire giriş kapıları çelik kapı olması ideal olur. Çelik kapı her daim güven verir.

Nacizane tavsiye ; daire içi oda kapılarını camlı olanlarından yapma derim. Aile içlerinde birileri herhangi bir tartışmada sinirlenince elini camlı kapıya vurup ellerini kesiyorlar.

Üst Kat - Alt kat arası zeminlere , Yan daireler arası duvarlara minumumda olsa ses geçirmez uygulamalar eklenmesi gayet güzel olur. Milletin çoğu bu üst komşu , yan komşu ses olayından çok şikayetçi.

Su tesisatıda sağlam olursa , Elektrik tesisatında da gelen elektriği karşılayabilecek kaliteli kablolar kullanılırsa binada oturanların komşuluk ilişkileri dışında pek bir sorunları olmaz.

İnşaat güncel maliyetlerinden daha iyi anlayan arkadaşlar gerisini yazarlar.

Allah çalışmalarında kolaylık versin.

Ticaret

gokhank
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
07/12/2014 :  03:23:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler.

Sizin için bu karlar için bu işe girilirmi? Değerimi? İnşaat kar marjları hep böylemi?
izym

gokhank
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
08/12/2014 :  22:35:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Güncel
izym

villayaşam
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
09/12/2015 :  00:30:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hocam öyle hesap yapmadım ama girilir zannediyorum. Eğer cebinizde arsayı alıp imalat yapacak bütçe varsa arsayı almanızı tavsiye ederim. En azından arsa sahibi ile uğraşmazsın.

850.000 TL - Yaklaşık maliyet var.

Daire fiyatları ile hesabına bakman gerekir.
Profesyonel Çözüm Ortağınız;
www.villayasam.com

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : İmalat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.38 saniye.
07:10:56, 1 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım