Dubai'de Ticaret - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Dubai'de Ticaret


akinselcuk
Editör

Toplam 5585 yazı
21/07/2008 :  19:19:49   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


NEDEN DUBAİ’DE TİCARET

Neden olacak tabiiki dunyanin en hareketli ticaret merkezlerinden birisi oldugu icin......

Dubai çok küçük bir ülke ancak ticaret inanılmaz boyutlarda. Dubai toptancı pazarlarında ağırlıklı Hintliler olmak üzere, her milletten alıcıyı görmeniz, iş bağlantısı yapmanız ve mal satmanız mümkün, tabi eğer malınız iyi ve fiyatı avantajlı ise. Türkiye’de nasıl her toptan mal almak isteyen İstanbul’a giderse, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere neredeyse bütün dünya alıcıları mal almak için Dubai’ye gidiyor. Dünya’dan gelen alıcıların yanı sıra bir de Devlet’in mal alımları var ki, asıl iştah kabartan da bu alan. Hem hacimler büyük hem de sürekli. Para derdinin olmadığı bir ülkede ticaret nasıl olur siz tahmin edin. Ancak tabii ki her bu tür ülkede olduğu gibi Birleşik Arap Emirlikleri’nde de iş yapmanın yolu kişisel bağlantılar ve alıcılarla olan ilişkiler ve yakınlıktan geçiyor. Aksi taktirde eğer bu tür bağlantınız ya da bu ülkede güvenebileceğiniz, bağlantıları güçlü bir temsilciniz yoksa iş yapmak kolay değil. Çünkü her tür her kalitede mal zaten ithal ediliyor ve sizin malınızı satabilmeniz için güçlü bağlantılara sahip olmanız ya da bu bağlantılara sahip biriyle çalışmanız gerekiyor.

Verginin bulunmadığı BAE, tüm dünyadan ticaret erbablarının en gözde ülkesi. Yaklaşık %75’ini Hintli tüccarların oluşturduğu BAE’nin en büyük tedarikçi ülkelerinden biri Çin. Verginin olmaması sayesinde ithal edilen bütün ürünler düşük fiyatlara buradan tekrar başka ülkelere ihraç ediliyor. Dubai’ye baktığımızda ticaret üssü olarak, bütün Körfez ülkeleri, Rusya, Afrika ve hatta batı ülkelerine yoğun bir şekilde ihracat yapıyor.

BAE’deki büyük potansiyele sahip sektörlerden örneğin inşaat sektörünü ele alalım. 5 yıl içinde öngürülen sadece Dubai’nin inşaat bütçesi 20 milyar dolar. İnanılmaz boyutlarda büyük projelere başlanıyor ve sürekli alım yapılıyor. İnşaat işlerini büyük bir çoğunlukla danışman firmalar yönetiyor ve mal alımları da bu danışman firmaların istedikleri doğrultuda gerçekleşiyor. Eğer bu danışman firmalarla güçlü bağlantıları olan bir temsilciniz varsa, o zaman büyük işler almak kolaylaşıyor.

BAE’deki uygulamalaya göre binalar her 20 yılda bir yıkılıp yeniden inşa ediliyor. Hergün yüzlerce lüks yeni villa yapılıyor. Güçlü bağlantılarınız olduğu sürece bütün bu işlerden pay alabilmeniz mümkün oluyor.

Dubai’nin re-export pazarı ise ayrı bir büyük potansiyel. Çevresindeki bütün ülkelere dağıtım yapan bir toptancı gibi çalışıyor Dubai. Bunun en önemli nedeni ise Dubai’de verginin olmaması ve üyesi olduğu serbest dolaşım anlaşmaları. Örneğin siz buradan Suudi Arabistan’a bir ürünü ihrac etmek istediğinizde diyelim ki birim başına 10 lira fiyat verdiniz. Suudi Arabistan’li alıcının sizin malınızı aldığında ona maliyeti vergiler toplamını %30 olarak düşünürsek 13 liraya geliyor. Eğer siz malınızı Dubai’ye satarsınız Dubai’deki bir alıcının maliyeti ise sadece %5 vergi olduğundan 10,5 liraya geliyor. Dubai’deki alıcı da üzerine 1 lira koyup Arabistan’a satıyor. Arabistan’daki aynı alıcının bu seferki maliyeti ise 11,5 lira. Çünkü bu iki ülke arasında herhangi bir gümrük vergisi uygulaması yok. Dolayısıyla, Suudi Arabistan’daki bir alıcı bir malı Türkiye’den almaya uğraşmaktansa gidip Dubai’den aldığı zaman daha karlı çıkıyor. Bundan dolayı bütün çevre ülkeler mal alacakları zaman direk Dubai’ye gidip mallarını alıyorlar. Dubai’deki tacirler de bütün dünyadan malı alıp yine bütün dünyaya bu şekilde satıyorlar. Buradan hareketle Türk firmalarının yapabileceği en akılcı davranış, Dubai’de güvenilir bir firmayla bir temsilcilik anlaşması yapıp, malını Dubai üzerinden özellikle çevre ülkelere ve Rusya, Afrika gibi ülkelere, daha da önemlisi Irak’a pazarlamak.

Tabii bu iş birden bire olmuyor. Öncelikle Pazar içerisinde ciddi bir Pazar araştırması yaptırmak çok büyük önem taşıyor. Ancak ciddi bir Pazar araştırmasının ardından pazarla ilgili noktalar netleşeceğinden diğer adımlar atılabilir. Bundan kastımız şudur: Evet Dubai çok ciddi, büyük ve binlerce fırsatın bulunduğu bir Pazar. Ancak bu kadar potansiyel olan bir Pazar sizin malınız için de potansiyel midir, işte buna bakmak lazımdır. Bunun için de profesyonel bir Pazar araştırması yaptırıp arkasından da hızla pazara girme çalışmalarına başlamak gerekir.


Orjinal : http://dubaiticaret.com/
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
esra cantex
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
23/06/2012 :  23:33:53  Alıntı
slm peki baglantılarımız olmazsa veya tanıdıgımız nasıl bir baglantı kurmam lazım

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Tekstil
Ceylan Jeweller
y

Yeni Üye

Toplam 11 yazı
04/02/2014 :  13:13:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba istanbul'da otantik , sade ve özel seri dediğimiz model statüsünde gümüş imalatı yapmaktayız. imalatçı olduğumuz için gerek adetli gerekse kilo bazında gümüş takı üretiyoruz. kendi bünyemizde desinatör , çizimci ve sadekar ustalarımız ile kaliteli ucuz ürünler yapmaktayız.
Sizinde geçmiş form yazınızı gördüm gerçi bayağı eski ama yinede msj atmak istedim. Eğer mümkün olursa sizlerle fikir alışverişinde bulunmak isterim
saygılarCeylan Jewellery- Erkan 0090 0538 276 96 01

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
fikret şahin
Üye

Toplam 130 yazı
04/02/2014 :  23:49:59  Alıntı


sayın Akın Selçuk genç beyin de yazınızı okumuş olabilirmiyim

Yerleşim : Türkiye / Ordu  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Rertürk
Üye

Toplam 165 yazı
07/02/2014 :  08:37:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Dubai ile bağlantımız var. Dubaili bir yatırımcımız var. Türkiye'ye yatırım yapmak istiyor.
Dubai o kadarda ticaretin nabzının attığı, ticaret'de büyük kazançların elde edileceği bir ülke değil.
Bir arkadaşım 800 bin dolar kayıp ile Dubai'ye yaptığı yatırımını Türkiye'ye getiriyor.
Yinede Dubai'ye ürün satmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırız.
Önümüzdeki ay yatırımcımız ile bir araya gelmek için bir Dubai seyehatimiz olacak
yatırımcımızın musait olma durumuna bağlı olarak.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Muhasebe
Ceylan Jeweller
y

Yeni Üye

Toplam 11 yazı
20/02/2014 :  15:43:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba Rertük Gümüş takı üzerinden ne gibi bir ticaret yapabiliriz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
globald
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
11/03/2014 :  15:50:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Dostum bende dubaide yaşıyorum. 20 yılda bir yıkılacak binayı dubaide sana yaptırmazlar zaten. Koskoca towersler milyar dolarlar harca. 20 sene sonra yık bir daha yap:) bence yazdıgın yazıda gerçek dışı ifadelerin var. Yanlıs anlama amacım eleştiri degil. Doğrusunu insanlara anlatabilmek. Dünyanın hiçbir ülkesinde 20 sene sora yıkılmak üzere bina yapılmaz. Kaldıki bir gayrimenkul kendini en iyi şartlarda 20 senede ancak amorti eder. ( bu şekilde yapılan yatırımlı binalar) bir daire alsanız kelepir kendini 10 senede ancak amorti ediyor...

Dubaili iş adamı şunu sever arkadaşlar ( özellikle imalatçılara söylüyorum) private label olayını sever ve uygularlar. bunun fuarı istanbulda yapılıyor bilirsiniz.

Sizinle anlaştıgı ürüne sizin adınızı yazdırmaz. kendi adını veya markasını yazdırır. Hatta nerede üretildiği bilgisini bile gizlerler.. Bu şekilde malı ucuza alır dubaide pahalı bir şekilde pazara sürer... Tutturursanız devamlı çalışırlar sizinle.. Retürke katılıyorum. Zarar edeni cok gördüm burada.

Yurtdışı pazarına açılırken mutlaka ürününüze güvenin ama bunun yanında ürüne, pazar ve piyasa oluşturabilmesi için en az 2 sene verin. Sabırlı olsun. Yurtdışına helede yeni girilecek ülkelere gidip sipariş alıp dönen az insan vardır. Kimsiniz necisiniz, sorgularlar, tedirgin yaklaşırlar. Bizde yurtdışından gelene böyle degilmiyiz..

Herkese hayırlı işler dilerim.
Dubai ile ilgili soruları olanlar : uaegem@gmail.com adresime mail atabilir üşenmeden cevaplarım.

Yerleşim : Birleşik Arap Emirlikleri / Dubai  |  Meslek : İnternet
Blade
Yeni Üye

Toplam 60 yazı
12/01/2016 :  23:17:36  Alıntı
Dubai ye ürünlerimi pazarlamak istiyorum distribütör arıyorum ürünlerim genelde oteller lüks restorantlar ve kafelere yonelik otomatik tek tuşla demleme yapan yeni nesil patentli çay makinaları ilgilenenler özelden mesaj yazabilirler herkese sayılar
GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN AHMAK GELECEĞİNİ İNŞAA EDEMEZ ...

Yerleşim : Türkiye / Karabük  |  Meslek : İthalat / İhracat
Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
19/01/2016 :  20:56:54  Alıntı
Dubai de ikamet eden arkadaslar , ben dubaiden al fakher nargile tutunu ticareti yapmak istiyorum ,ilk etapta buyuk olmamak sarti ile azar azar baslayip ilerde yukseltmek sarti ile is yapabilecegimiz dubai de kalan arkadaslarla tanisip goruserek bir seyler yapmak istiyorum,
Yusuf

Yerleşim : Hollanda / Utrecht  |  Meslek : İthalat / İhracat
TCR
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
07/04/2016 :  16:00:09  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Peker03
Dubai de ikamet eden arkadaslar , ben dubaiden al fakher nargile tutunu ticareti yapmak istiyorum ,ilk etapta buyuk olmamak sarti ile azar azar baslayip ilerde yukseltmek sarti ile is yapabilecegimiz dubai de kalan arkadaslarla tanisip goruserek bir seyler yapmak istiyorum,
.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
TCR
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
07/04/2016 :  16:04:38  Alıntı
peker03 beyfendi mail adresi gönderebilirseniz iş konuşabiliriz bağlantımız var bilgilerinize
.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
frozen
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
07/04/2016 :  20:46:02  Alıntı
Dubaide kalifiye deu işletme mezunu iki sene bankacılık yapmış biri olarak ordaki şirketlerden birisinde çalışabilirim . İlgililere..

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bankacılık-Finans
Japonkoreparcac
i

Yeni Üye

Toplam 1 yazı
28/04/2017 :  07:10:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba Bizler MN Otomotiv Olarak Türkiye Ve Yurtdışından Hertürlü Otomotiv Orjinal Yedek Parçalarını Uygun Fiyatla Tedariklerini Yapmaktayız.
Hertürlü Orjinal Yedek Parça Taleplerinizi Bize Bildirebilirsiniz Stok Durumuna Göre En Geç 15 Günde Teslimat Yapmaktayız.İyi Çalışamalar

Türkiye Adres: Sucuzade Mahallesi Saydam Caddesi 30/B Seyhan ADANA

Adem Akın: 05326108833 03223520020

Dubai : MN GENERAL TRADING L.L.C

Al Sabkha Bus Station Sabkha Bldg.1 St Floor Office No 102 P.O Box :118328 Deira Dubai
Nuh Akın
U.A.E..Tel :+971 521339062
WhatsApp:+905364426573
Tel :+905326688020

www.japonkoreparcaci.com
Bunun Yanında Talep Ettiğiniz Farklı Ürünlerde Olursa Yardımcı Olabilirim.

Yerleşim : Birleşik Arap Emirlikleri / Dubai  |  Meslek : Otomotiv
inovasyon
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
30/04/2017 :  03:05:58  Alıntı
TCR BANA MAİL ADRESİNİ YAZABİLİR MİSİN ?
Best Regards

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
relax_shower
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
29/05/2017 :  02:05:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,
Relax Shower tasarruflu duş başlığı üretmekteyiz. Ürünümüzün üretim aşamalarında bir tüketicinin beklentisinin çok üstünde kalitede üretiyoruz. Dayanıklılık testleri mükemmel.
İçindeki mineral taş küreler ve mikro filtreler sayesinde partikül ve tortulardan arınmış bir su kalitesi sağlıyor.
Ortadoğu pazarı için mükemmel bir ürün. Hatta bildiğim kadarı ile Dubaide yayın yapan satış kanalı citruss tv benzer bir ürünü satıyordu.
Bu hususta olumlu işbirliğine daima açığız.
iyi çalışmalar...

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akinselcuk
NEDEN DUBAİ’DE TİCARET

Neden olacak tabiiki dunyanin en hareketli ticaret merkezlerinden birisi oldugu icin......

Dubai çok küçük bir ülke ancak ticaret inanılmaz boyutlarda. Dubai toptancı pazarlarında ağırlıklı Hintliler olmak üzere, her milletten alıcıyı görmeniz, iş bağlantısı yapmanız ve mal satmanız mümkün, tabi eğer malınız iyi ve fiyatı avantajlı ise. Türkiye’de nasıl her toptan mal almak isteyen İstanbul’a giderse, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere neredeyse bütün dünya alıcıları mal almak için Dubai’ye gidiyor. Dünya’dan gelen alıcıların yanı sıra bir de Devlet’in mal alımları var ki, asıl iştah kabartan da bu alan. Hem hacimler büyük hem de sürekli. Para derdinin olmadığı bir ülkede ticaret nasıl olur siz tahmin edin. Ancak tabii ki her bu tür ülkede olduğu gibi Birleşik Arap Emirlikleri’nde de iş yapmanın yolu kişisel bağlantılar ve alıcılarla olan ilişkiler ve yakınlıktan geçiyor. Aksi taktirde eğer bu tür bağlantınız ya da bu ülkede güvenebileceğiniz, bağlantıları güçlü bir temsilciniz yoksa iş yapmak kolay değil. Çünkü her tür her kalitede mal zaten ithal ediliyor ve sizin malınızı satabilmeniz için güçlü bağlantılara sahip olmanız ya da bu bağlantılara sahip biriyle çalışmanız gerekiyor.

Verginin bulunmadığı BAE, tüm dünyadan ticaret erbablarının en gözde ülkesi. Yaklaşık %75’ini Hintli tüccarların oluşturduğu BAE’nin en büyük tedarikçi ülkelerinden biri Çin. Verginin olmaması sayesinde ithal edilen bütün ürünler düşük fiyatlara buradan tekrar başka ülkelere ihraç ediliyor. Dubai’ye baktığımızda ticaret üssü olarak, bütün Körfez ülkeleri, Rusya, Afrika ve hatta batı ülkelerine yoğun bir şekilde ihracat yapıyor.

BAE’deki büyük potansiyele sahip sektörlerden örneğin inşaat sektörünü ele alalım. 5 yıl içinde öngürülen sadece Dubai’nin inşaat bütçesi 20 milyar dolar. İnanılmaz boyutlarda büyük projelere başlanıyor ve sürekli alım yapılıyor. İnşaat işlerini büyük bir çoğunlukla danışman firmalar yönetiyor ve mal alımları da bu danışman firmaların istedikleri doğrultuda gerçekleşiyor. Eğer bu danışman firmalarla güçlü bağlantıları olan bir temsilciniz varsa, o zaman büyük işler almak kolaylaşıyor.

BAE’deki uygulamalaya göre binalar her 20 yılda bir yıkılıp yeniden inşa ediliyor. Hergün yüzlerce lüks yeni villa yapılıyor. Güçlü bağlantılarınız olduğu sürece bütün bu işlerden pay alabilmeniz mümkün oluyor.

Dubai’nin re-export pazarı ise ayrı bir büyük potansiyel. Çevresindeki bütün ülkelere dağıtım yapan bir toptancı gibi çalışıyor Dubai. Bunun en önemli nedeni ise Dubai’de verginin olmaması ve üyesi olduğu serbest dolaşım anlaşmaları. Örneğin siz buradan Suudi Arabistan’a bir ürünü ihrac etmek istediğinizde diyelim ki birim başına 10 lira fiyat verdiniz. Suudi Arabistan’li alıcının sizin malınızı aldığında ona maliyeti vergiler toplamını %30 olarak düşünürsek 13 liraya geliyor. Eğer siz malınızı Dubai’ye satarsınız Dubai’deki bir alıcının maliyeti ise sadece %5 vergi olduğundan 10,5 liraya geliyor. Dubai’deki alıcı da üzerine 1 lira koyup Arabistan’a satıyor. Arabistan’daki aynı alıcının bu seferki maliyeti ise 11,5 lira. Çünkü bu iki ülke arasında herhangi bir gümrük vergisi uygulaması yok. Dolayısıyla, Suudi Arabistan’daki bir alıcı bir malı Türkiye’den almaya uğraşmaktansa gidip Dubai’den aldığı zaman daha karlı çıkıyor. Bundan dolayı bütün çevre ülkeler mal alacakları zaman direk Dubai’ye gidip mallarını alıyorlar. Dubai’deki tacirler de bütün dünyadan malı alıp yine bütün dünyaya bu şekilde satıyorlar. Buradan hareketle Türk firmalarının yapabileceği en akılcı davranış, Dubai’de güvenilir bir firmayla bir temsilcilik anlaşması yapıp, malını Dubai üzerinden özellikle çevre ülkelere ve Rusya, Afrika gibi ülkelere, daha da önemlisi Irak’a pazarlamak.

Tabii bu iş birden bire olmuyor. Öncelikle Pazar içerisinde ciddi bir Pazar araştırması yaptırmak çok büyük önem taşıyor. Ancak ciddi bir Pazar araştırmasının ardından pazarla ilgili noktalar netleşeceğinden diğer adımlar atılabilir. Bundan kastımız şudur: Evet Dubai çok ciddi, büyük ve binlerce fırsatın bulunduğu bir Pazar. Ancak bu kadar potansiyel olan bir Pazar sizin malınız için de potansiyel midir, işte buna bakmak lazımdır. Bunun için de profesyonel bir Pazar araştırması yaptırıp arkasından da hızla pazara girme çalışmalarına başlamak gerekir.


Orjinal : http://dubaiticaret.com/

Relax_Shower

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
demmirsm
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
19/06/2017 :  00:20:23  Alıntı
TCR
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
07/04/2016 : 16:04:38 Yazara email gönder Email Alıntı Yönetime Şikayet EtYorumu Şikayet Et
peker03 beyfendi mail adresi gönderebilirseniz iş konuşabiliriz bağlantımız var bilgilerinize

demmirsm@gmail.com
abidin demir

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
Cefeturk
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/12/2018 :  23:48:54  Alıntı

Merhaba Dubai den nargile tütünü getirtmek istiyorum. Bilgisi, bağlantı sı veya tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ticaret
nasa01
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
12/01/2019 :  15:34:08  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Cefeturk

Merhaba Dubai den nargile tütünü getirtmek istiyorum. Bilgisi, bağlantı sı veya tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olur musunuz?


Dubai'den neden nargile tütünü getirtmek istiyorsun, Türkiye'de de bulunuyor?

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Öğrenci
meleti
Üye

Toplam 300 yazı
14/01/2019 :  04:51:19  Alıntı
yasal olarak getiremezsin.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
santor
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
11/02/2019 :  01:10:17  Alıntı
Mrblar. Denizli de kuruyemiş imalatcisiyiz. Çoğunlukla leblebi üretiyoruz.Yaklasik 20 çeşit leblebi üretiyoruz. Ürünlerimizi Dubai ye ihraç etmek istiyoruz. Yardımcı olacak arkadaşlara ihtiyacımız var.

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : İmalat
koeln
Üye

Toplam 131 yazı
11/02/2019 :  03:08:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
https://www.turk5.com/forum/sektor/ithalat-ihracat/
Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform. https://www.turk5.com/forum/

Yerleşim : ALMANYA / Köln
eftekin
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
21/02/2019 :  00:22:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
parfüm Mağaza bayiliği yurt dışında ve yurt içinde farklı destekler söz konusu çok lüks bir mağaza konsepti kuruyoruz yurt içi kar oranı % 100 dür. yurt içinde de kira desteği 10 bin tl dir destek mağaza satış performansına göredir.
yurt dışı destekleri 10 000 dolar kira desteği bu kira desteği başlangıçta alınan ürün bedelinden direk düşülür devamında mağazanın satışına göre her ayda 10 000 dolar da alabilir 3 ayda da alabilir bu destek süresini mağazanın satış miktarına göre belirlenir
Mağaza kurulum desteği olarak mimari ekibi biz görevlendirip ödemesini de biz yapıyoruz buda ortalama 20 m2 için metre karesi 1000 dolardan 20 000 doları bulan kurulum ücretinden bayiyi kurtarıyoruz tutulan mağaza 40 m2 ise 40 bin dolar kurulum desteği sağlamış oluyoruz.
Toplamda ortalama 30 000 ila 50 000 dolar bayinin ödemesi gereken kira ve mağaza kurulumundan bayiyi muaf tutuyoruz
bir mağazanın ortalama kurulum ürün ödemesi mağaza kurulumu ve kira ödemeleri ile toplamda yapacağı masrafın % 50 lik kısmına mağazaya sahip olmuş oluyor
Mağaza kar oranında değişiklik söz konusu değildir yine % 200 gibi bir kar oranı ile satış yapıyor yukarıda yazılı destekler yazılı olarak taahhütlü imza altında yerine getirilir bu destek kapsamında bayilik yatırımında bulunmak isteyen girişimciler iletişim bilgilerini firmamıza mesaj olarak iletirlerse firma yetkilimiz kendileri ile irtibata geçer
whatsap +90 536 299 20 99
mobil +90 532 387 70 47
www.eftekin.com
info@eftekin.com

Yerleşim : Türkiye / Çorum  |  Meslek : Sanayici
cnghld
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
16/03/2021 :  11:56:48  Alıntı
Merhabalar,

Tam 22 senedir, Dış ticareti Trader olarak ve Tanker Gemi Brokerliği yapıyorum.

Dubai, Sudi Arabistan bir zamanlar cennetti ancak son 1.5 senedir büyük bir türk karşıtlığı başladı (henüz düşmanlık seviyesine gelmedi ama her an olabilir), Türk okulları kapandı, Türk mallarına gizli ambargo (dubaide) uygulanıyor Sudilerse direkt yapıyor.

Bence (ki naçizane dikkate alın derim), bu durum düzelene kadar "Körfez ülkelerine yatırıma girmeyin" AL-SAT yapın oda AKREDİTİFLE yapın, asla nakit bazlı işlere girmeyin,
Mesela Portakal mı satacaksınız asla "Vesaik Mukabili" çalışmayın asla! ve asla şu yemlemeye de düşmeyin %30 -50 peşin gerisi mal varınca ödenecek, vs.

Cidden kokunç bir nakit para var mesela dubaide ama bu korkunç miktara 2000 Kişilik bir guruh çökmüş zaten orta derecede zenginler var (ki bunlar bizim süper zenginlerimize denk) bunlarda 10.000 ile 12.000Kişi kadar, geri kalan sizin hedef kitleniz olan işadamları var ve çok dikkat edilmesi gereken bir grup bu milyarder yada yüz milyonlarca dolar sahibi değiller 100 Milyon dolar altı servet sahibi bu kişiler genelde sizin muhatabınız olacak, işte bu kesimle iş yaparken "Allah Birdir" lafı harici inanmayın derim (elbet içlerinde çok iyilerde var ki bunlar konumuz dışında). Elbet Kuaför, kebapçı veya lüks lokanta vs. gibi işler konumuz dışında tecrübem yok ama bu dönem orlara yatırım yapma zamanı değil.

Tavsiyem Şunların satışı (unutmayın dubai nüfusunun %30 yerli gerisi EXPAT yani göçmen ve düşük gelir grubu

1- İç Çamaşır satın (bildiğiniz beyaz atlet ve külot) çok fazla filipinli, bangladeşli, pakistanlı var ve bunlar çok fazla kullanıyor bunları ve bunları ithal eden firmalar var.
2- Gıda (Domates, Salatalık, Portakal, Üzüm, Nar, İncir, Muz, ) bunlar en kolay satılanlar
3- İnşaat demiri ve Çimento (acayip fazla satılıyor tavsiye ederim)
4- Saat, tekstil vesaire şansıız %5-10 çünkü dünya devi markalara oluk gibi para akıtıyorlar, düşünün MAVİ Jean dünya markamız istediğini asla yakalayamadı (maalesef)

Diğer mallar satılır mı? evet satılır ama yavaş yukarıda ki mallar en çok satılan mallar,

Mesela Beyaz atlet ve külot (erkek) çok satıyor çünkü çoğu köle gibi çalıştırılan EXPAT işçiler 2-4 max 5 gün giyiyor ve atıyor bunları (asla 1. kalite satmayı düşünmeyin 2. veya 3. kalite)
size ayda 10.000USD ile 40.000USD para kalır her ay. (yaptım biliyorum artık yapmıyorum ilk başladığımda yapmıştım şimdi o noktayı şükür geçtik :) )

Yazımı sadece "çıplak" gerçekleri paylaşmak için yazdım, herhangi bir işbirliği veya iş teklifi falan yapmıyorum.

Bilgi paylaştıkça güzeldir bende almak isteyenler için buraya yazdım, tekrar bu konu için yazı yazmayacağım karşılıklı polemiklere asla girmeyeceğim. Bunlar benim tecrübelerim isteyen dikkate alır isteyen aman be der konu biter.

Selamlar ve Hayırlı işler dilerim.
Cem

edit: yazım yanlışları
"Her arayan bulamaz;, ama bulanlar her zaman arayanlardır."

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
viensco
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
08/04/2021 :  18:14:39  Alıntı
Cem bey merhaba size nasıl ulaşabilirim. Teşekkürler
Mail : info@netyaz.net
Gsm : 0532 610 90 85

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
dirih.d@gmail.c
om

Üye

Toplam 116 yazı
09/04/2021 :  10:28:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar

Paylaşımınız için teşekkürler,bayağı bilgi edindik.Tecrübeler paylaşıldıkça güzel.

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - cnghld
Merhabalar,

Tam 22 senedir, Dış ticareti Trader olarak ve Tanker Gemi Brokerliği yapıyorum.

Dubai, Sudi Arabistan bir zamanlar cennetti ancak son 1.5 senedir büyük bir türk karşıtlığı başladı (henüz düşmanlık seviyesine gelmedi ama her an olabilir), Türk okulları kapandı, Türk mallarına gizli ambargo (dubaide) uygulanıyor Sudilerse direkt yapıyor.

Bence (ki naçizane dikkate alın derim), bu durum düzelene kadar "Körfez ülkelerine yatırıma girmeyin" AL-SAT yapın oda AKREDİTİFLE yapın, asla nakit bazlı işlere girmeyin,
Mesela Portakal mı satacaksınız asla "Vesaik Mukabili" çalışmayın asla! ve asla şu yemlemeye de düşmeyin %30 -50 peşin gerisi mal varınca ödenecek, vs.

Cidden kokunç bir nakit para var mesela dubaide ama bu korkunç miktara 2000 Kişilik bir guruh çökmüş zaten orta derecede zenginler var (ki bunlar bizim süper zenginlerimize denk) bunlarda 10.000 ile 12.000Kişi kadar, geri kalan sizin hedef kitleniz olan işadamları var ve çok dikkat edilmesi gereken bir grup bu milyarder yada yüz milyonlarca dolar sahibi değiller 100 Milyon dolar altı servet sahibi bu kişiler genelde sizin muhatabınız olacak, işte bu kesimle iş yaparken "Allah Birdir" lafı harici inanmayın derim (elbet içlerinde çok iyilerde var ki bunlar konumuz dışında). Elbet Kuaför, kebapçı veya lüks lokanta vs. gibi işler konumuz dışında tecrübem yok ama bu dönem orlara yatırım yapma zamanı değil.

Tavsiyem Şunların satışı (unutmayın dubai nüfusunun %30 yerli gerisi EXPAT yani göçmen ve düşük gelir grubu

1- İç Çamaşır satın (bildiğiniz beyaz atlet ve külot) çok fazla filipinli, bangladeşli, pakistanlı var ve bunlar çok fazla kullanıyor bunları ve bunları ithal eden firmalar var.
2- Gıda (Domates, Salatalık, Portakal, Üzüm, Nar, İncir, Muz, ) bunlar en kolay satılanlar
3- İnşaat demiri ve Çimento (acayip fazla satılıyor tavsiye ederim)
4- Saat, tekstil vesaire şansıız %5-10 çünkü dünya devi markalara oluk gibi para akıtıyorlar, düşünün MAVİ Jean dünya markamız istediğini asla yakalayamadı (maalesef)

Diğer mallar satılır mı? evet satılır ama yavaş yukarıda ki mallar en çok satılan mallar,

Mesela Beyaz atlet ve külot (erkek) çok satıyor çünkü çoğu köle gibi çalıştırılan EXPAT işçiler 2-4 max 5 gün giyiyor ve atıyor bunları (asla 1. kalite satmayı düşünmeyin 2. veya 3. kalite)
size ayda 10.000USD ile 40.000USD para kalır her ay. (yaptım biliyorum artık yapmıyorum ilk başladığımda yapmıştım şimdi o noktayı şükür geçtik :) )

Yazımı sadece "çıplak" gerçekleri paylaşmak için yazdım, herhangi bir işbirliği veya iş teklifi falan yapmıyorum.

Bilgi paylaştıkça güzeldir bende almak isteyenler için buraya yazdım, tekrar bu konu için yazı yazmayacağım karşılıklı polemiklere asla girmeyeceğim. Bunlar benim tecrübelerim isteyen dikkate alır isteyen aman be der konu biter.

Selamlar ve Hayırlı işler dilerim.
Cem

edit: yazım yanlışları
ihracat pazarı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik

12.19 saniye.
03:18:17, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım