Konu Kapandı Silinebilir. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Konu Kapandı Silinebilir.

byrsim
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
15/07/2014 :  00:37:26 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Konu kapanmıştır, Fikir beyan eden herkese teşekkür ederim.
RealtimeIstanbul.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Medya
arikaya
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
15/07/2014 :  09:15:57  Alıntı
dostum ,bir defa ortağınızın iyi bir insan olduğuna göre en büyük artıyı almış durumda.negatif olan taraflara gelince.internette gezer vs ancak siz söyleyince işleri yaparmış.bu bence pozitif bir olay.aslında iyi bir çift olmuşsunuz.adam ** ,nefret itici bir insan değilse devam edin derim.belkide adamcağız sizin baskın karakter ve düşünceleriniz nedeniyle edilgen duruma geçmiş olabilir.gözün adamın her hareketini izlemeye aldıysa elli tane rahatsız edici şey bulursun.o kişide pasif savunmaya geçmiş olabilir.yani adam gözüne batmış gibi.ama yinede test et.siz iş yapmayın bir süre.hasta olun numaradan.gerçekten işleri yapmazsa hain demektir.ama ben kelimelerinizden onun sizin yanınızda bulunmasının manevi bir anlamı olduğunu sezinledim ki bu en büyük sermayeyi koymuş demektir.bu eksiklik önemli bir eksliklik olabilir.saygılar
arikaya

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
nanolife
Üye

Toplam 149 yazı
15/07/2014 :  11:07:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Karşı tarafı da dinleme şansımız olmadığı için aslında ne yorum yapsak boş. Ama belki de ortağınız bir Messi'dir. Yani 89 dk yatar, son dakika bir gol atar ve maçı alır. Yani demek istediğim şu ki, dışarıdan bir insanın yorum yapıp size ortaklığı bitir ya da devam et diye yol göstermesi bana kalırsa doğru değil. Bence en doğru kararı verecek olan sizsiniz. Ama bu kararı verirken duygularınızla değil ya da yok tembel, yok çalışmaz diyerek değil, tamamen objektif olarak dışarıdan birinin gözüyle bakarak veriniz. Küçük bir hatada hem işinizi hemde yılların dostluğunu kaybedebilirsiniz.
Nanolife

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
byrsim
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
15/07/2014 :  13:14:31  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - arikaya
dostum ,bir defa ortağınızın iyi bir insan olduğuna göre en büyük artıyı almış durumda.negatif olan taraflara gelince.internette gezer vs ancak siz söyleyince işleri yaparmış.bu bence pozitif bir olay.aslında iyi bir çift olmuşsunuz.adam ** ,nefret itici bir insan değilse devam edin derim.belkide adamcağız sizin baskın karakter ve düşünceleriniz nedeniyle edilgen duruma geçmiş olabilir.gözün adamın her hareketini izlemeye aldıysa elli tane rahatsız edici şey bulursun.o kişide pasif savunmaya geçmiş olabilir.yani adam gözüne batmış gibi.ama yinede test et.siz iş yapmayın bir süre.hasta olun numaradan.gerçekten işleri yapmazsa hain demektir.ama ben kelimelerinizden onun sizin yanınızda bulunmasının manevi bir anlamı olduğunu sezinledim ki bu en büyük sermayeyi koymuş demektir.bu eksiklik önemli bir eksliklik olabilir.saygılar

Edilgen, pasif duruma geçmiş olması fikri, benim de aklıma yatıyor. Bu konuyu biraz düşünmem gerekiyor sanırım. Hepten tembel biri değil. Bazı insanlarla benden daha iyi iletişim kurup, güven verebiliyor. Belki de beni rahatız eden şey fazlasıyla oturmuş olan işçi kafasına sahip olması.
Hedef müşterilerimiz çok zorlu insanlar. Ancak çok büyük firmalar film yaptırıyor. Çalışan kafasıyla bu insanların karşısına çıkmak imkansız.

Diğer taraftan para ve zaman kaybettiğimi düşünüyorum. Yeniden bir şirkette çalışmaya başlasam veya freelance'e geçsem, daha yüksek kazanacağıma eminim. 6 Yıl önce, ayda 3500 lira maaşım vardı. Şimdi ise ayda 2500 lira payıma düşerse, şanslıyım diyorum.
RealtimeIstanbul.com

arikaya
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
15/07/2014 :  15:24:02  Alıntı
günümüzde tek bir bireyin iş yapması neredeyse imkansız.güvenilir.ortak bulmakda öyle kolay değil.öz kardeşler bile anlaşamıyor.yürüyen bir sisteminiz var ve **lık çalma çırpma yok ise ortağınızın mükemmel olmasını beklemeyin.kendinizdeki eksikliliği görün.ayrıca ortaklık eksikliklerin tamamlanması demektir.onda işçi kafası sende patron kafası belkide ikinizinde patron kafası olmasından iyidir.efelenmeler çıkmaz böylece.Bu arada açıkça karşılıklı konuşarak kırmadan dökmeden efendice iş paylaşımına gidilebilir.Mesela büyük firmaların karşısına siz çıkın sadece.Onun güven verici iyi iletişimine ihtiyaç duyunca çağırın.tabi bunların ortağında farkında olup kendisindeki eksikliğin fark etmesi ve çıkarlara uygun davranması gerekir.maaşla 5000 kazanılacağına kendi işinizde ufukları açık bir gelecek var ise 2500 e sabredilir diye düşünüyorum.Bizim insanımızı karşımıza alıp konuşma yapmak kolay değildir.hemen kırılır küser.eksiklikleri karşı tarafta bulmadan hassas şekilde konuşup problemleri çözmeyi deneyin.
arikaya

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
suattemur
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
15/07/2014 :  16:17:01  Alıntı
Ortağının iyi bir insan olduguna inanıyorsan. Beraberce şirketin hedefleri dogrultusunda bir yönetim planı oluşturun. Herkesin görev tanımlarını yapın. ve 15 gün yada ayda bir ama aksatmadan Toplantı düzenleyin ilgili kişilere görevler yükleyin kendiniz dahil ve bunlara termin vermin. ve takip eden her toplantıda bu görevlerin yerine getirilip getirilmedigini denetleyin. Ulaştıgınız önemli hedefler için kendinizi mükafatlandırın.

İş yerinizi kurumsal bir kimlikle düşünün herkes hesap verebilir olmalı.

iyi çalışmalar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
byrsim
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
15/07/2014 :  16:43:44  Alıntı
Suat bey, kurumsal tavır konusunda bilgi eksikliğimiz olduğu kesin. Bu konuda bilgilenme veya eğitim için araştırma yapıp ortağıma önermek mantıklı olabilir. Şu ana kadar bahsettiğiniz türde aylık genel değerlendirme toplantıları yapmadık. Bu tarz bir şirket işleyişi için kaynak önerebilir misiniz?

"Arikaya"nın da değindiği gibi. Görev ve sorumluluklarımızın paylaşımını yapmak yerinde olacak gibi görünüyor. Fazlasıyla doğaçlama gittiğimiz için bu tarz sorunlar yaşıyor olabiliriz.
RealtimeIstanbul.com

tarkan34
Üye

Toplam 145 yazı
15/07/2014 :  16:55:01  Alıntı
sayın byrsim, kusursuz ortaklık yoktur, ortaklıklarda davranışlar suistimal halini almadıkça ufak tefek şeyler görmezden gelinebilir. aslolan iyi niyet ve dürüstlüktür.ama her zaman hep bir taraf ben daha fazla çalışıyorum ve daha fazla hak ediyorum düşüncesindedir, lütfen ortağınızın değerini bilin, işle ilgili projelerinizi uygun ve ikna edecek bir dille kendisine aktarın onun çekincelerini ve düşüncelerinide değerlendirin her iş bir noktadan sonra ya büyümek yada son bulmak zorundadır zaten doğası gereği.ayrıca çıkarken arkadan lambaları kapatıp cihazları kontrol edecek bir ortak hiç fena değil :) belki farkında değilsiniz lakin bir çok ortağın arayıpta bulamadığı bir ortağa sahip olabilirsiniz şuan belkide. hakkınızda hayırlısı.
200620062006

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
15/07/2014 :  18:00:11  Alıntı
adam sizden çalıp çırpmıyorsa..o kadarda sorun yokmuş gibi bence..hem bayadırda ortakmışsınız

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
hcingir
Üye

Toplam 120 yazı
16/07/2014 :  18:02:50  Alıntı
Bence ortağınız aza kanaat eden biri gibi görünüyor, işini yapıyor ve keyfine bakıyor ama sizin ondan daha büyük hedefleriniz var. Aslında ortağınız sizin gölgenizde kalmış gibi bir durum var. Bunu O kabullenmiş ama siz kabullenemiyorsunuz. Her insan bir olmaz ki. Sizin anlatımınızdan ben ortağınızdan ayrılmanızı gerektirecek bir kusur göremedim. Sadece güdüleme problemi yaşıyorsunuz. İkiniz birlikte profesyonel yardım alın, sizin atılımlarınıza o da karşılık verirse zaten ortaklık yürür ve işleriniz artar. Olmazsa zaten olmayacaktır. Başka birinin anlatımı onu da kırmaz, siz de amacınıza ulaşmış olursunuz. Dünya üç günlük kardeş, dost da zor bulunur..Öyle kaldır at.. Olmaz! Kolay gelsin...
hcingir

Yerleşim : Kırgızistan / Bişkek  |  Meslek : Emekli
nanolife
Üye

Toplam 149 yazı
17/07/2014 :  10:00:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Siz benim ayrıldığım ortağıma benziyorsunuz :) Bu konunun ilgimi çekme sebebi de bu zaten. O da sizin gibi benim için hep oturuyor, hiç bir iş yapmıyor, bütün işi ben yapıyorum diye konuşup dururdu. Ama sene sonu geldiğinde cironun % 75 inin benim tarafımdan gerçekleştirildiği ortaya çıkardı. Yine de konuşmaktan geri kalmaz, her işi ben yapıyorum diye sızlanırdı. Aslında tek yaptığı eforunu boş ve hayali işlere sarf etmekti. Sonunda bir gün bu iş böyle yürümeyecek tamam mı? devam mı? diye sordu. Verdim eline ceketini... 2 yıl oldu. Şimdi cirom 2 katına çıktı ve kafam daha rahat... Yani o yüzden iki tarafı da dinlemeden fikir yürütmek zor diyorum.
Nanolife

byrsim
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
17/07/2014 :  15:25:31  Alıntı
nanolife, cevabını okuduğumda biraz sinirime dokundu. Ama biraz düşünüce haklı olduğun noktalar var. Boş işler peşinde fazla hoplayıp zıpla**** boşa efor harcayıp, sonrasında da kendini çok çalıştım zannetmek en kolay düşülen tuzaklardan biri. İlk zamanlar bunu epeyce yaşadım. Senin ortağından frakım, Şimdiye kadar ben senden daha fazla çalışıyorum demedim.

Bu arada, senin ortağının hiç mi haklı değildi. Yalandan mı ağlıyordu. Eminim ki ortağından ayrıldıktan sonra, elini taşın altına daha fazla sokup misliyle çalışmak zorunda kalmışsındır.

Benim asıl kabul edemediğim durum şu. Elinde işi olmayan bir insan iki ay boyunca boş yatamaz. Günlük mesai içinde her zaman yapacak bir şeyler çıkar. Hiç bir şey yapamıyorsan kendini geliştirmeye çalış. Emeğinden başka sermayen yoksa. Kapasiteyi zorlamadan, borcun altına girmeden bir iş olmuyor.
RealtimeIstanbul.com

nanolife
Üye

Toplam 149 yazı
17/07/2014 :  20:07:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Dostum sinirine dokunsun diye değil düşün diye yazdım. Zaten birebir aynısınız demedim, benziyorsunuz dedim. İlk mesajımda da okuduysan "yorum yapabilmek için her iki tarafı da dinlemek lazım" diyorum. "En iyi kararı verecek olan sizsiniz diyorum" Buraya bu konuyu açmaktaki amacın "insanlar senin lehine yazsın vicdanım rahatlasın" düşüncesiyleyse kusura bakma derim. Ama objektif olarak dışarıdaki insanlar nasıl değerlendirecekler düşüncesiyle yazdıysan, lehine yorumlar olacağı gibi aleyhine de yorumlar olabilecektir. Bunu da normal karşılaman gerekir diye düşünüyorum. Ben buraya ortağımla aramda geçenlerin % 1 ini yazdım. Kalan % 99 unu buraya yazmaya değer bulmuyorum. Çünkü benim için geçmiş, geçmiştir. Geriye bakıp düşünmek, benim için geleceğimden çaldığım zamandır. İnşallah hakkında hayırlısı neyse o olmuştur.
Nanolife

byrsim
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
17/07/2014 :  20:43:13  Alıntı
Samimi cevabın için teşekkür ederim. Polemiğe girmiş gibi olmayı istemezdim. Senin gibi, diğer cevap veren arkadaşlarda aklı başında şeyler söylediler. Olabildiğince doğru hareket etmek istiyorum.Sonuçta bu konuda atacağım her adım benim de arkadaşımın da hayatımı etkileyecek.
Ortağımdan ayrılma konusunda biraz daha beklemeye karar verdim. Bu arada iş yönetimi konusunda nasıl daha profesyonel olabiliriz konusunu araştırmaya başladım. Birkaç kitap edinip, seminer, kurs gibi eğitim imkanlarını araştırıyorum. Suat bey'in 15 günde, bir durum değerlendirmesi yapma önerisini uygulamaya koyacağım.
Cevap Veren herkese Teşekkür Ederim.
RealtimeIstanbul.com

Erkan Kartal
Üye

Toplam 145 yazı
18/07/2014 :  10:31:43  Alıntı
Ortaklıkda güven tabi önemli bir şey o ayrı mesele .. Ama günümüzde iki kardeş bir birine %100 güvenmiyor.. Hemde burada ki güven sınırlaması ne kadar ki ,sonuçta o da para kazanmanın peşinde.
Ben hiç sevmedim arkadaşı ,ortak çalıştığım anlarım geldi aklıma . Senin durumunda çok bulundum olan yine bana oldu. İşi nasıl iyi yaparım , kimlerle konuşurum, sürekli müşteri arama stresi yüzünden egzama oldum dişlerim ağrımaya başladı , Daha dün dişimin birinin içi oyuldu hep stresten.. evet bende güveniyorum ortağıma ama bu demek değildir ki onu sırtımda taşıyacağım.. Para kazanamayın bir menfaati kalmasın bak bakalım ortaklık mı kalıyor, güvenmi?.. Bayram bey kendinizi yer bitirirsiniz bu şekilde , adamın keyfi yerinde. Herhalde öyle borcu harcı olan bir adam da değil o ortak. Ayda 2000tl geliyor zaten ee sende yırtınıyorsun zaten , oda o kadar kötü kalkli değil ya bir iki şeye elini sürer hayat böyle devam eder.. haa sen şimdi onunla bunları konuşsan dünyaları sırtında taşıyor zanneder.. Sen ne yaptın ki der..Bayram bey size hırslı , müşteri ile diksiyonu gayet düzgün, atılımı seven biri gerek. Bu kişi illa ortak olmasına gerek yok çalışan eleman olsa ondan daha fazla yardımcı olur..
bu arada bazı yerlerde sert üslup kullandım kusura bakmayın..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.62 saniye.
00:16:05, 27 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım