İhracatta Başarısız Olmanın Önemli Yolları - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İhracatta Başarısız Olmanın Önemli Yolları

MONODY GROUP
Üye

Toplam 165 yazı
15/07/2008 :  00:02:19   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

MONODY GROUP SİZE DEMİYOOORR Kİİİİİ
Size gelen taleplere hemen cevap vermeyin. Bırakın beklesinler!

Size geldilerse, sizden almak istiyorlar demektir. Bu nedenle hemen işin üstüne atlamayıp, kendinizi biraz naza çekin ki malınız biraz daha kıymetlensin. Sizden cevap gitmeyince telefon da edebilirler. Telefonda onlara "başka işlerimiz vardı da ondan cevap gecikti kusura bakmayın" diye cevap verin. Telefon ettiklerine göre, sizden kesin almak niyetindedirler, sakın ola ki acele cevap vermeyin. Biraz peşinizde dolaşsınlar. Hele bir üç hafta geçsin aradan. Bakarsınız o arada belgegeçer (faks) ile taleplerini tekrarlarlar. Bu iletiye bakıp "amma da kıymete bindik yahu" diye kasılırsınız. Sonunda, müşteriyi iyice dara soktuğunuza karar verince de şöyle okkalısından bir fiyat çekersiniz. Ne yani, onca peşimizde dolaşan müşteriye bir de uygun fiyat mı verecektiniz?

Bu kadar üstünüze düştüklerine göre, siz de iyi bir kar etmeyi hak etmişsinizdir mutlaka. Fuara gitmişseniz ve müşterinin biri gelip diğeri gidiyorsa, sakın hepsine aynı fiyatı vermeyin. Her gün fiyat artırın ki malınızın ne kadar talep edildiğini anlasınlar. Teşhir yerinize gelenlere biraz kasılın, hemen ilgilenmeyin. Ne de olsa siz oralara kadar gidip ürünlerinizi teşhir edecek kadar güçlüsünüz. Yurtdışındaki standınızda firmanızdan bir dolu eleman olmalı. Yabacı dil bilmeleri veya müşteri ile müzakere konusunda usta olmaları da gerekmez. İşletmeden patronun yakınları, torpilli çalışanlar da gitsin. Onların da hakkı değil mi yurtdışı görmek. Bol bol çekirdek ***ürün çitlemek için. Standınızdaki sandalyeleri doldurup sigara içerek sohbet etsinler ki, görenler "vay be ne kadar ziyaretçileri var" desin.

Sakın ola fuara gitmeden oradaki müşterilerle temas etmeye kalkmayın. Nasıl olsa onlara yakın gidiyorsunuz, isteyen bir zahmet kalkıp gelsin. Bir de kırmızı halı mı serecektiniz yani! Fuarda dağıtılacak katalogları, fuarın hemen açılış günü öğleden sonra veya ikinci günü de getirseler olur. Ne zararı var ki, size gelen nasıl olsa malların ne olduğunu biliyor. Kataloglar Türkçe olsun ki elinizde kalanları yurtiçi fuarlarda değerlendirebilesiniz. Bir de yabancı dillere tercüme masrafı çıkarmayın ortaya.

İhracat yazışmalarını yapmak için, kolejde okuyan çocuklarınızı kullanabilirsiniz. Nasıl olsa yabancı dil öğrensinler diye o kadar para dökmüyor musunuz? Biraz işe yararlar hiç olmazsa ve siz de işletme sırlarınızı saklamış olursunuz! Biraz bilmedikleri sözcükler veya cümleler olabilirse de sorun değil. Sözlükler ne güne duruyor. Yabancı müşterilerle yapacağınız görüşmelerde, müşterinin ülkesinde yaşamış veya müşterinin ülkesinin dilini bildiğini söyleyen komşularınızı kullanın. Sizin işinizi veya ihracatla ilgili konuları bilmesi o kadar önemli değil. Nasıl olsa müşteriyle bir türlü anlaşmaya varırsınız. Fiyatta anlaşsanız yeterli zaten, gerisi fasa fiso! Çok sıkışırsanız biraz da kağıt üzerine şekiller çizerek anlaşabilirsiniz!

İhracat konusunu bilenlere danışmayın ve seminerlerde, eğitimlerde boşuna vakit kaybetmeyin. Onlar işinizi sizden iyi mi bilecekler? Tüm bunları ve benzeri davranışları sergileyin, size garanti veriyorum İhracat kapınıza uğramayacaktır.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : İthalat / İhracat

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • kajmeram
    Üye

Toplam 537 yazı
    08/09/2008 :  15:20:32  Alıntı
    hocam neyin peşindesin anlamadım ben bişi sitemmi ediosun t..şak mı geçiosun çözemedim

Yerleşim : Türkiye / Ankara
    MONODY GROUP
    Üye

Toplam 165 yazı
    08/09/2008 :  18:33:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Neyin peşindeyim bişeyin değil insanların yaptığı şeyleri firmaların tavırlarını laçka ve lakait durumlarını anlatıyorum baksında ders alsınlar yurt dışı ülkelerden herhangi bir ülke bir fiyat yada ürün detayı isteyin bakın ne oluyor özellikle çin bizim firmalarda ürün ve detayı hele fiyatlarını sır gibi saklarlar nie belki anlamayanı bulurda biraz fazla geçirirmiyim ola die kimi ne kandıracak bir firma ihracat için yada iç piyasa için fiyat vermiyor ise o firma fiyatıda malıda kalite eksiğidir bu belgesidir üret sat iskonto oranı tabiki her firma için sabit olmaz 1 alanla 5 alan bir olmaz ama sabit bir fiyat ve ürün detayı sun ortaya kimliğin belli olsun buda yok benim bu yazım ihracattı firmalara birşeyler anlata bilmek isteğidir kızım sana söylüyorum gelinim sen anla t...şak la dalgayla işimiz olmaz kardeşim...( YAZIYIDA LÜTFEN İYİ OKUYUNUZ )

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.17 saniye.
    01:14:44, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım