Süt Kaymak Üretim Makine. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Süt Kaymak Üretim Makine. . .

ozik
Üye

Toplam 158 yazı
15/04/2014 :  21:34:00 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar, süt kaymağı (bildiğimiz kaymak yani bal ile veya baklava ile yediğimiz kaymak) üretimi yapmak istiyorum..
Bu konuda bilgisi olanlar yazabilirse çok memnun olurum..
Bunun sanki bir hakikisi, birde çakması (marketlerde yeni yeni satılmaya başlayan uzun süre dayanabilen) var gibi... İkisi hakkında da bilgi verirseniz çok sevinirim...
İnternette hep klasik tarifler çıkıyor "sütü kaynat üzerinde birikeni topla gibi".. Ben daha çok ticari olarak nasıl yapıldığıyla (günlük 20-50 kilo kapasiteli), ne gibi bir makine parkuruna sahip olmam gerektiğiyle ilgileniyorum.. Tabi birde fiyatı ile :)
Yazan arkadaşlardan ricam genelden yazmaları, benim gibi bilgi sahibi olmak isteyenlerde okuyup, öğrensinler...
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim..
ozi

Yerleşim : Ukrayna / Odessa  |  Meslek : İthalat / İhracat
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
20/04/2014 :  10:30:12  Alıntı
günceldir...
ozi

fatih_3068
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
20/04/2014 :  10:48:20  Alıntı
güzel bir konu bende takipdeyim
AYİNESİ İŞDİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ...!

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
fersa
Üye

Toplam 448 yazı
21/04/2014 :  04:59:45  Alıntı

Bizde koylerde kucuk separator (kaymak ayirica) kullanirlar. Benim bildigim 10 litre sutten 1 kilo kaymak aliniyor ve geri kalani yogurt yapip satiyorlar. bizde kaymak her bakkalda bile satiliyor. Ama Turkiyede gormedim. https://www.youtube.com/watch?v=vWvmHuKiVE8 suna benzer alet kullaniliyor bizde

Yerleşim : Kazakistan / Shim  |  Meslek : Yöneticilik
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
24/04/2014 :  14:42:15  Alıntı
sevgili fersa cevabın için teşekkür ederim.. ama malesef henüz görmedim videoyu.. malum youtube yasaklı :((
ozi

ozik
Üye

Toplam 158 yazı
25/04/2014 :  10:51:06  Alıntı
günceldir...
ozi

arikaya
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
25/04/2014 :  11:47:54  Alıntı
Dostum güzel bir konu seçmişsin.naçizane fikirlerim:
kaymak dediğimiz şey krema olması lazım.köylerde her evde makinası olurdu.süt makinası derlerdi.tabi gerçek adı krema makinası.ticari olarak yapmak istiyorsanız bence sütü filtrasyon ,sıcaklığın ayarlanması ve kremanın yağ su oranı gibi değerlerinin ayarlanması lazım.internette satılan krema makinaları bu ayarı verebiliermi bilmiyorum ama hassas çalışan birisi bence ayarlar gibi.tabi ambalajlama ve saklama da ayrı bir konu.üretim ruhsat izin vs 25 kg için uğraşmaya değmez eşe dosta çevreye satılabilir.marketler alamaz.süt ürünleri yoğurt ,tereyağı kaymak vs üretimi basit gibi görünmekle beraber insan sağlığına direk etkisi olabileceğinden ticari üretimlerde çok dikkatli olmak lazım.allah muhafaza insanın başı belaya girebilir.bu yüzden kitleye satılacak gıda ürünlerinin imalatında her türlü yasal şartlara dikkat etmek lazım.
arikaya

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
nakres
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
25/04/2014 :  12:47:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
http://urun.gittigidiyor.com/diger-her-sey/sut-krema-makinasi-tulsan-yayik-tereyag-ayirma-108489766?keyword=&gclid=CPrjsJyt-70CFQoYwwodVJ4AKg&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

her yerde olan kullanılan bir ürün, kolay gelsin.
Her hafta 5 lt süt tüketiniz, yoğurdunuzu peynirinizi kendiniz yapınız...Serkan Günay

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
26/04/2014 :  18:36:16  Alıntı

bütün arkadaşların cevapları için çok teşekkür ederim..

Sevgili Arikaya;
25 kg az demişsin ya kaymağın kilosu ortalama 40 - 50 tl ... yani günlük en az 1000 liralık satış anlamına gelir.. ayda 30 bin lira tutar..
ortalama %25 kar etseniz 7500 tl aylık kar elde edersiniz.. valla benim için iyi para.. uğraşmaya değer :))

Sevgili Nakres;
Göndermiş olduğu makine doğru makine.. dönerek (seperatör) sütün yağını ayırıyor.. ama elinizdeki sadece krema, daha kaymak olmadı..
onu kaymak haline getirmek için bir veya bir kaç işlem daha olmalı... daha katı hale gelmeli ve klasik kaymak şeklini almalı (sanırım bunun içinde bir makine vardır)..
ozi

arikaya
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
28/04/2014 :  17:05:11  Alıntı
sn ozik .ayda 30bin ciro gerçekten süper olur.satış konusunda tecrübe bilginiz varsa mutlaka da uğraşmaya değer fikriniz var.sizden 40-50 rakamlarını duyunca kaymak meselesi ilgimi çekti kısaca araştırdım.bildiğimiz inek sütünden üretilen kaymaklar çok pahalı değil.markalı ürünlerin kilosu 15-20 tl arası .tabi bu marka ürün piyasasına nasıl girilir bilmiyorum.yani onları rakip almak çok zor diye düşünüyorum.ama sizin bahsettiğiniz 40-50 tl kaymak yanılmıyorsam manda camız kaymağı denilen afyon tarzı üretim.bu iş biraz emek isteyen yerel bir üretim tarzı gibi.ve bu iyi bir haber aslında biz küçük girişimciler için.sütü kısık ateşte uzun süre kaynatma,tekrar üzerine süt koyma vs aşamaları var.sonra soğutup satışa sunma.makina ekipmandan ziyade ustalık işi gibi.ama ne olursa olsun düşünceniz bence güzel aslında.bazı bakir kalmış alanlarda neden yeni ve farklı bir innovasyon yapıp girişim olmasın.ben afyona yakınım.bu bilgiden sonra mutlaka yerinde üretimi görmek isterim.zaman bilgisi veremiyorum ama fikriniz devam ederse bir foto resim bilgi atabilirim.
arikaya

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Mühendis
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
28/04/2014 :  18:52:48  Alıntı
Sn. Arikaya Allah razı olsun çabanız için..
İnşallah bir an önce gözünüzle görür beni ve forumda bu konuyu merak eden arkadaşlarıda bilgilendirirsiniz..
Tekrar teşekkür eder, işlerinizde kolaylıklar dilerim...
ozi

aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
03/05/2014 :  22:13:07  Alıntı
Bizim kaymagimizi istanbul da 42 TL ye satiyorlar ve kalitesi hakkinda birsey soylemek istemiyorum isteyene numune gonderebilidim herkes malini metheder ama dogruya kimse birsey deyemez dwnemesi bedava :) 10 gun raf omru vardir imalat icin okadar debdebeye gerek yok beraber kazanalim.

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : İthalat / İhracat
aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
03/05/2014 :  22:18:02  Alıntı
Sn ozik imkan olsada size gonderebilsem istediginiz kadar emin olun ugrasmaya yatirim yapmaya ugrasmayin derdim ama ben arastirip donucem size iyi gunler

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : İthalat / İhracat
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
03/05/2014 :  22:34:25  Alıntı
sn. aabaci;
sizin üretmiş olduğunuz kaymağı her ne kadar yemesemde, lezzetli olduğu konusunda şüphe duymuyorum...
güzel ülkemin bütün ürünleri güzeldir...
keşke sizden alıp satma imkanım olsa..
inanın bir saat düşünmem...
işin sıkıntısı ben bu ürünü ukrayna'da üretip satmak istiyorum..
inşallah bulursunuz yapım aşamalarını, bizde bilgi sahibi oluruz...
şimdiden teşekkür ederim...
ozi

CEMTOLGA
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
04/05/2014 :  12:01:30  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ozik

bütün arkadaşların cevapları için çok teşekkür ederim..

Sevgili Arikaya;
25 kg az demişsin ya kaymağın kilosu ortalama 40 - 50 tl ... yani günlük en az 1000 liralık satış anlamına gelir.. ayda 30 bin lira tutar..
ortalama %25 kar etseniz 7500 tl aylık kar elde edersiniz.. valla benim için iyi para.. uğraşmaya değer :))

Sevgili Nakres;
Göndermiş olduğu makine doğru makine.. dönerek (seperatör) sütün yağını ayırıyor.. ama elinizdeki sadece krema, daha kaymak olmadı..
onu kaymak haline getirmek için bir veya bir kaç işlem daha olmalı... daha katı hale gelmeli ve klasik kaymak şeklini almalı (sanırım bunun içinde bir makine vardır)..

Afyon Camız-Manda kaymağının bile kilosu bu kadat tl değilken ANSIL BİR FİYATLANDIRMA DÜŞÜNÜYORSUNUZ.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Esnaf
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
04/05/2014 :  18:29:02  Alıntı
fiyatta sıkıntım yok, çünkü burada olmayan (ukrayna) bir mal...
ozi

cevizcim
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
20/09/2014 :  09:36:40  Alıntı
Slm herkese gerci konu baya eskimis ama yinde oyle bir dusuncen varsa ozik ara beni anlatayim sana ama bu sadece anlatmaklada olmaz bilen biri olmasi gerekir yaninda herkese kolay gelsin 0534 702 60 16

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İmalat
ozik
Üye

Toplam 158 yazı
20/09/2014 :  22:21:00  Alıntı
A.S. sağol ilgin alakan için.. Biz başka iş dallarında ilerleme kararı aldık.. İstersen yapım aşamalarını yaz foruma başka bir arkadaşımız faydalanır..
ozi

alcali58
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
20/10/2018 :  11:56:57  Alıntı
Dediğin gibi belki başka arkadaşların işine yarar diye ben yazayım kaymak yapmak için önce sütün kremasını almak gerekli ve sonra kremayı pişirmek gerekli tabi kremayı çıkartmak için sütü işleme tabi tutmak gerekli oda süt krema makinası diye geçiyor ismi ev tipi ve sanayi tipi diye ayrılıyor ben ev tipi olandan aldım kullanıyorum tavsiyede ederim. Biraz araştırdım çok çeşitli makinalar var ben https://www.netvitrinim.com/Krema-Makinalari-442 bu adresten aldım ve kullanıyorum ilk başta biraz zorlandım ama şimdi çok rahat ve kullanışlı.

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Serbest meslek

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.17 saniye.
04:18:29, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım