5. 000 Tl İle Toptancılık Yapmak İstiyorum. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

5. 000 Tl İle Toptancılık Yapmak İstiyorum.
 1 

slhist
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
11/03/2014 :  19:26:27   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

S.a değerli arkadaşlar.

Arkadaşlar ben tuhafiye, bijuteri yada benzeri ürünlerle ilgili fazla sermaye gerektirmeyecek (ortalama 5.000 tl) lik bir iş yapmak istiyorum.
Örneğin tuhafiye ürünlerini tahtakale veya istoç gibi yerlerden alıp ist. anadolu yakasında belli bir bölgede aracımla cadde cadde dolaşarak (örn: ümraniye ) tuhafiye ve benzeri yerlere mal satışı yapmaya çalışsam,
1-) Bu şekilde pazar oluşturabilirmiyim.
2-) Bu tarz işlerin toptancılığında ortalama ne kadar kar vardır.
3-) Benden mal alırlarmı yoksa bu esnaflar toptancıların bulunduğu ana noktalardan kendilerimi temin ediyordur.
4-) Toptan mal satışı ile ilgili daha iyi bir fikri olan varmı.Yani ne toptancılığı yapsam.( Yumurtacılık marketcilik gibi şeyler düşünmüyorum )
5-) Şuanlık bir sedan taksim var. Bu aracın bagajına ve koltuklarına malzeme yığarak dolaşabilirim.( olursa ilerde araç filosu da oluştururuz :) )

Bununla ilgili araştırma yapmak istiyorum fakat google ye toptancılık ile ilgili ne sorduysam cevap alamadım.Eminim ki burada benzeri işlerle uğraşmış deneyimli abilerimiz vardır. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sait ozturk
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
11/03/2014 :  21:35:30  Alıntı
Benimde starex marka panevan aracım var. Ne iş yapabilirim diye düşünüyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
securex20
Üye

Toplam 124 yazı
11/03/2014 :  22:55:13  Alıntı
Merhabalar ben corap isi yapiyorum 1.kalite parfumlu bilgisayar desenli bay bayan corap satisimiz var 4.50 liraya veriyoruz.satisi da cok kolaydir dusunurseniz yardimci olabilirim. Turkiyede ilk satamadigin mali degistirme sansiniz var..

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Esnaf
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
11/03/2014 :  23:15:58  Alıntı

güzel düşünce sermayeside öyle fazla değil ama herkez nakit para vermeyecektir.

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
akcabariss
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
11/03/2014 :  23:18:53  Alıntı
https://plus.google.com/u/0/118415428838460815801/photos

4.5 tl cep ; 0532 548 11 26

iliglenirsen toptan telefon kılıfı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
slhist
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
12/03/2014 :  00:02:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
eyvallah akcabarıss. dükan varmı netten mi satış yapıyorsun.

BalkanGMBH
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
12/03/2014 :  03:08:12  Alıntı
Keyf.in

10/03/2014 : 00:55:14 Yazarla ilgili bilgileri göster Bilgilerim Yazara email gönder Email Yorumu değiştir Değiştir Alıntı Yorumu sil Sil Yönetime Şikayet EtYorumu Şikayet Et
Arkadaşlar elimizde bulunan zippo stoğunu tüketmek amaçlı ürünleri toptan satışa sunmaktayız.
Toptan olarak satmaktayız.
Alım kotası yoktur sadece ürünün adedi arttıkça fiyatı düşecektir.
Her ne kadar zippoyu anlatmaya gerek yoksa da genel özellikleri aşağıdadır...

Ürün Özellikleri;
* %100 Orjinal American Zippo'dur. Çin malı vs kesinlikle değildir.
* Ömür boyu garantilidir garanti belgesi kutu içerisindedir.
* Ürünün sıfır olduğu arkasındaki kırmızı bandın sağlamlığından anlaşılmaktadır.

Numune gönderimi ücretlidir.
Sorularınız için; balkangmbh@gmail.com mail adresinden iletişime geçip bütün sorularınızı iletebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
adiluzcosmetics

Yeni Üye

Toplam 53 yazı
12/03/2014 :  21:57:54  Alıntı
Açık Parfüm üretimi yapmaktayım, gerekli sağlık bakanlığı izinleri kalite belgem her evrakım belgem kusursuz olarak hazırla durumdadır. 225 çeşit kokumuz bulunmaktadır.2 kalite üretim yapmaktayız, 1, kalitemiz %30 esanslı , 2, kalitemiz ise %10 esanslıdır. Piyasadaki hem 5 tl lik hemde kalite li acık parfüm markaları nın kullandıkları esans oranlarından daha yüksek ve daha kaliteli esans kullanmaktayız, onların tabiri ile 3 gün kalıcıysa bizim parfümümüz 5 gün kalıcıdır. :) kar marjımız yüksektir, şişelerimiz bayan erkek olarak gümüş kapak ve altın kapak olarak bayan , erkek ayrıdır. franchising bedeli kısa süre için istememekteyiz. ne alırsanız onu verirsiniz. aldınız elinizde giden kokular gitmeyen kokular elbetteki olacak, suan izmit bursa ve Yalova da satılmaktadır ki her il de farklı kokular gitmektedir. gitmeyen kokuları giden kokularla değişim yaparız. Herhangi bir alım kotamız bulunmamaktadır. Bizim için en önemlisi müşteri memnuniyeti , ardından satış kanalımızın menuniyeti en son bizim memnuniyetimizdir. daha detaylı bilgi isterseniz telefonla arayıp bilgi verebilirim, ya da mail atabilirim.

Oda kokusu ve oto kokusu da üretimim yapmaktayız. Bunlarda promosyon olarak verebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Satış / Pazarlama
efsunlu
Üye

Toplam 229 yazı
13/03/2014 :  08:46:50  Alıntı
Gelisim.in
güncel
Baktımki zor günlerin gitmeye niyeti yok.. Sandalye çektim altına " buyur otur kardeşim "dedim..

msn : hasan-im@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Diğer
mertefeo38
Üye

Toplam 122 yazı
13/03/2014 :  09:13:58  Alıntı
Bende bu tarz iş düşünüyordum gerçekten faydalı olabilecek var mı??
yumurta satışı yapsam iyi kazanır mıyım? :)
Yada fabrikaya gideyim (kutu gofret meyve suyu birazda siz ekleyin) :) bu tarz malları alıp ucuza alıp market bakkal gibi yerlere satabilir miyim sizce??
Baki

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Ticaret
tufanhamza
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
13/03/2014 :  09:29:23  Alıntı
selemunaleykum,mertefeo38 bu tarz bir iş düşünüyosan büyük bir araba alman ve ürün gamını genişletmen lazım .bakkallara düzenli bir rut oluşturup noktaya güven vermen gerekir .kendini ıspatlaman lazım her hafta aynı gün aynı noktayı zıyaret etmelisin ki dükkan sahibine güven verebilesin ve asıl mesele olan para toplama olayına gelirsek işin en sıkıntılı kısmı burası malı satmak kolay iş parasını zamanında tahsıl edebiliyosan bu çark döner .yoksa bu şekilde bu işlere kalkışıp çok iflas bayrağını çekmiş insan tanıyorum .15 yılını gıda toptancılığına vermiş biri olarak sana tavsiyem canlı paranın döndüğü kulvarlara yönelmendir kardeşim selamunaleykum
tufan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
mertefeo38
Üye

Toplam 122 yazı
13/03/2014 :  09:45:13  Alıntı
Keyf.in
Aleyküm Selam tufanhamza zaten peşin çalışabileceğim malları alıp başlasam.
Mesela yumurta işine girsem sizde yardım edin deneyimlerinizle :)
Mesela yumurta işi iyi iş yapan bir bakkal üstü bir market gibi bir yer ile anlaşsam öyle bulabildiğim kadar (anlaşırken peşin alıcam parayı diye anlatıcam)
sonra fırınlarla anlaşmak için gitsem pastahanelere gitsem. Bir yumrutayı toptan olarak tanesini 0,1 kuruşa alıp dağıtırken 0,2 kuruşa versem onlar da 0,3 kuruşa satsa :)
0,1 kuruş kazansam günde 2000 tane satsam ortalama her yere 200 lira eder bu da aylık bana fazlasıyla yeter :)
Sizce böyle olur mu yani bu düşüncem? :)

Baki

mertefeo38
Üye

Toplam 122 yazı
13/03/2014 :  09:58:53  Alıntı
İyi de eczane poşetini kime satabilirim ki?
Yani ben kimlere satarım ve ne kadar kazanırım her hafta satabilir miyim iyi kazanabilir miyim siz iyi yazdınız da nerelere satacağımı da söyleseniz :)
Baki

slhist
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
13/03/2014 :  11:53:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ezcane poşeti herhalde eczanelere satılır.:) bunların hepsi güzelde toptancıdan mal alıp toptancılık yapmakta ne kadar kazandırır bilmiyorum.
bu poşet işinde kar marjı nedir bilmiyorum ama, örn. kg. da 0.50 krş kar bırakıyorsa günde en az 200 kg. satmak lazımki 100 tl para kazanalım.bununda 50 tl si aracın mazotudur vb harcamalara gider bizede 50 tl kalır.tabi günde 200 kg. satış yapabilirsek vede 50 krş karı varsa :) hafta sonları çalışmadığımızı düşünürsek ay sonu bize ortalama 1000 tl gibi bir para kalır.onu da gidip tekstilde çalışsan yine alırsın.bu kadar zahmetede gerek kalmaz. benimki sadece bir tez. tabi olaylara bu yönüyle bakmasam şimdiye kadar çoktan bir iş yapmış olurdum ticaretle ilgili :)

mertefeo38
Üye

Toplam 122 yazı
13/03/2014 :  12:31:43  Alıntı
Gelisim.in
Ezcaneler de her gün 200 kg poşeti ne yapsın :)
Aslında poşet işine gireceksin kilo başı 1 lira poşetten kar bıraksa dükkan dükkan gezip abone olarak isimlerini yazdığımız poşetler
yapsak 100 tane (bakkal fırın pastahane eczane :) vb. ) büyüklü küçüklü poşet satsak köşeyi döndük demektir. :)
Aslında iyi iş aylık 4-5 milyar bırakır bence :)
Baki

emsal
Üye

Toplam 112 yazı
13/03/2014 :  13:34:31  Alıntı
elimde çok uygun fiyatlı 4 ünlü markanın tşörtleri var her rengi mevcut serili satışını yapabilcekler irtibata geçebilir ayrıca ayakkabı imalatımda var düşünürseniz arayabilirsiniz 0532 331 7334

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
tufanhamza
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
13/03/2014 :  14:41:03  Alıntı
Gezin.in
emsal fiyat ve resim istiyorum tufankerim.aksoy@hotmail.com
tufan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
orduorhan
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
13/03/2014 :  21:44:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Toptancilik,yumurta,eczane poseti.... bu siralamanin sonunda uzay mekigi imalati cikarsa sasirmam :)) arkads basit bir soru sormus ama herkes kendi malini satmanin pesinde...
1- Arkadasim pazarlama yapabilecegini dusunuyormusun,bu konuda kendine guveniyormusun?
2-Cevabin evetse neyi sattiginin onemi yoktur.. hangi mal satilacak zamanla cok net gorursun
3-Kardesim deterjan pazarlamayla basladi.simdi sadece cakmak satiyor... dorduncu yilda,dorduncu dairesini aldi..
ben bir dairemin taksitlerini zor oduyorum.... kardesim dogustan pazarlamaci, bende olmayan bir ozellik..onun icin diyorum ki ne sattiginin onemi yok,onemli nokta gercekten pazarlama yapabilirmisin... yani mesela 50 tl icin bir bakkalin ayagina 10 kere gidermisin,kufretsede susarmisn,o 50 tl yi ..25 ve 50 kurus olarak masaya dokdugunde ,gozunun ustune cakmadan tek tek sayarmisin...mevzu budur vesselam...

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İmalat
slhist
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
13/03/2014 :  23:32:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hocam zaten o pazarlamacı ruhu bizde olsa burda fikir peşinde koşmaz direk icraata geçerdik :)
İşte burda bir bilene danışalım bize tecrübelerinden bahsetsin deneme yanılma yöntemlerine gerek kalmasın istiyorum. Bize kalan da pazarlamacılıktaki potansiyelimizin % kaçlarda olduğunu keşfetmek :)
Hocam şu çakmak muhabbetini bugün bir arkadaşla da konuşuyorduk, imalatçısından al pazarla diyordu.tabi bunların alış fiyatı nedir kar marjı nedir bilemiyorum. sadece çakmak satışı kurtarır mı yoksa çeşitler olması gerekir mi.bir mahalle marketindeki Çakmağın sirkülasyonu ne durumdadır. bunlarla ilgili bilgi paylaşımında bulunabilecek arkadaşlar varmı?
effendy_tr@hotmail.com

nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
14/03/2014 :  08:43:21  Alıntı
"""ÇAKMAK""""
genelde benzinlik yada tekel bayilerinde daha çok satılır. Daha önce 2 arkadaşım denedi hatta işi ciddiye alıp stand yaptırdı dağıttı istanbul merkezdir mal alımında bayağı uğraştı kâr marjı güzel görünsede sonu hüsran oldu. Neden sirkilasyonu olan bişey değil hafataya gittiğinizde tekrar satış yapamıyosunuz, aylık rut atsanız olur ama bu sefer de paranızı toplayamıyosunuz dedimya %90 tekel bayisi müşteri adam ne yaparım da seni tokatlarım gözüyle bakıyor çoğu yani, yok dedi param bidaha geldiğinde vericem hayda gitti 1 ay, bidahaki ay gidiyon 500 lira borcu var çıkarıyor 250 lira veriyo 300 liralık mal alıyor gene içerdesin. Peşin satıyom kardeşim desen saol lazım değil derler. Temiz esnafla malını peşin alanlarla çalışçam desen onlarda çoğu bakkal dır çakmak pek hızlı satılmaz satılsada yüzlerce çeşidini aldığı yıllardır çalıştığı her hafta gelen spotçusundan alıyor sadece çakmağı senden almaz. Çok yakın bi arkadaşım girdi araç- araç içi dzayn çeşit istanbuldan neler getirdi envai çeşit ama 20,000 civarı batırdı şimdi girdi biyerde çalışıyor.
nedim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
14/03/2014 :  09:20:01  Alıntı
"""""eczane poşeti"""""
"""""bakkal, bakliyat poşeti"""""""
eczane poşeti hakkında bi bilgim yok ama onuda market poşeti içinde değerlendiricem.
bunu bende çok düşündüm dedimki bi mal bulmalıyım herkesin ihtiyacı olan müşterisi çok nereye gitsem satacağım şöyle günde 100-120 ziyaret yapabileceğim bakkal manav kasap tuhafiye eczane... tek akla gelen poşet baktım biraz kâr marjlarına çok düşük kg/ 75 kuruş belki 1 lira oda kirli para. Bikere sağlam ve büyük bi araba olacak yıpranmasın (5000 sermaye var demiş konuyu açan arkadaş araç mal alımı çeşit?) çeşit alsın çünkü çok km yapılacak, irsaliyesiz gezdirmez maliye vergi muhasebe bağkur, rekabet edebilmek için kâr marjında esneklik, bide marketin 3-5 senedir (hatta ben 9 sene aynı adamdan poşet aldım) poşet aldığı adam belli değiştirmez sana güvenmez. Hadi müşteriyi tuttun diyelim en az 1 sene değmez yani.
nedim

slhist
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
14/03/2014 :  13:15:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar yine döndük başa.benim en üstte sorduğum soruya bi yanıt bulsak :) yani bijuteri yada tuhafiye ürünleri toptancılığı yapsam. ne dersiniz.bu işle uğraşan artı yönleri eksi yönleri hakkında bilgi verecek olan yokmu?Tekrar şimdiden teşekkür ediyorum.

slhist
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
16/03/2014 :  10:38:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yazı günceldir. Fikri olan yokmu?

mertefeo38
Üye

Toplam 122 yazı
16/03/2014 :  12:00:38  Alıntı
Poşet işi güzel de bir bakkal orta boy market ne kadar alır günde? Haftalık dağıtacağız da bize ne kadar para kalır acaba?
Zahmeti pek yok gibi :)
Anlaşacaksın aslında kilo başı 1 lira kalsa bir işletme de haftada 10 kilo alsa 10 lira 100 işletmeyle anlaşsak 1000 lira haftada güzele benziyor :d
Baki

BURHAN TUNCA
Üye

Toplam 107 yazı
18/03/2014 :  00:38:15  Alıntı
piyasaya yeni bir ürün çıkarıyoruz. bu ürün çok satacak ve kar marjıda yüksek. bu işten çok memnun kalacaksınız. bana özelden adresinizi yazın ve ben size kargo ile hediye olarak bir numune göndereceğim. çevrenizde bu cihaza ilgiyi ölçün. karar verin. çok satacak ve çok kazanacaksınız. Ben size ürün satmaya çalışmıyorum sadece öneride bulunuyorum. Sakarya vergi rekortmenlerine internetten girin ilk yüz rekortmen arasında 40. sırada ismimi görürsünüz. piyasada yeni ve işlevi iyi ürünler her zaman ilgi duyar ve çok satar. selamlar... Burhan Tunca 0532 332 74 93
burhan tunca

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
18/03/2014 :  09:11:26  Alıntı
burhan bey nedirki bu ürün
?
nedim

slhist
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
18/03/2014 :  09:41:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar herkes farklı şeylerden bahsediyor. Şu bijuteri yada tuhafiye malzemeleri toptancılığı ile ilgili kimsenin bilgisi yokmudur? En üstte sorduğum soru hala cevap bulamadı :)

slhist
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
21/03/2014 :  18:32:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yazı günceldir arkadaşlar.Bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum.teşekkür ederim.

mertefeo38
Üye

Toplam 122 yazı
21/03/2014 :  18:51:20  Alıntı
Bence şöyle yap ,
Evde oturan kadınlara vb. kolye bileklik vb. yaptır :D
sonra onları mağazalara sat. Kadınlara yaptıkları başına 10 kuruş verirsin yani 1000 tane yaptırsan 100 lira verirsin onlara sende 40 kuruşa toptan satarsın.
onlarda 75 kuruşa vb. Bence yani düşündüm de öyle güzel olur bence :d
Baki

BURHAN TUNCA
Üye

Toplam 107 yazı
21/03/2014 :  18:53:04  Alıntı
Nedim Bey ürün numunesini adresinize kargoladım selamlar...
burhan tunca

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
22/03/2014 :  08:47:22  Alıntı
burhan bey teşekkür ederim hediyeniz geldi.
Güzel, insanı heycanlandıran bişey satar yani ama biçok sorular var aklımda iyice toparlayıp notlarımı alıp sizi aramayı düşünüyorum şu sıralar etrafımdan tepkileri ölçüyorum, mantıklı ve anlaşılır ama yinede dedimya çok soru var aklımda sizden ricam bana biraz detaylı bilgi verirmisiniz: nasıl çalışır çalışma prensibi ne içeriği faydaları, zararları varmı yan etkisi, etki alanı ne kadar, ve en önemlisi insanlara bunu nasıl ispat edicez işe yaradığını bir görsel şov lazım. şimdilik bunları yazarsanız daha detaylı olarak tekrar sizi rahatsız edicem. ayrıca ürünün yanındaki hediyesi çok bahtiyar etti bizi saolasın.
nedim

13.25 saniye.
15:17:35, 30 Mart 2020, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım