Brode İşi Yapıyoruz. Direk Nasıl Pazarlarız? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Brode İşi Yapıyoruz. Direk Nasıl Pazarlarız?

ispanyol
Üye

Toplam 329 yazı
27/08/2013 :  12:58:27 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

6 amcam var ve hepsi brode işi yapıyor

bende pazarlama alanında deneyimliyim ve su aralar işsiz çıkış yolu arıyorum, bana gel pazarlamasını sen yap dediler. brodelerin pazarlaması ne şekilde yapılır alıcılar kimlerdir kimlere ulaşmalıyım?
bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Danışmanlık
fikirsanatatoly
esi

Yeni Üye

Toplam 25 yazı
29/08/2013 :  17:55:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

merhaba, en iyi ve etkin yollardan biri reklam ile olur, broşür, katalog ile olur.

info@fikirsanatatolyesi.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Matbaacı
yusuf_export
Üye

Toplam 110 yazı
29/08/2013 :  20:17:46  Alıntı
brode ne acılımı ne ne işe yarar acıklarmısınz herkes öğrensin

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İthalat / İhracat
ispanyol
Üye

Toplam 329 yazı
05/09/2013 :  12:57:11  Alıntı

fikirsanatatolyesi ben reklam tanıtım ve organizasyon işiyle uğrasıyorum ailemdekilerin neredeyse tümü brodeci fakat benim anlamadıgım bi konu ve ailemde pazarlamasını yapabilecek kimse yok. bana pazarlamasını sen yap dediler

yusuf bey brode iç giyim, ev tekstili, gelinlik ve hazır giyim üreticilerine brode yani gipür, dantel ve nakış türü ürünler tedarik eder yani bu tür işlerle iç giyim, ev tekstili, gelinlik ve hazır giyim üreticileri uğraşmaz

yusuf_export
Üye

Toplam 110 yazı
05/09/2013 :  13:53:56  Alıntı
saol arkadşım bak herkes brodeyi sayende öğrenmiş oldu

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İthalat / İhracat
tuğra kartal
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
20/10/2013 :  02:23:15  Alıntı
brode nedir ve perdemi yada ona benzer birşeymi.hedef müştirileri pazarı yokmu...

Yerleşim : Türkiye / Kilis  |  Meslek : Esnaf
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
20/10/2013 :  17:26:05  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ispanyol
fikirsanatatolyesi ben reklam tanıtım ve organizasyon işiyle uğrasıyorum ailemdekilerin neredeyse tümü brodeci fakat benim anlamadıgım bi konu ve ailemde pazarlamasını yapabilecek kimse yok. bana pazarlamasını sen yap dediler

yusuf bey brode iç giyim, ev tekstili, gelinlik ve hazır giyim üreticilerine brode yani gipür, dantel ve nakış türü ürünler tedarik eder yani bu tür işlerle iç giyim, ev tekstili, gelinlik ve hazır giyim üreticileri uğraşmaz

Sevgili İspanyol kardeşim öncelikle bilmeyen arkadaşlara brode nedir? sorusunun cevabını açıklayıcı bir şekilde vermen gerekiyor
Pazarlamacı bir arkadaşın öncelikle sözlü ve yazılı anlatımı düzgün ve anlaşılır olmalı değilmi? Bana kalırsa brode ile teknik bir bilgi edin başlamadan önce... Pazarlayacağın ürünü iyi tanı müşteri karşısına çıkınca armut gibi kalırsın alimallah :)

Gelelim Brode nedir?
Brode,Kumaş, deri veya kağıt üzerine makine ya da el ile yapılan kabartma dekoratif işlemedir.Bu işleme için renkli iplik, altın ya da gümüş tel,pamuk ipliği veya ipek kullanılır... Türkiyede ise brode denildiğinde akla sadece işlemeli perdelik kumaş gelmektedir. Annelerimiz güpür deyince anlayacaktır Çeyizliklerde saklanan o süslü dantellere de brode deniyor.

Manifaturacılar, Perde dekorasyonu yapanlar, gelinlik üreticileri , Dantel Nakış işlemecileri Brode toptancılarının müşterileridir.

Örnek brodeli kumaş aşağıdadır

"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
hatemi
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
26/11/2013 :  23:18:45  Alıntı
Merhaba ürünlerinizden farklı modeller gönderebilirmisiniz

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
ispanyol
Üye

Toplam 329 yazı
15/10/2014 :  17:32:33  Alıntı
ürün modellerini firmalar talep ettiğinden ve firmaların kendi tasarımları oldugundan ürün örneği gönderemiyoruz

yasimi_yaman
Üye

Toplam 135 yazı
15/10/2014 :  22:41:12  Alıntı
ispanyol kardeş ben rusyaya kazakistana toptan brodetül satıyorum..aslında işiniz cok kolay piyasada brodeyi iyi yapan az firma var...eğer üretiminizde sıkıntı yok ise rahatca pazarlarsınız..hayırlı işler firmanız nerde adı nedir? istanbul ve bursa firmalarını iyi tanırım..
aaaaaaaaa

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
ispanyol
Üye

Toplam 329 yazı
16/10/2014 :  16:50:51  Alıntı
gebze sakarya düzce boluda atölyeler
25 adet 10 metrelik 16 adet 15 metrelik 12 adet 5 metrelik makina var

Mr.Murat
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
16/10/2014 :  17:23:32  Alıntı
ispanyol kardeş elinde ürün resimleri ve fiyatı olan bir katalog olsa bizde ilgilensek. Ne yazık ki üç beş kelime ile olmuyor. murat@merisuls.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
yasimi_yaman
Üye

Toplam 135 yazı
16/10/2014 :  22:27:49  Alıntı
bizim showroom lalelide...sen numune ni al laleliye gel...orda alsatcı toptancılar var ürünlerini burda pazarayabilirsin...en az40-50tane tül perde toptancısı var illa ekmeğinin cıkarırsın
aaaaaaaaa

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Jason
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
22/10/2014 :  16:53:15  Alıntı
ispanyol kardeşim,
Öncelikle merhaba. Benim nacizane fikrim. Bir ürünü pazarlamadan önce firmanın kurumsal kimliğe bürünmesidir. Hani derler ya söz e değil söyleyene bakmalı diye. Bu biraz detaylı bir konu ama en azından bir firma , web sayfası, katalog, kartvizit, numune... bunlar başlangıç olabilir. biliyorum bunları herkes yapabilir. ama inan en azından şirket şahsı olarak kabul edilmenizi sağlayabilir. Malum piyasada sadece tanıdıklarınıza satmaya çalışmıyoruz. sonra pazarlama konusuna geçilmeli diye düşünüyorum. bu sektörü çok bilmiyorum ama sektörü parçalara ayırarak daha spesifik hale getirebilirsiniz. örnek veriyorum ilk etapta perdeciler. bundan sonraki aşamalarınız tek tek arayıp randevu alıp ürününüzü göstermek sipariş beklemek olacaktır. Şansınız bol olsun

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Tezcan81
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
22/10/2014 :  17:35:53  Alıntı
Brode ve güpür fason üretim işi son yıllarda yıldızı parlayan sektörlerden sürekli bir pazarı mevcut, kalite sıkıntısı olmayan sürekli bir üretim her zaman alıcı buluyor. tabii biraz piyasa bilgisi olup kendisi pazarlama yapabilen kazancını daha da artırıyor.
TeZCaN81

Yerleşim : Türkiye / Düzce  |  Meslek : Bankacılık-Finans
ispanyol
Üye

Toplam 329 yazı
28/10/2014 :  13:12:23  Alıntı
yorumlarını için teşekkür ederim. dediğiniz gibi ilk olarak kurumsal kimlik çalışmalarıma baslamalıyım sonrası firma ziyaretleri

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.35 saniye.
13:54:41, 15 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım