İnşaat Teşebbüsü - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İnşaat Teşebbüsü

mkgbe
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
19/04/2013 :  15:46:46 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

bulunduğum yerde yerleşimin arttığı tercih edilen yakınında pazaryeri olan yakınından dolmuş geçen 32dairelik bir arsada inşaat yapıp satmak istiyorum daireler zemin 100-110 m2 civarı üstler 3 kat 130-145 m2
civarı olacak 4 blok her blok 8 daireden oluşacak
daire fiyatları m2si 1000 tl civarı olacak bölgede 1100- 1200 tl civarından satılıyor m2si

inşaatın m2sini 550 tl civarında maledileceğini farzediyorum
daireler nasıl satılacak?
İnşaat şirketi kurulacak ofis kiralanacak müteahhitlik belgesi alınacak arsa sahibiyle kat karşılığı anlaşma yapılacak(7-8 daire)bu proje hazırlanacak bütün bankalarla görüşülüp projeden ev alacaklara konut kredisi vermeleri için bir tanesiyle anlaşma sağlanacak radyoya işlek caddelerde bilbordlara reklamlar verilecek
EV ALANA ARABASI BİZDEN .. temalı reklamlar yapılacak ev almak iisteyenler merak edenler ofisten tlfdan internet sitesinden alıcılara noter huzurunda yapılacak çekilişle araba verileceği bilgisi verilecek BUNUN YANINA ŞUDA eklenebilir bir kişiye kombi petek bir kişiye mobilya takımı verilebilir diğer dairelerede 1000 tllik beyaz eşya çeki verilebilir
toplam hediyelerin maliyeti 60bintl civarı bir dairenin kazancı verilecek yada sadece araba verilecek 30bintl civarı bir araba
ŞİMDİ herkeste olduğu gibi bizdede aynı sorun var yeterli para yok 150bintl civarı para var daha önce inşaat referansımız yok ama yapabilecek kapasite ve alacağımız yardımlar bağlantılar var
O ZAMAN ne banka güvenir nede ev alacak olanlar buda çok doğru kendimizin güvenirliliği çevremizdekilerin inşaat tecrübesi ve referansları satışta etkili olabilir
en büyük etkenin vereceğimiz hediyeler olabileceğini düşünüyorum etkili reklamlar sayesinde belkide yanlış düşünüyorum
ilk başta bu parayı planproje çizimvb. masrafları hazırlayıp projeyi ortayakoyup riski alıp girmeden de ne olacağı belli değil
toplam inşaat 4300m2 civarı m2si550tl civarından
toplam inşaat maliyeti(arsapayı dahil)
3200000tl-3400000tl civarı
toplam gelir
4000000-4200000 tl civarı
5-6 ay gibi sürede proje üzerinden satılacak dairelerin parasıyla inşaat toplam 1.5 sene gibi bir sürede teslim edilecek
Katkılarınızı eleştirilerinizi bekliyorum teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Afyon  |  Meslek : Öğretmen
akins
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
08/05/2013 :  18:51:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
güzel fikirlere sahipsiniz fakat, riskli bir iş bence

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet
xxxx
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
31/05/2013 :  07:31:03  Alıntı
maliyetler 2.800.000 gibi birşey tutar çok aşırı lüxe kaçmazsanız. İstanbul da yaıyoruz ortalama bu rakamlara mal oluyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
baharım
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
31/05/2013 :  09:31:20  Alıntı

şuanda inşaat demiri satan bir firmada çalışıyorum toptancıyız. tonbaşı bugünki fiyatına 1300- 1310 tl dir fiyatlar günlük değişiyoki buda sizin risk oranınızı arttıran bir durum çimento tuğla gibi diğer ana malzemelerin fiyat grafiğininde pek farklı olduğunu zannetmiyorum... daha önce müteahit sıfatıyla çalıştığınız demirci çimentocu firmalarınız yoksa açık hesap- çek -senet- kredi kartı ile alışveriş olanağınız imkansıza yakın desem yeridir... ciddi oranda nakit sermayeye ve fiyatları takip için istihbarata ihtiyacınız var ...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.82 saniye.
20:19:05, 12 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım