Arsama İnşaat Yapmak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Arsama İnşaat Yapmak İstiyorum

karadags
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
03/04/2013 :  13:54:59 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Koniks ailesi,

İstanbulun da kendimize ait 500 m2 arsamız mevcut. Mevcut olan arasamız'a yıllardır inşaat yapmak istiyoruz ancak bir türlü cesaret edemiyorduk. Arsamızın bulunduğu muhit konut bölgesi geçmesine rağmen konut olarak kullanım yok, genel olarak orta ölçekli imalathane, depo ve fabrika tarzı yapılar söz konusu. Bizimde arsamıza yapmak istediğimiz şey genişçe bodrumlu(imalathane olarak kullanılmak üzere) Zemin dükkanlı, üstüne 2 kat ofis,daire tarzı 3,5 katlı bir bina olacak. Babam mütahit olmamasına rağmen inşaat işinden anlar(belediyede çalışıyor). ancak asıl sorun burada başlıyor elde kumaş var az çok bir birikim de var, inşaat maliyeti için ancak inşaat ustası yok, kalfa yok yani. Var bir kaç tane kalfa ancak yaptığı işlere baktığımızda hiç bir bina sahibi kalfasından memnun değil. Bu konuda naıl bir yol izlemeliyim?
Belki mütahite ver işin içinden kurtul diyebilirsiniz ancak mütahite verilecek para ile inşaatın bir başka eksiği kapatılır en azından biz böyle düşünüyoruz.

Kalfa konusunda yardım ve yol gösterimlerinizi bekliyoruz. Hatta mümkünse inşaatın tüm aşamalarını detaylı olarak hazır formatta paylaşan olursa çok memnun olurum.

Teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık
KARTALCAN
Üye

Toplam 119 yazı
10/04/2013 :  16:38:05  Alıntı
sayın ''karadags'' daha önce börekci için yazını okumuştum devam ediyormusun
allah'a(cc) çok şükür parayı kazanan benim paranın beni kazanmasına asla izin vermem.

Yerleşim : Türkiye / Karabük  |  Meslek : Gıda
sanadair34
Üye

Toplam 166 yazı
10/04/2013 :  16:56:03  Alıntı
siz muteahhite ne parasi veriyorsunuz ki? bir tanidik %50 + hatırı sayılır nakit + bir sene kira parasi olarak anlasmisti

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
termeraltd
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
11/04/2013 :  09:35:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

müteahhite bedeli karşılığı inşaatı yaptırmak için veriyor. sizin bahsettiğiniz kat karşılığı iş, arkadaş taşere etmekten bahsediyor...
Pratik, hesaplı ve alternatif çözümler...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
karadags
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
13/04/2013 :  08:25:21  Alıntı
Kartalcan; Börekçi açmak istediğim yeri daha ben fizibilite yaparken başkası tuttu, ve aynı dükkana güzel bi cafe açtı.

Gidip açan kişi ile de konuştum, böyleyken böyle 1-2 gün daha geç kalsaydın burada benim dükkanım olacaktı diye ama kısmet olmadı işte, cafe açan arkadaşın da işleri gayet iyi. Aradan 1 sene den fazla geçti hala içimde yaradır, gelip gittikçe önünden Allah işini rast getirsin diyorum ama bi yandan da kendime kızıyorum.

Halen daha araştırıyorum börekçi açmak için ancak o dükkan gibi bir yer henüz göremedim.

Şimdi bu inşaat işine girdik, Proje falan çizdirdik, harç kısmındayız bakalım inşallah hayırlısı olur.

karadags
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
13/04/2013 :  08:36:51  Alıntı
Sanadair34; müahit ile anlaşmanın bir çok yolu var, bu senin söylediğin de bunlardan sadece birisi.
senin yaptırdığın yada yapacağın inşaatı ne için kullanacağın la da alakalı. Bizim inşaatımız da amacımız bittiğinde tek bir kişiye tek bir firmaya kiralamak, depo+showroom+ofis gibi düşün hepsi bir binada. şimdi sen mütahit ile kat karşılığı anlaştığında bunlardan birisini versen senin istediğin yekpare kiraya vermen suya düşer.

Bizim de bir yakın var aynı muhitte 2 tane arsası vardı, birisini mütahite verdi bunun karşılığında diğer arsasına istediği binayı yaptırdı.

bunu gibi yani örnekleri çok, asıl olan işi kendin yapıp mütahite vereceğin para ile kendi açığını kapatmak.

Şimdi bir çok arkadaş diye bilir o zaman herkes herkesin işini yapsın, evet haklılar senin ne tecrüben var ki ne yapacaksın diye ama işin aslı öyle değil.

Ben yaparken tecrübesizlikten iş bilmezlikten bir yerlerde hata yaparım, mütahit te ucuza mal edeceğim diye kullandığı malzemeden kaçar(beton demir vs malzemelerden bahsetmiyorum onlar mecbur olması gerektiği gibi kullanılmalı) yalıtım malzemesinden, çatı izolasyonundan, kapıdan, pencereden sonra sıkıntı doğar.

Kafa kafaya gelir tecrübesizliğin ile mütahit kurnazlığı.

Aranızdan yalnış anlayanlarda çıkabilir, tüm mütahitleri tenzih ederim herkes böyle diye bir kaide kural yok tabi ki.

İdealist
Üye

Toplam 464 yazı
13/04/2013 :  09:38:05  Alıntı
MERHABA BANA İLETİŞİM NUMARANIZI VERİN SİZE BİR TAŞERON YÖNLENDİRECEĞİM BÜTÜN DETAYLARI KONUŞSUN SİZİNLE ANLAŞIRSANIZ YAPAR CIKAR. BENİM HAYATIM BU İŞLERDE GEÇTİ. İYİDE BİRİNSANDIR. REFERANSLARIDA VARDIR. ŞU YAZDIGINIZ KONU BİZİM HERGÜN BELKİ 3-4 KEZ OTURUP KONUSTUGUMUZ KONULAR.. YANİ HİÇBİRŞEYİ DÜŞÜNMENİZE GEREK YOK YAPACAGINIZ ŞEY DİKKAT GEREKTİREN BASİT BİR İŞ. YAPILMAYACAK OLMAYACAK HİÇBİRŞEY YOK. TAHMİN ETTİĞİNİZDEN'DE COK DAHA KOLAYDIR EMİN OLUN.
B.Kaan

Yerleşim : Türkiye / İçel  |  Meslek : Yöneticilik
İdealist
Üye

Toplam 464 yazı
13/04/2013 :  09:42:47  Alıntı
BU ARSA MÜTHAİTE DEGİL BU ARADA İYİ BİR KALIPÇIYA VERİLİR. MÜTHAİTE VERİLİCEK ARSA DEĞİLDİR BU. SONUCDA SİZİN BİRAZ BİRİKİMİNİZ VARSA NEDEN MÜTHAİTE ARSA VERİLSİN BU ÇOK CILGINCA BİR HAREKET. 500 MT ARSA HERYERİNİ YAPSANIZ MALİYETİ NE CIKICAK... BEN KENDİMDEİNŞAAT YAPIYORUM GEBZEDE 2 BİNA YAPTIM BEN DEPREM ÖNCESİ DEPREMDENDE YARA ALMADIK. ADANA MERSİN YAPIYORUZ COK ŞÜKÜR. KENDİ ARSANI BENİM ÖNERDİĞİM OLMAZSA ORDA BULDUGUN İYİ NAMUSLU BİR KALIPCIYA VER YAPSIN CIKSIN. HİÇ AKLINI KARIŞTIRMA. İNANKİ TAHMİN ETTİĞİNDEN KOLAY. DEDİĞİM GİBİ BURDA SADECE DİKKAT VE SABIR ÖNEMLİ.
B.Kaan

Yerleşim : Türkiye / İçel  |  Meslek : Yöneticilik
hokkabaz12
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
27/04/2013 :  06:20:46  Alıntı
idealist sen ne diyorsun ? bir kalıpçıya ver halletsin. yazık yazık 4 yıl mühendislik okunuyor orda ! Bu zihniyet bu ülkeyi ***ürür.Unutmaki 1 DOKTOR 1 CAN kurtarır .Ama binanın sallamasyon koyulmuş etriyeleri veya uyduruktan koyulmuş kiriş-kolonları toplu katliyama sebep olur ! Hiç bir bilgisi olmayan kalıpçıya siz nasıl canınızı emanet edeceksiniz ? onuda geçtim çolugunuzu cocugunuzu nasıl emanet edeceksiniz ? Karadags kardeş sen en iyisi git bir mühendislik bürosuna orada gerekli mimari, statik projeni çizdir 1-2 tane teknik eleman al yanına besmele çek başla işine ! ... He dersenki teknik elemana verecek param yok param değerli . O zaman colugunun cocugunun canını riske at ...

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Mühendis
karadags
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
27/04/2013 :  10:55:50  Alıntı
Sayın Hokkabaz12 Kardeşim,

Senin dediğin gibi olması zaten mümkün değil, ne ben böyle birşey isterim nede kimse sana bu şekilde yapmana izin verir.

Zaten mimarlık bürosunda proje ciziliyor, belediyeden inşaat ruhsatı alınıyor ondan sonra kalıpçı mevcut projenin belirttiği şekilde işini yapıyor ayrıca bugün inşaat yapılan tüm şantiyelerde mecburi olarak sorumlu bir mühendis görevlendirilmektedir.

Sen İdealist arkadaşı yanlış anladın, olay senin bahsettiğin gibi değil, 99 depreminden sonra çıkan yönetmelik ışığında ne yaparsan yaparsın adamı mahveder belediye öyle kolay değil.

thisistg
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
10/09/2014 :  16:40:17  Alıntı
Sayın Karadags ;
Aynı şekilde bende kendi yerimi yıkıp yapmak istiyorum. Siz inşaata başlayabildinizmi ? Herhangibi bir sorunla karşılaşdınızmı merak ediyorum ? Süreçden biraz bahsederseniz sevinimrim.

Yerleşim : Türkiye / İSTANBUL

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.22 saniye.
21:18:55, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım