2004 Yılı Tahmini - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

2004 Yılı Tahmini

Ismail KIRTILLI
Yazar

Toplam 997 yazı
21/12/2003 :  11:34:21   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı
Anket Sorusu:
Türkiye'yi bekleyen siyasi ve ekonomik gelişmeleri de hesaba katarak, 2004 yılının Türkiye için nasıl olacağını düşünüyorsunuz?

Sonuçlar:
2004 yılından umutluyum.   [47%] 187 oy
2003'teki gibi zor ve kararsız geçer.   [15%] 60 oy
Devletin kararlılığına bağlı.   [12%] 49 oy
Dış etkenlere bağlı.   [12%] 49 oy
Ekonomik kararlılığa bağlı.   [14%] 56 oy

Anket Statüsü: Oylama bitti.  »»  Toplam Oy: 401 oy  »»  En son oy: 04/05/2004 13:06:54 tarihinde kullanıldı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
fellini
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/01/2004 :  03:38:20  Alıntı
Eğer bir ülkede hükümet kaynak yaratmak için üniversitelerin bilim alanına yaptığı araştırma kaynaklarına el koyuyorsa Atatürkün de dediği gibi ülkenin can damarlarından birini kesmiş bulunurlar.Zaten bilim konusunda bu kadar acizken böyle bir düşünce tarzıyla hareket eden bir hükümetin ekonomimizi düzlüğe çıkma ihtimali yok.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bankacılık-Finans
iturkmen
Üye

Toplam 406 yazı
19/01/2004 :  15:41:57  Alıntı
2003 yılı içerisinde gerçektende çok kötü günler yaşadık ancak piyasalarda ki iyileşmeyi sadece hükümet etkeniyle değerlendirmekte bence çok yanlış ve mantıksız bir tutum kaldı ki şu anki uygulanan kararlar hep eski hükümet zamanında alınan kararlar ve kemer sıkma politikaları sayesinde ki iyileşmenin başangıcı ancak istikrarlı bir hükümet yanında gelecek hükümetlere zemin hazırlayan bir hükümet çizgisinin kabulü daha mantıklıdır.
Ayrıca eğitime ,araştırmaya ve bilgi yönetimine
ayrılan kaynakların azlığı,genç nüfusu değerlendirememe ve hantallığı üzerimizden atamama en büyük sorunumuz bence....

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Satış / Pazarlama
tebessum
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
19/03/2004 :  16:45:40  Alıntı

güven en önemli sorunumuz.eğer birileri bizim için çaba harcamaya başladıysa bu iyiye işarettir olaya biraz duygusal yaklaştım ama hükümete güveniyorum
tebessum

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
hoca37
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
10/04/2004 :  14:11:42  Alıntı
slm
Üniversite orta ögretim başarı puanıyla ögrencı alırsa orda egitim olmaz . babası zengin olan ders alir hocasından beş alir üniversiteye girer fakir olan giremez .
lisede okuyan cocuk sayısı istatistik oluşturmazsa puan vermez. İtalyan lisesınde oldugu gibi, bu yıl . İtiraz edince yanlişlik oldu deyip başari puanıyla bu ögrenciler alındı çünkü orda okuyanlar zenginler ölemi?Yök egitimde eşitlik ilkesini yitirmiştir . oradakıler gözlerinin önüne bir baksalar .Arınsalar.bazı şeylerden ve şikayet etseler ödeneklerimiz kesildi diye . o ödenekler bizim paramız o üniversiteye giremiyenlerde bizim çocuklar . Adaleti getirin ödeneginizi alın . Ben ak partılı falan degilim yeter .Gençlere yaptığınız ayrım onları küstürmeyin akıllı olun ,sonrada ödeneklerinizi isteyin.

Yerleşim : Türkiye
kuzey13
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
10/04/2004 :  16:19:18  Alıntı
Güvenmek için kendimi zorluyorum önyargılarımından kurtulmaya çalışıyorum ama hala bazı şüphelerim var benim hükümete karşı belki de kıramadığım önyargılarım...bilemiyorum..

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Öğrenci
metinturkmen
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
20/04/2004 :  09:18:15  Alıntı
kıbrıs turkiye için cok önemli bunun bizim icin nasıl biteceği geleceğimizi belirleyecek. onun için önümüzdeki kıbrıs sorununu turkiye ekonomisine ne katkısı veya zararlarını bir kefeye koymamız gerekir.hangisi gelirse o bizim dış siyasetimizi belirleyecek.

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Öğrenci
gorkempala
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
23/04/2004 :  11:28:55  Alıntı
ülkemizin tek sorunu ekonomik bağımsızlık olduğundan bence istikrarımız ekonomiye bağlıdır

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Öğrenci

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.23 saniye.
22:36:05, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım