Bulgsristan Da Hayvancilik Ve Tarim - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bulgsristan Da Hayvancilik Ve Tarim

aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
02/12/2012 :  01:31:57 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selam arkadaslar, bulgarstan a siklikla gidiyorum buyuk ve kucuk bas hayvancilikla alakali bulgaristanda bilgisi olan arkadaslarin goruslerini bekliyorum. Turkiye de ipsala da 150 buyuk baslik sut inegi ciftligimiz mevcut. Bulgaristan da hayvancilik ve buna bagli yem hammaddesi yetistirme ve teminine yonelik neler yapabiliriz hayirli gunler dilerim

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : İthalat / İhracat
lastottoman
Üye

Toplam 979 yazı
03/12/2012 :  15:36:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
SAYIN ABACI TIRGOVISHTE TARAFINDA TANIDIK BIR ABIMIZIN ELINDE IHRACATA UYGUN CANLI HAYVAN MEVCUT SAYET ISTERSENIZ KENDISI ILE TEMASA GECEBILIRSINIZ UYGUN FIYATTAN ELDEN CIKARMAK ISTIYOR.

ILGILENIRSENIZ TEL NOSU:0896761250 ADI IBRAHIM BEY

SELAMI BEYDEN ALDIM TELINIZI DIYEBILIRSINIZ.

SAYGILAR
“Tomurcuk derdinde olmayan ağaç odundur.” (N. F. Kısakürek)

Yerleşim : Bulgaristan / Veliko Tirnova  |  Meslek : İthalat / İhracat
aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
03/12/2012 :  23:57:57  Alıntı
Ilginize tesekkur ederim Selami bey ibrahim bey in tel. ini kaydettim irtibata gecicem. Niyetimiz Turkiye ye direk hayvan getirmek degil, bulgaristan da faaliyet gostermek yetistirdigimz hayvanlari Turkiye veya belli merkezlere pazarlamak ve bunula birlikte yem bitkileri yetistrmek. Iyi gunler

aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
04/12/2012 :  12:08:06  Alıntı

Selami bey merhaba ibrahim bey ile görüştüm çok faydalı oldu enkisa zamanda çiftliğine ziyaretine gidicem dizede tekrar teşekkür ederim.

aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
07/12/2012 :  21:10:06  Alıntı
Bulgaristan da toptan Sut fiyatı nedir ?

shark890
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
07/12/2012 :  21:33:34  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - aabaci
Selam arkadaslar, bulgarstan a siklikla gidiyorum buyuk ve kucuk bas hayvancilikla alakali bulgaristanda bilgisi olan arkadaslarin goruslerini bekliyorum. Turkiye de ipsala da 150 buyuk baslik sut inegi ciftligimiz mevcut. Bulgaristan da hayvancilik ve buna bagli yem hammaddesi yetistirme ve teminine yonelik neler yapabiliriz hayirli gunler dilerim

Merhaba, Türkiye'de bu işi yapmak varken neden Bulgaristan ve yetiştirdiğiniz hayvanı Türkiye'ye getireceğinizide söylemişsiniz. O görüştüğünüz insanı bilmiyorum fakat Bulgaristan'daki insanlar ehlikeyf insandır. Öyle canını dişine takıp hayvan peşinde koşan insan biraz zor bulursunuz. Onunda dışında karkas etin gümrük vergisindende haberiniz vardır tabiki. Ek olarak avrupa birliği kriterleri diye her yerede çiftlik yaptırmıyorlar köyden bilmem kaç metre uzak olacak ve bilimum sert kurallar mevcut. İyi bir tarafıda avrupa birliğinden destek alabilirsiniz. Şimdi diyebilirsiniz Türkiye'de yem pahalı süt para etmiyor. Bulgaristan'dada süt fiyatlarının pek ümit verdiğini söyleyemem..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
07/12/2012 :  21:50:29  Alıntı
Teşekkürler shark890 biraz daha reel bilgiler verirsen sevinirim anladığım kadarıyla tecrubelisin yem fiyatı Sut. Fiyatı baskul hayvan fiyatı gibi ?

shark890
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
07/12/2012 :  22:28:51  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - aabaci
Teşekkürler shark890 biraz daha reel bilgiler verirsen sevinirim anladığım kadarıyla tecrubelisin yem fiyatı Sut. Fiyatı baskul hayvan fiyatı gibi ?

Tecrübem yok fakat Bulgaristanlıyım, konuda çevremde konuşulan ve yapılan işler o yüzden cevap verdim. 1 yıldır gitmedim süt fiyatı ne kadar oldu bilmiyorum eski fiyat 0.65-70 gibi idi mandıracılık yapan akrabağlarım süt falan topluyordu köylerden bu aralar gitmediğim için bu aralar işler nasıl bilmiyorum ama bir önceki mesajımdada dediğim gibi amacınız Türkiye ise gümrük vergisi taşıması ve bir dünya evrak işi yapacaksınız orada yetiştirdiğiniz fiyat bu maliyetleri karşılayıp ve buradakinden daha fazla kar bırakacaksa yapın..

aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
08/12/2012 :  09:55:14  Alıntı
Ülkemizde donem donem hayvan ithalat yönetmelikleri değişkenlik arzetmekte bazen yasaklayip bazen vergilerden muhaf tutup serbest bırakıyorlar. Su bir gercekki yakın gelecek zamana kadar Türkiye nin Sut ve et ihtiyacı ciddi derecede olacaktır. Cunku üretici geçim sıkıntısı oldugundan mutevellit damizlik hayvanını bile kestirmekte (yem girdilerinin yüksek olması da buna dahil) bu yüzden devlet iç piyasadaki fiyat dengesini oluşturmak için belli zaman aralıklarında ithalatı serbest birakacaktir. Bundan sebep ile buradaki ciftligimizle koordineli çalışabilecek rahat kontrol altında tutabilecegimiz yakın bir ülkede böyle bir Yatirim yapmayı düşündük.

shark890
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
08/12/2012 :  12:50:51  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - aabaci
Ülkemizde donem donem hayvan ithalat yönetmelikleri değişkenlik arzetmekte bazen yasaklayip bazen vergilerden muhaf tutup serbest bırakıyorlar. Su bir gercekki yakın gelecek zamana kadar Türkiye nin Sut ve et ihtiyacı ciddi derecede olacaktır. Cunku üretici geçim sıkıntısı oldugundan mutevellit damizlik hayvanını bile kestirmekte (yem girdilerinin yüksek olması da buna dahil) bu yüzden devlet iç piyasadaki fiyat dengesini oluşturmak için belli zaman aralıklarında ithalatı serbest birakacaktir. Bundan sebep ile buradaki ciftligimizle koordineli çalışabilecek rahat kontrol altında tutabilecegimiz yakın bir ülkede böyle bir Yatirim yapmayı düşündük.

Anladım fakat her ülkeden ithal edilebilecek diye bir olay yok buda sizin açınızdan bir risk 2012 yılı güncel ithalat yapılabilecek ülke listesi aşağıda

http://www.tarim.gov.tr/tr/hayvan-ve-hayvansal-urunler/item/522.html

koyun için ise bulgaristan içinde bile şehir şehir ayrım yapılmış

http://www.tarim.gov.tr/tr/hayvan-ve-hayvansal-urunler/item/511-dam%C4%B1zl%C4%B1k-ve-kasapl%C4%B1k-besilik-koyun-ithalat%C4%B1na-izinli-%C3%BClkeler-listesi.html

aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
08/12/2012 :  18:41:27  Alıntı
Güncel

aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
09/12/2012 :  13:05:04  Alıntı
..

aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
19/12/2012 :  18:01:46  Alıntı
Guncel

aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
23/12/2012 :  17:22:21  Alıntı
Guncel

mitko
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
23/12/2012 :  19:53:30  Alıntı
sayin aabaci diyer arkadasimin soylediklerine beli bir olcude katilmakla beraber katilmadim huslsrda var soyle belirtmek gerekirse burda sun buyuk bas hayvan bakimini durdurmaya calisiyorlar ancak buyuk capli uretimi halen devlet destekliyor soyleki detaylibilgi vermek istiyorum size hayvan cifliklerinin koy disina cikarma cabasindalar ve sunda burda 90 gurus gibi aliyorlar sutu ancak keci sutu daha degerli 1.20tl ancak anladigim kadari ile siz buyuk bas hayvan isi yapmak istiyorsunuz ve burda hayvan fiyatlari su anda 1000 1200 gibi gidiyor bir biza 500 ile 700 tl arasida alabiliyorsunuz eyer reyal olarak 200 300 civari bir hayvan bakmayi dusunuyorsaniz sizi engellemeleri mumkun degil ancak 50 60 gibi bir hayvan bakmak niyetinde iseniz 2013 sonuna kadar olabilir ancak ondansonrasi belirsi bu arada elde etiginiz sutu gendiniz donusture bilir ve bir pazar elde edebilirseniz dadindan yenmez lutfen mantikli dusunun dogru ve yerinde adimlar burda cifcilik icin cok makul ozelikle tarla alip islemek cok karli burda bu hususlarda size yardima acigim eyer irtibata gecmek isterseniz telefonumu veriyorum size 00359 894033113
m.i

Yerleşim : Bulgaristan / Sumen  |  Meslek : Esnaf
mitko
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
24/12/2012 :  16:52:51  Alıntı
sayin abaci bensize numarami gondermistim yanli gormedinizi anliyorum yeniden ginderiyorum diyer sorduklarinizada telefonda yanitlamak istiyorum eyer istersenizde burdan yazarim telefonum : 00359 894033113 veya oyle: 00359 0894033113 saygilarimla.
m.i

Yerleşim : Bulgaristan / Sumen  |  Meslek : Esnaf
bafi82
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
27/12/2012 :  16:05:12  Alıntı
Oncelikle herkese merhabalar demek istiyorum arkadaslar. Bulgaristanda hayvancilik ve ciftcilik ile ilgisi olan varsa beni araya bilir.Her turlu konuda yardimci olabilirim.Su an burada bu islere yetirim yapmak baya bi karlidir, helede avrupadan yardim da alirsan daha da kyarli dir.Tel:00359899070601 e-mail:berk_07@abv.bg

Yerleşim : Bulgaristan / Dulovo  |  Meslek : Serbest meslek
Ahmet4259
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
08/09/2018 :  10:38:28  Alıntı
Arkadaşlar merhaba.
Bulgaristan'da 50 kg lik yem çuvalı fiyatı ne kadar pek ucuz olduğunu düşünmüyorum ama

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.02 saniye.
00:19:19, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım