Şeker Otu Yetiştiriciliği İş Orrtağı Arıyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Şeker Otu Yetiştiriciliği İş Orrtağı Arıyorum

inansayticaret
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
16/09/2012 :  20:38:16   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

ŞEKER OTU STEVİA DOĞAL ŞEKER OTU YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPMAK İSTEYENLER İLE İŞ BİRLİĞİ İŞ ORTAKLIĞI YAPMAK İSTİYORUM
BEN ÜRETİM İŞİ İLE İLGİLENEBİLİRİM.
BU KONUDA MADDİ DESTEK İLE ORTAK OLMAK İSTEYENLERİN MESAJINI BEKLERİM.
05318897011
inansayticaret@hotmail.com
MEHMET SARI
BURÇ ŞAHİNBEY GAZİANTEP
ittki üretimini kendimiz yapıyoruz tohumlar atıldı ve çimlendi fide halinde satılacaktır internette bitki ile ilgili birçok bilgi var ben bi kısmını belirttim

Kendim şeker hastasıyım ve tatlı sevdiğim için araştırırken böyle bir bitki olduğunu gördüm ve imkanlarım dahilinde tohumu geldi ve fide üretim tesisinde üretiliyor gelişim aşamasını inceliycez ve toz haline getirmeye çalışıcaz
Piyasada tatlandırıcı olarak aspartam ve sakkarin var bu iki üründe kimyasal maddelerle yapıldığı için fazlası zarar ve günlük kullanım sınırı var bu bitki tamamen doğal yollarla üretip kendi tatlandırıcısını yapabilir biz ilk etapta yapraklarını kaynatıp ve kurutarak deniycez

Sağlığa potansiyel yararları

Steviol glikozitler kalorisiz olduklarından tüketicilerin günlük enerji alımlarını arttırmadan, şeker tadının keyfini almalarını sağlar. Yüksek yoğunluklu tatlandırıcılar, şeker yerine kullanılarak kilo yönetimine yardımcı olurlar. Genetik fenilketonüri hastalığı olan kişilerin, aspartam da dahil olmak üzere tüm kaynaklardan aldıkları fenilalanin miktarını kontrol altında tutmaları gerekiyor. Bu kişiler için, fenilalanin içermeyen steviol glikozitler uygun tatlandırıcı seçenekleri oluyor.

1999’da Avrupa Komisyonu, güvenlikle ilgili yeterli kanıtlar olmadığından Stevia bitkisinin, gıda ya da gıda bileşeni olarak kuru yapraklarının kullanılması onayını reddetti ve Stevia bitkisini ya da bileşen olarak bitki ekstraktlarını içeren gıda ve içeceklerin AB pazarına girmelerine onay vermedi. Bu tarihten sonra güvenlikle ilgili birçok çalışma yapıldı. 2008’de FAO/WHO Gıda Katkıları Ortak Uzman Komitesi (JECFA) ve Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) gibi çeşitli kurumlar, saf steviol glikozitlerin (#8805; 95%) insanlar tarafından tüketilmesinin güvenli olduğunu bildirdiler. JECFA, kabul edilebilir günlük alım miktarını 0-4mg/kg vücut ağırlığı, yani 60kg ağırlığında bir kadın için 240 mg ve 70kg ağırlığında bir erkek için 280mg olarak belirledi. Mart 2010’da Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu (EFSA), steviol glikozitlerin güvenilirliği konusunda değerlendirme çalışmalarına başladı ve ****14 Nisan 2010’daki katkı maddeleri panelinde, steviol glikozitlerinin, bitki yapraklarından ekstrakte edilen tatlandırıcıların güvenilirliğini onayladı. Toksikolojik testler maddenin, genotoksik, kanserojen ya da insan sağlığına herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığı gösterdi ve EFSA, JECFA’nın daha önce belirttiği kabul edilebilir günlük alım miktarını belirledi.****

Stevia (Stevia Rebaudiana)

Şeker Otu ile bri çok yemek, tatlı, pasta pişirilebilmekte. Şeker Otu 300 C üzerine kadar ısıya dayanabilmekte.
- Birçok araştırma yapılmasına rağmen her hangi bir yan etkisine rastlanmamış.
- Şeker Otunun başlıca üreticileri Paraguay, Brezilya, Japonya ve Çin.
- Kurutulmuş haldeki şeker otu yaprakları normal şekerden 10-15 kat daha tatlı. İşlenerek toz haline getirilmiş şeker otu normal şekerden 200-300 kat daha tatlı.
- Şeker otu, yapay tatlandırıcıların kullanıldığı diyetlerde, yapay tatlandırıcıların yerine kullanılabilmekte.
- Şeker otunun kalorisi yok.
- Şeker otu kan şekerini arttırmıyor.
- Şeker otunu şeker hastaları kullanabilir mi sorusunu, hastaların uzman kişilerin/doktorların gözetiminde olmaları kaydı ile kullanabileceğini, doktorunuzun şeker otu kullanımına izin vermemesi durumunda, neden izin vermediklerini destekleyen araştırmalar hakkında size bilgi vermesini kibarca rica etmenizi isteyerek cevaplıyorlar.
- Tamamlanan iki araştırma sonucuna göre şeker otu dişlere zarar vermiyor.

Güney Amerika’da yetişen, yerli kabilelerinin kullandığı, çalıya benzeyen bir bitkinin yapraklarından elde edilir. 1900’lerin başında İngiliz ve Fransızlar tarafından şekere alternatif olarak incelenmiştir. Geçtiğimiz yüzyılın ortalarından itibaren Japonya’da yetiştirilmeye başlanmıştır.

Turşuların, soya sosunun, meyve sularının, alkolsüz içeceklerin, sakızların, dondurma ve çayın tatlandırılmasında kullanılmaktadır.

Özellikle diabetiklerde güvenle kullanılabilmektedir. Kan şekerini sabit düzeyde tutmayı sağlamaktadır. Hipertansiyon tedavisinde de etkin olduğu ifade edilmektedir. Plak oluşumunu yavaşlattığı ve çürük önleyici özelliği olduğu, hayvan deneyleriyle gösterilmiştir. Histolojik çalışmalarda herhangi bir anomaliye rastlanmadığı bildirilmektedir.

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
inansayticaret
msn inansayticaret@hotmail.com
skype iyi-birbey
05318897011-542 242 77 51 Burç Şahinbey Gaziantep Türkiye
www.gumuslusu.com

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Danışmanlık
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
17/09/2012 :  00:26:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu ürünün yurt içi talebi var mı? Kime satılacak.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
varnali77
Üye

Toplam 550 yazı
25/09/2012 :  02:02:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
uretmek degıl satıs onemlı alanı bulalım ekelım hıc sorun degıl.yada yurtdısında varsa oraya satalım.

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Gıda
CEMTOLGA
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
26/09/2012 :  12:47:51  Alıntı

2 YILDIR ARA ARA ARAŞTIRIYORUM ANCAK NE AB NEDE ABD DE YAYGIN DEĞİL BELKİ BİZDE GIDA SANAYİNE, TATLI VE ŞEKERLEME SEKTÖRÜNE SATILABİLİR ZATEN TİCARİ DEĞERİ OLSAYDI İLAÇ VE KİMYA SANAYİ ŞİMDİDEN EL ATARDI ÇEKİNCELERİM BUNLAR .ASLINDA KENDİMDE HEMEN BAŞLAMAK İSTİYORUM BU İŞE AMALARIM VAR.FERDİ PAZARLAMA İLE BİLE DİYABETİKLERE ULAŞIP PAZARLANABİLİR SONUÇTA ELİNİZDE İNTERNET GİBİ BİR GÜÇ VE ALAN VAR.DÜŞÜNÜRSENİZ BERABER ÇALIŞILABİLİR ÖZEL MESAJLA FİYAT VE PAZARLAMA KONUSU PAYLAŞINIZ BİZİMLE

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Esnaf
otocenter
Üye

Toplam 207 yazı
03/10/2018 :  21:11:07  Alıntı
Antalya da üretimi yapilan bir bitki kazancininda güzel oldugu söyleniyor ,arazisi bos olan kisi ve kuruluslar icin güzel bir bizki gündemde tekrar bu günlerde ,herkese kolay gelsin
OSKAR IMP EXP ALMANYA

Yerleşim : ALMANYA / Wiesbaden  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.78 saniye.
06:02:13, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım