Pazarlama Sıkıntısı Tavsancılık - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pazarlama Sıkıntısı Tavsancılık

AcarGruppen
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
07/08/2012 :  22:19:40   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selam Arkadaslar

Bundan 3 Yıl Önce Nette Buldugum is fikirleri ile yola ciktim.
Yüzyüze görüstügüm tavsan yetistiricileride oldu.
2 Ay gece gündüzlü süren arastirmamın sonucu ETLİK TAVSAN ÜRETİMİ ne basladim.

Hersey güzel basladi Herhangi bir sıkıntı ile karsilasmadım taaa ki son 6 aya kadar...

ürettigim tavsanlari 2.5 KG üzeri olunca toptan anlastıgım kisiye veriyordum.

Ama sattıgım kisi isi birakti yani tavsanlar üretime devam ediyor ama satış yok denecek kadar az

Tavsan etini su sekilde sunabilirim

Canlı Tavsan ( 2.5 kg üzeri )

Yada Temizlenmis ( istenirse istege göre parcalanmıs)tavsan eti seklinde

Bunların yanı sıra tavsan postuda satıyorum

İLGİLENENLER YADA BANA PAZAR İMKANI SAGLAYABİLECEK ARKADASLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.

NOT: Daha önce 2 arkadas aradı ( bu siteden degil ) sen bana 100 kg yolla ben bir bakayım sonra konusalim ---
toptan alacagız ödemesi 3 ay sonra ( senet yok kürek yok ) ---- Kilosu 3 TL den alalım gibi :))

Arkadaslar bu benim el emegim bir bir ilgileniyorum caba harcıyorum uyanık gecinen arkadaslarım hic yazmasın okudukları icin sagolsunlar

UNUTMADAN : TAVSANLAR VETERİNER KONTROLUNDEN GECİYOR .+ KESİMLERİNDEDE TÜM SARTLAR SAGLANIYOR

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Gıda
yoruk59
Yeni Üye

Toplam 40 yazı
08/08/2012 :  14:08:22  Alıntı
slm.bu tavşan etinin temizlenmiş olarak kilosuna kaç para istiyorsun ve ihtiyaçları karşılayacak kapastede üretim var mı? bilgilendirirsen sevinirim. hasanyoruk81@hotmail.com
hasan

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Serbest meslek
AcarGruppen
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
13/08/2012 :  16:51:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bilgi gönderildi

omerseven
Üye

Toplam 306 yazı
13/08/2012 :  22:22:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

merhaba. bu konu hakkında fazla bilgi sahibi değilim.
tavşan etini nerelere satıyordunuz. yani sizden alan kişi nerelere satıyordu...

günlük üretiminiz ne kadar. birim fiyat nasıl olur.
izmir'de ürününüzü pazarlamak isterim. yalnız bana tüm detayları , kriterleri bilmediğimden tek tek yazamıyorum, bunlar hakkında bilgilendirirseniz pazar araştırması yapabilirim hakim olduğum bölgelerde.

omersevenim@hotmail.com

bu adrese mail atabilirsiniz..
teşekkür ederim ilginiz için şimdiden...
Ömer SEVEN
Olur böyle şeyler.

http://omerseven.com -Şahsi bloğum.
http://kopem.org - Özel eğitimlerle kişileri yardımcı olduğumuz KOPEM
http://innope.com - İnnope Yazılım ve Ar-Ge Merkezi
Lojistik Girişimim http://kargoa.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
tlgbx1
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
14/08/2012 :  21:13:05  Alıntı
tavşan eti haram türkiyede tutmaz diye düşünüyorum

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Gıda
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
14/08/2012 :  22:00:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar fiata konusu açıkça yazılamaz mı? Bu konu daha şeffaf daha açık yazılsa bakir bir iş kolu yeni fikirler çıkma ihtimali çok yüksek.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
14/08/2012 :  23:36:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Fiatlar site de varmış. Fakat site içeriği artık kaybolmuş. Bence yeni duruma göre her konuda değiştirilmesi gerekir. Eski duruma göre düzenlenmiş site.
yavru fiatlarından et fiatlarına kadar herşey daha akla ve piyasa rekabet şartlarına göre ayarlanmalı.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
AcarGruppen
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
15/08/2012 :  19:33:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
selam arkadaşlar

öncelikle omerseven arkadaşımın sorularına cevap vererek başlıyım mail adresinede göndercem bu cevapları herkes görsün diye burayada yazıyorum

* Tavşan etini satabildiğim heryere satıyordum ( % 90 ini bir abimiz vardı antalyada ona toptan veriyordum. oda otellere pazarlıyordu.
*Tavşan etinde günlük diye birşey olmaz dönemsel olarak olur kısaca söyle diyim 2.5 kilo olan her tavsan satılma adayıdır.
*Benim aylık üretimim 1,5 ton (canlı agırlık )dan fazla talep olmadıgı ıcın daha dogrusu satamadıgım icin anaç sayımı düşürdüm ve üretimi azalttım.azalmış halidir 1.5 ton minimum
*çocukluk arkadasım olan 2 veteriner hekim düzenli olarak kontrol ediyor.(kendi malları gibi ilgilenirler)
satışta veteriner hekimlerin onay verdiği kagıdıda veriyorum. hayvanlarda hiçbir hastalık olmadıgı ve düzenli kontrol yapıldıgına dair belge

Organik sertifikam yok . ama organiktir ürünlerim cünkü o kadar kafes alıp onca hayvanı koymak sacmalık
toptan alacak olan zaten gelip görür üretim sartını
ben organik üretiyorum diyenden 100 kat organiktir ürünüm buna bizzat bakarsınız soylemeyle olmaz

fiyatlarda değişiyor sürekli

organik olmayan (kafes tavsanı) tavsanın suan piyasada canlı agırlık gideri 6-9 tl arasında degişiyor (Toptan)
tabi bu alış fiyatı alım adet (kg)e göre degişir

1 ton alanla 100 kilo alan bir olmaz ki

AcarGruppen
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
15/08/2012 :  19:36:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
SİTEDEKİ FİYATLAR PERAKENDE FİYATIDIR ARKADASLAR

1 ÜRÜN 2 ÜRÜN FİYATI

ARASTIRABİLİRSİNİZ PİYASADA SÜRÜSÜYLE VAR

KAFES TAVSANIDIR COGU

TAVSANI KAFESE KOYAR CIFTLESTIRIRKEN CIKARTIR BİTTİ.
SABAH AKSAM YEM SU VERİR SONRA SATAR.

BİZİMKİ KAFES YÜZÜNÜ SADECE DOGUMDA GÖRÜYOR ODA DOGUM KAFESİ

cesurturk
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
15/08/2012 :  22:37:52  Alıntı
Siz deriyi ham olarak mı satıyorsunuz?

Aşağıdaki linkte verdiğim gibi işlenmiş taşlanmış yapabilirmisiniz?

http://www.fur-china.net/rabbit/chinchilla/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
bogazicibb
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
25/08/2012 :  14:01:41  Alıntı
ACARGRUPEN BİZDE DAHA ÖNCE BU İŞİ YAPTIK BENİ BİR ARARSAN GÖRÜŞMEK İSTERİM...

0532 422 77 46
bb

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Ticaret
CEMTOLGA
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
25/02/2016 :  11:19:56  Alıntı
nerede hangi dini kaynakta yazıyor haram olduğu.lütfen bilgi sahibi olmadan fikir sahibi giib davrnamayın.helali haram etmek büyük günahtır bunu peygamberimiz bile yapmamaıştır
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tlgbx1
tavşan eti haram türkiyede tutmaz diye düşünüyorum

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Esnaf
hasanakkaş
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
07/06/2017 :  11:22:31  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - AcarGruppen
Selam Arkadaslar

Hersey güzel basladi Herhangi bir sıkıntı ile karsilasmadım taaa ki son 6 aya kadar...

Ama sattıgım kisi isi birakti yani tavsanlar üretime devam ediyor ama satış yok denecek kadar az

İLGİLENENLER YADA BANA PAZAR İMKANI SAGLAYABİLECEK ARKADASLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.

NOT: Daha önce 2 arkadas aradı ( bu siteden degil ) sen bana 100 kg yolla ben bir bakayım sonra konusalim ---
toptan alacagız ödemesi 3 ay sonra ( senet yok kürek yok ) ---- Kilosu 3 TL den alalım gibi :))

Arkadaslar bu benim el emegim bir bir ilgileniyorum caba harcıyorum uyanık gecinen arkadaslarım hic yazmasın okudukları icin sagolsunlar

UNUTMADAN : TAVSANLAR VETERİNER KONTROLUNDEN GECİYOR .+ KESİMLERİNDEDE TÜM SARTLAR SAGLANIYOR
asya3209067

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
ekmekçi
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
25/07/2017 :  16:20:30  Alıntı
gruppen merhaba
kesılmış temız et fıyatı nekader
başlangıc 100 kg ayda alacagım ıstanbul teslım
05322633586
abeyatli@gmail.com

telefonun gonderirsen sevinirim

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - AcarGruppen
Selam Arkadaslar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emekli
oersener
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/08/2019 :  18:51:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Mehmet bey iyi günler,
Pakistana ihracat için aylık 2 konteyner tavşan etine ihtiyacımız var. Helal kesim belgeli olması tercihimizdir.
Salça konserve ve meyve suyu sektöründe çalıştığım için tavşan etinden çok anlamıyorum. Ambalaj nedir soğutmalı konteyner mı lazım soğuk zincire gerek var mı vs. bilmiyorum.
Beni bu konular ile ilgili aydınlatırsanız memnun olurum.
Birde fiyat verebilir misiniz? 2 Konteynır yaklaşık 40 ton civarı eder, her ay bu kapasite sizin için karşılanabilir bir rakam mı?
Saygılarımla
Ömer Erşener
Tumatek
Food Machinery Coordinator
o.ersener@tumatek.com
+90 532 415 81 36
Food Machinery Coordinator

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Gıda
ifade28
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
09/10/2019 :  01:57:15  Alıntı
şu an türkiyede o rakamı oluşturacak hiç kimse yok çunku üretim desteklenmiyor tavşanlar kanatlı grubunda resmiyette tanımlanıyor ve tavşan kesim ve et üretimi için kanatlı kesimhanesi gibi bir çok prosedür isteniyor şu an türkiyede en çok tavşan kesebilecek kapasitede biz varız bizimde en fazl verebileceğimiz aylık 1 tondur

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.94 saniye.
09:24:41, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım