Süt Hayvancılığı Hakkımda Bilgi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Süt Hayvancılığı Hakkımda Bilgi

casper48
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
06/04/2012 :  16:16:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

selam arkadaşlar
süt hayvancılığı ile ilğili bir çalışma yapıyorum bu işi iyi bilen arkadaşlardan bazı bilgiler almak istiyorum
ben şu an 300 ana koyunum var bir köylü ile kuzu ortağına 2 senedir yapıyoruz süt hayvancılığı işinide yapmak istiyorum
20 litre süt veren 50 adet inek almak istiyorum50* 5=250,00 tl
50 inek 20 lt süt versa ,80 krş=16,00tl
16*50=800
1nek günlük 10 tl maliyeti olsa 500 tl
300 tl bana kalır*30 gün=9,000 tl
9,000*9 ay 81,000 tl
her sene 40 adet buzağı alsam
20 dişi 20 erkek gibi 10 dişi ayırsam
30 buzağıyı 3 ayda satsam *1,000= 30,000 tl
toplamda 111,000
senelik 30,000 tl işçi masrafları ve işletme maliyeti olsa bana yine 80,000 gibi kalır hesabına varıyorum
birde dişilerin tamamını tutmayı hesapladım ilk yıl 80,000 kalıyor fakat 2, ve 3,0 yıl kafa kafay çıkıyor çünkü onlar süt vermiyor inaklerin bıraktığı karı onlar yiyor 2 sene onları beslemiş oluyorum 3, sene gibi hem mal sayım artıyor hemde süt ve buzağı satış gelirinde artış oluyor.yem konusunda 50 dönüm kiralık arazi var elimde fakat yem olayında tamamen döneminde peşin para ile alarak hesap yaptım birazını ekersem 10 tl olan maliyet biraz düşer gibi. bu konuda deneyim sahibi arkadaşlardan değerlendirme bekliyorum saygılarımla
casper48

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Ticaret
casper48
Yeni Üye

Toplam 91 yazı
09/04/2012 :  16:16:44  Alıntı
güncel
casper48

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.78 saniye.
10:16:02, 19 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım