Yurt Disinda Mandira - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurt Disinda Mandira
 2 

muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
06/04/2012 :  08:24:15 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Endonezya Bali adasi mandira acmak ilerisi icin cok karli olacak.5 milyon nufuslu adada yok denecek kadar az mandira var.yerel halk peynir ve yogurt ile yeni tanisiyor.ama en onemlisi turizm.heryil milyonlarca turist bu adaya geliyor ve ikibinden fazla otel binlerce restaurant var.peynir genelde yurtdisindan geliyor ve buyuk marketlerde satiliyor . oteller sut urunlerini taze bulmakta zorluk cekiyor(yogurt tereyagi kaymak) Yatirim yapmak isteyen girisimcilere yardimci olabilirim.
jimbaran

Yerleşim : Endonezya / Bali Denpasar  |  Meslek : Ticaret
tlgbx1
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
11/08/2012 :  16:36:32  Alıntı
murat özdamar bali adasının haritadaki yerini bilmiyor burda kafamı yapıyor ne yapıyor

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Gıda
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
13/08/2012 :  22:47:15  Alıntı
tolga neden boyle dusundugundugunu anlamadim!Bali adasindan bahsettim kafa yapan Baliden degil!!! 2 senedir bu adadayim haritada yerini bilmeme gerek yok! yatirim yaparmisin zaman ayirirmisin paran varmi senin bilecegin is! msn e ayiracak vaktim cok kisitli telefon numaram +62 8873403017

jimbaran

tlgbx1
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
14/08/2012 :  00:37:51  Alıntı

senin düşündüğün işler bu adada tutmaz

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Gıda
sharan67
Deneyimli Yazar

Toplam 130 yazı
14/08/2012 :  13:01:17  Alıntı
Merhaba arkadaslar,
Hakkinda konustugunuz ürün süt ve eger bulabilirseniz peynir vs.ürünler yapip O ülkelerde satmak.
Kiminiz" Ya acaba o ülkede süt bulabilirmiyiz"kiminiz,"Bulsak ta sütün kilosu pahali" vs.,vs.,sorunlardan bahsediyorsunuz...
Degerli arkadaslar ben de yillardir bu export-import isleri ile ugrasiyorum Almanya da.ve hala.Ayni zaman da Avrupadan Türkiye'ye Canli Besilik( 200-300Kg.arasi.)+Kasaplik(+550-700 Kg.arasi)Her cinsten Canli hayvan satiyorum.
Bakin,üretim;eger uluslararasi satislar icin ise ve emeginizi cok acil paraya dönüstürmek istiyorsaniz,aranizda O bahsettiginiz Ülkelerde bu süt ürünlerini pazarlayacak,pazarlama kabiiliyeti olanlariniz ve buradaki arkadaslara söyle bir fikir sunmak isterim:
....Ben mesela,mesela diyorum ama rakkamlar gercektir;
Ben,Avrupa da bircok ülkeye gittim Taze kasar peyniri üreten Fabrikalarin yetkilileri ile görüstüm;adamlardan fabrika fiyati,4-6,euro kg.olacak sekilde Taze kasar peyniri vs,tüm ürünlerini sordum,ve bu ülkeler üretiyorlar zaten bu ürünleri.Su an üretim zorluguna ve yatirimina harcanacak para,zaman ve eforu;bir düsünün.Sorunlar bitmez;süt gerekli taa bali ye kadar nasil ***üreceksin?,Bali de süt alsan pahali,yer pahali alet-edevat hepsi para,ürettiginiz ürünü cogu zaman öyle bir fiyata satmalisinizki,ancak kurtarsin.Üretim aranjmanlari cok pahali!..Arti zaman,arti para,arti insan gücü,arti kabul edilir bir Hijyenik atmosferi kurmak....Yani para da para gerektiriyor.Cogu zaman,ürettiginiz malin Kg.fiyati,sizin emeginizi kurtarmiyor."Biz de pahaliya satariz"..Olmuyor iste,rekabet var Dünyanin her yerinde;bu da olmuyor....
O zaman sorunu söyle cözersiniz;mali üreten firmalari bulursunuz,Fiyatini pazarlik edersiniz ve alici firmalarla görüsürsünüz,aliciya da, sizi kurtaracak bir kar marjini koyup,Bali' lerde,bilmem hangi ülkelerdeki Hotel,Alis-veris Marketleri,Diger satis yapabileceginiz platformlara sunarsiniz fiyatlarinizi;ve aylik belli bir satis periyodu belirlersiniz ve araya da belli bir Kg.da kar marjinizi koyar ve her ay gemilerle bu mallari Limanlara indirirsiniz...Tabii Tasima ücretlerini Mallarin Kg.fiyatlarina bölersiniz,O malin,Alim+Transport+Kariniz= O ülkelerdeki satacaginiz Hotel+Motel+Alis-veris Magazalari na verebileceginiz Kg.Basi Fiyatiniz cikar ortaya.Bence su ortamda eger ,Yerli pazara degil de Yabanci pazarlara satis yapailacaksa ,en iyi yol ve akil;alip, satmak ve arada belli bir Kg.,yada Adet Basina koyacaginiz belli bir kar ile bu isi yillarca kotarirsiniz...Bu böyle olur.
Bir de unutulmamasi gereken bir nokta varki,bu daha da önemlidir isinize baslamadan önce.O da sudur.
Mesela,Hangi ülkeye hangi mali satacaksaniz,O satis yapacaginiz ülkelerin Hangi ülkelerden hangi mal ve ürünlerin hangi sart ve kosullarda giris serbestliligi var; bunlari Aktüel olan O ülkelerin Gümrük kanunlarini ve sartlarini ve O ülkelerin hangi mallara yüzde kac Gümrük vergileri uyguluyorlar...vs.,vs.,,,hepsini bilmeniz gerekiyor.Tabii ki ögrenmek zor degil..
Bir misal vereyim sizlere:Türkiye ye Yurt disindan Taze kasar peynirinin girmesi serbest olan Bazi ülkeler var:Hirvatistan,Almanya,Bulgaristan,yunanistan,....vs.gibi ve Türkiye ye girecek Taze kasar Peynirine uygulanan Gümrük Parasi Kg.inda yüzde yüz seksen sekiz=%188-Yani bu su demek:
Bir Kg.Taze kasari siz kg.ini 3 €uro ya kendinize mal ediyorsaniz,3 ,euronun %188 ' i ne yapar,yaklasik iki kati yapar.o malin kg. fiyati size 9€uroya geldi.yaklasik -Tam hesap etmedim,siz kendinizde bu hesabi yapabilirsiniz elbette-o zaman=3€+kariniz+%188 Gümrük vergisi=O malin Türkiyeye sunacaginiz Kg.basi fiyatidir.Bu gün Türkiyedeki Taze kasar in Toptandaki fiyati en fazla 9-10 TL.O zaman bu mali Gümrük vergileri sebebiyle Türkiye ye satamayacaginiz Anlamina gelir.Ama Dünyanin diger ülkeleri Türkiye kadar acimasiz degil.Bazi ülkelerdeVergi adina 100 Kg.i basina ödenen Gümrük vergisi sadece16.euro oluyor.Bazi ülkeler daha da az aliyor.Mesela Kg.Basina %2-5 arasi gibi...O zaman O ülkelere giren mallara uygulanan gümrük giris vergileri uygun ise üretmekle ugrasmayacaksiniz,direk Pazarlama yolu ile araya belli bir kar marjinizi koyacaksiniz ve satacaksiniz.Tabii,ithal peyniri de o ülkelere satacaksiniz ama o ülkelerdeki ic pazari da kurtaracak bir fiyat bulmalisiniz.Mesela Endonezya da ic pazardaki Toptan fiyati nedir o malin.?...15 $ Kg.diyelim,siz eger ,Alisiniz+kariniz+Transport+O ülkenin O mala uyguladigi gümrükvergisi=10$ ' a Kg.ini mal edebiliyorsaniz, O mal, O ülke icin Alim,yani Ithalat Istahini kabartir....Kurtarir ithalatciyi.Yani O mali,ic pazarin toptan fiyatinin altinda verebilmelisiniz.Aliciyi kurtarmali sizin onlara sundugunuz fiyatiniz...
Böyle iste ,ben de sizlere bir baska yönden bakis acisi vermeye calistim..Hayirli isler hepinize.....
Saygilarimla.
sharan67

Yerleşim : İsviçre / St. Gallen  |  Meslek : İthalat / İhracat
CEMTOLGA
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
15/08/2012 :  02:55:10  Alıntı
Mandırayı Moskovaya kuralım.Yoğurt üreticisi yok.Şu anda Türk fast-food ,restaurantları ve şantiyelerine verilse ayda 20 bin dolar para bırakır buna inanın

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Esnaf
alikemal
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
01/09/2012 :  01:10:11  Alıntı
murat bey.. yillardir iyi kötü süt ve süt ürünlerinin icersindeyim..avrupa da bunun ticareti ile ugrasmaktayim..
üc hafta da olsa endonezya da bulundum..bali adasindada..baskentleri denpasar..plajlari ile kula..milyon dolarlik projelerin oldugu
bukit miydi...yarim adamiydi..her neyse ..hepsini gördüm..

anladigim suydu..endonezyanin cok büyük bir bölümü müslüman olmasina ragmen bali adasi tam tersine hindu dolu..cok dikkat ettim ben bir kac istisna haric peynir meynir görmedim ..haa bu is yeni mutlaka tutacaktir diyosaniz onu bilemem..bizzat orada olan sizsiniz...

yanliz asyadan isimli arkadasa tamamen katiliyorum..adam cok güzel bir özümleme yapmis..yani asyadan söyle diyor..endonezya türkiye gibi g20 ülkesi..ancak hem milli geliri bizden düsük hemde nüfusu cok oldugu icin kisi basina düsen milli geliri bizden misli misli düsük..milletin cogu cok fakir...orta kesim pek yok..fakirin biraz facayi düzeltmis hali var..cok düsük üst kesim varki onlarada sen ben ulasamayiz..

yani millet pirincti.cacik calba ile yasiyo...hakikaten peynir, makarna lüks ve cok pahali..bir firsat ellerine gecse bunlar peynir meynir yemezler..cünki hakikaten cok acayip tuhaf bir yemek kültürleri var..kahvalti yapani hic görmedim..ayrica balide ben bir tane dönerci görmedim..kim bilir belki ben pas gecmisimdir.neyse..gözlemlerimi anlatmak istedim..

alikemal

Yerleşim : ALMANYA / Duisburg  |  Meslek : Ticaret
erkan12
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
24/12/2012 :  13:45:25  Alıntı
erbilde satılık ayran yoğurt fabrikası tüm izinler alınmış pazarı hazır devretmek istiyoruz.
erkan 0532 680 85 12 / erkan12uzun@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Adana
zati
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
24/12/2012 :  16:29:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Öncelikle amacım kimsenin hayallerini yıkmak değil, aksine mevcut tecrübelerimizi diğerleri ile paylaşmak olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Asya yemek kültüründe süt ve süt ürünleri hiç kullanılmaz. Ben Koh Samui adasında süpermarkette peynir fiyatlarını görünce çok şaşırmıştım. Yıllar önce ben de "bu iş burada tutar "diyenlerden biriydim.Kamboçya, Tayland,Singapur,Malezya da bulundum ve peynir ve zeytin ***ürdüm.Yabancı dil bilen kültürlü kesim bile zeytin'i de peynir'i gördüklerinde "bu ne" soruyordu.Yemeleri için ısrar ettiğimde biraz çiğnedikten sontra "iğrenç" diyerek tükürüyorlardı. Hatta bazıları ağızlarına su alıp gargara yapıyordu.Asya da bu iş tutma olasılığı bana göre çok zayıf. Çünkü; yerli halk tarafından talep hiç yok.Sadece Restorantlar Mozzarella (Manda Sütünden Yapılan Pizza Peyniri) talep ediyor.Yüksek sezonda turist en ucuz yiyeceklerden taze deniz ürünlerini bırakıp, en pahalı yemeklerden biri olan Pizza' yı yerse iş olur. Endonezya bu ülkelerden farklı olduğunu zannetmiyorum. Pazarı garantilemeden bu iş kolunu yatırım yapmak hayal kırıklığına yol açabilir.Çok dikkatli olup, ön araştırmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.
Saygılarımla
SS

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Diğer
jalaltok
Üye

Toplam 121 yazı
08/01/2014 :  13:34:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
walla bu lafa çok güldüm (yaw endonezyada millet açlıktan ölüyor bizim peynirleri kim alıcak) doğru bir söz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
rcp32
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
08/08/2014 :  16:12:31  Alıntı
Kaymak üretimi ustasiyim asyalilar kaymakla tanisirsa ve severlerse inanin
Çok para kirariz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Ahmet4259
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
29/12/2015 :  21:30:58  Alıntı
Konu güncelmi arkadaşlar

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Gıda
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
31/01/2016 :  12:55:14  Alıntı
evet guncel
jimbaran

blue75
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
17/05/2017 :  01:47:24  Alıntı
yoğurt kaymak ve süt sadece Bali deki turistlerin kaldığı otellere pazarlayabileceğiniz ürünler. Turistlerden başkası bunları yemez arkadaşlar. Benim eşim Endonezyalı, zor süt içiriyorum :) o da haftada bir kere falan ... Burda en çok içilen süt hindistan cevizi sütüdür :) Yemeklerde bile hindistan cevizi sütü kullanılır ....

Ayrıca mandıra kurmak için de yatırıma ihtiyaç var. Burda hijyen vs. gibi konular çok kafa ağrıtmaz.

Seneye inshAllah Bali ye taşınacağım. Orda yeterli gözlemde bulunduktan sonra hangi tür işler yapılabileceğini, neyin tutup neyin tutmayacağını anlatabillirim.

“Doğru sözlü, dürüst ve güvenilir tâcir, nebîler, sıddîklar ve şehitlerle beraberdir.” (Tirmizî, Büyû, 4)

Yerleşim : Endonezya / Surabaya  |  Meslek : Ticaret
muratozdamar
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
31/12/2017 :  11:28:37  Alıntı
son guncel bilgi: sayisini bilmedigim kadar mandira acildi, fransizlar yunanlilar ve italyanlar cogunlugu, ati alan uskudari gecti burda :)1 kilo yogurt 5dolar, beyaz peynir 1 kilo 20 dolar
jimbaran

osmanatakul
Üye

Toplam 342 yazı
25/01/2018 :  12:41:38  Alıntı
ukraynadaki buyuk kucuk bas ciftlikime teregay kasar peynir uretiminden anliyan sermayedar ortakariyorum hem yurt ici hem yurdt disi musteri potansiyelim var ilgilenenler vatsap +380 50 598 0312 den arasin
gaab.srl osman atakul
msn:eko-trans@hotmail.com
ıcq:357866604

Yerleşim : Ukrayna / Zaporojie  |  Meslek : Ulaşım / Taşımacılık

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.33 saniye.
21:01:22, 14 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım