Hayvan Mı Olmak Zor, İnsan Mı? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Hayvan Mı Olmak Zor, İnsan Mı?


tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
19/02/2008 :  17:27:20 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Günlerdir beyaz bir kutup ayısının yavrularını nasıl yediğinin görüntüleri yer alıyor, gazetelerin internet sayfalarında..

Fotoğraflara bakarken içimizden “tam bir vahşet” diye geçiriyoruz.


***

Avustralya’da yaşayan bir kurbağa türü yumurtadan çıkmak üzere olan yavrularını yutuyor..

Durumu gören bilim adamları olayı dehşet içerisinde izliyor, ardından araştırıyor. Ortaya çıkan sonuç şu; Kurbağa iki ay boyunca yavrularını midesinde besliyor ve sindirim sisteminin çalışmaması için 60 gün boyunca ağzına bir şey koymuyor..


***


Siz olması gereken yerden kilometrelerce uzakta kafeste yaşayan bir kutup ayısı olsanız, iki ölü balık için her gün kırk takla atsanız, dört tane de yavrunuz olsa, içgüdülerinizle yavrularınızın başına gelecekleri kestirseniz.

Sahi ne yaparsınız?***

Bir tarafta beş çocuğunu ve eşini gözünü kırpmadan öldüren insan..Diğer tarafta eşi öldükten sonra başında bekleyen, bir daha çiftleşmeyen adı salağa çıkmış Angut Kuşu...


Ayı diyorum "ya bizim bilmediğimiz bir şeyi biliyorsa?"
Ali GÜLCÜ

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5579 yazı
01/10/2008 :  00:23:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hayvan camiasında hayvan olmakla insanlık içinde sosyalitede bulunmak arasında teorik açıdan bir fark yok bence. Diyelim ki bir kuş olduk. Aralarına girdik. Onlarda da ast var üst var. Sizi avlayan başka kuşlar var. Hazırlıksız yakalanılan mevsimler var. Soğuktan donmak rüzgardan nefes alamamak var. Dolaşıp gezip yiyecek bir şey bulamamak var. Yavrularını yetiştirememek yumurtaları başka hayvanlara kaptırmak var. Sürüden atılmak var.

Bunların hepsinin insan sosyal hayatında karşılığı var. Fark yok anlayacağınız.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer

0.09 saniye.
23:45:40, 22 Temmuz 2019, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım