Güney Kazakistanda Sera Yatırımı Yapmak İsteyenler - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Güney Kazakistanda Sera Yatırımı Yapmak İsteyenler


almaty
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
22/12/2011 :  16:33:24 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar,

Eşim Kazak ve Kazakistan da yaşamaktayım.Elimde 10 dönüm jeotermal ısıtmalı topraksız sera fizibilitesi mevcuttur.Ama en önemlisi de bu işe ilgi duymaktayım ve Kazakistan genelinde çevrem bulunmaktadır.Finansman sıkıntısı çektiğim için bu işe ilgi duyan, geleceği gören ve mantıklı yatırımcılarla ortak sera kurmak istiyorum.

Saygılarımla..

Yerleşim : Kazakistan / Almaty  |  Meslek : Tekstil

 UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

 • İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
 • almaty
  Yeni Üye

  Toplam 8 yazı
  29/12/2011 :  22:06:43  Alıntı
  gncl

  Yerleşim : Kazakistan / Almaty  |  Meslek : Tekstil
  almaty
  Yeni Üye

  Toplam 8 yazı
  07/01/2012 :  19:11:21  Alıntı
  gncl

  Yerleşim : Kazakistan / Almaty  |  Meslek : Tekstil
  akinselcuk
  Editör

  Toplam 5579 yazı
  07/01/2012 :  20:32:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


  Bu 10 dönüm arazideki hakkınız nedir. Size mi ait yoksa sadece kullanımında söz sahibimisiniz ? Bir de çıkan su kaç derece ve bu arazinin haritadan görülebileceği bir koordinat veya tanınmış bölge ismi gibi bir bilgi verebilirmisiniz ?

  Almaata da 10 dekardan çok fazla domates çıkar, tonlarca. Pazar bunu kaldırır mı ? Yani seri şekilde satış yapılacak alıcılar var mı ? Türkiyeden gidiyor ama aynı insanlar yerelden almaya yanaşmayabilirler daha ucuz olsa bile. Ayrıca piyasa kurallı bir piyasa mı ?

  Almaata çok büyük bir yer. Ciddi tüketim olmalı. tarım arazileri şehrin batısında ve kuzeyinde. Güneyiniz dağlık. Türkiyeden yukarıdasınız yani daha kuzeyde. Gene de termal sizi kurtarır. Seracılık hiç yok. Çok ilginç bir yatırım olur aslında. Sondaj için firma varmıdır acaba ?

  Saygılar . . .
  tamnland.com

  Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
  almaty
  Yeni Üye

  Toplam 8 yazı
  09/01/2012 :  18:39:38  Alıntı
  Arazinin toplamı 75 dönüm. Kullanım hakkı 49 yıllığına bizde.(Aynı Türkiye de olduğu gibi burda da yatırım için 49 yıllığına kiralayabiliyorsunuz) Çıkan su 80 derece. Çıktığı derinlik 1200-2000 metre arası. Güney Kazakistan derken Almatı'nın değil Kazakistan'ın güneyini kastetmiştim. Yerin adı http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%8B%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%88 Sarıagaş olarak okunur ama google a orjinal şeklinde yazarsanız dahi iyi sonuç alırsınız. Çimkent e 130 km Taşkent'e 18 km uzaklıkta. Güneşli gün değeri 300 günün üzerinde.Termal kaplıcalarıyla ünlü. Sondaj için firma geowatt.kz. 10 dekardan beklediğimiz domates 11 ayda 350-400 ton. Kazakistanda yetiştirilen bütün domates Rusya ve Çin'e satılır. Daha sonra gidilir Tacikistan, Kırgızistan ve Özbekistandan sebze-meyve alınır. Amacımız öncelikle iç pazara hitap ederek bu döngüyü kırmak. Rusya ve Çin export için ideal.(Tabi seralar belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra) Devletin vermiş olduğu teşvik ve sübvansiyonlar var. Bugün itibariyle Migros'un uluslararası markası Ramstore da bir kilo sera domatesi (ki bu toprakta yetiştirilmiş ve üzerinde izlerini taşıyor) 660 Tenge. Bir TL en büyük banka KazKom da 75.6 Tenge ye denk geliyor. Hesap ortada. Ciddi, mantıklı ve geleceği gören derken, bu tabloya bakarak benimle aynı heyecanı yaşayacak yatırımcıyı arıyorum demek istemiştim.

  Saygılarımla.
  Yerleşim : Kazakistan / Almaty  |  Meslek : Tekstil
  kayakartal33830

  Yeni Üye

  Toplam 27 yazı
  10/01/2012 :  19:44:53  Alıntı
  selamlar! iyi akşamlar.. benim adım MUHSİN. ben bir sera ustasıyım ve MERSİN ANAMUR da yaşıyorum, bilirsiniz mersin anamur sera üreticiliginin yaygın oldugu bir yer.. size öncelikle ben de böyle bir projenin üzerin de çalışıyorum 6 aydır, benim çizimleri, projelerim ne nereden tohum alıp nasıl bir ürün alacagım, nasıl bir ortam da yetiştirecegim, nerelere pazarlayacagımın analizini yaptı ve herşey hazır ama sermaye olarak imkanım kısıtlı
  MGGVLV

  Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Turizm
  almaty
  Yeni Üye

  Toplam 8 yazı
  20/01/2012 :  17:55:40  Alıntı
  Keyf.in
  gncl

  Yerleşim : Kazakistan / Almaty  |  Meslek : Tekstil
  Bahadirg
  Yeni Üye

  Toplam 4 yazı
  01/02/2012 :  21:24:00  Alıntı

  Kazakistanda Haklarını koruyabileceğinden emin misin?
  Para kazandığın anda çökerler.
  Kazakistan ve orta asyada yerleşik işletmeciliğe hazır değildir.
  Göçebe olacaksın al sat ...
  Sen bu projeyi satmaya çalışırsan daha iyi olur sanırım.

  Ramstor Almatının en lüks Alışveriş merkezidir

  Size durumu bir anektodla anlatmaya çalışıcam ;
  Bir define avcısı haritada "x" işaretli olmayan her yeri kazar.
  Çünkü o defineden çok hayalinin peşindedir...
  Hayaliyle mutludur.
  Kaybetmeyi göze alamaz.

  Türkistan Renzavutun balası der ki ; Hızlı yumruklar atmalısın.İyi kaçmalısın" Hızlı ol al sat " :)


  Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Kamu sektörü
  almaty
  Yeni Üye

  Toplam 8 yazı
  02/02/2012 :  08:07:38  Alıntı
  Gelisim.in
  uyarılarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz.

  Yerleşim : Kazakistan / Almaty  |  Meslek : Tekstil
  relaxs1982
  Yeni Üye

  Toplam 1 yazı
  28/03/2012 :  10:00:17  Alıntı
  merabalar 4 yildir kazakistanda yasamaktayim esim kazak vatandasi ama hala oturum alamadik demir dograma ferforje ve sera imalat ve montaj ustasiyim kazakistanda bir kac firmada calistim referans verebilirim bana is konusunda guvenilir saglam kisilerin yaninda veya firmasinda calismak istiyorum siz saygi deger abilerimden acil is konusunda yardim talep ediyorum calismis oldugum butun firmalarda usta basi olarak calistim iyi bir idareciligim ve is takipciligim var normal derecede kazakcam ve ruscam var su anda oskemende yasamaktayim tlf +7 705 704 58 12

  Yerleşim : Kazakistan / Oskemen  |  Meslek : İmalat
  investelin
  Yeni Üye

  Toplam 5 yazı
  09/12/2018 :  11:09:13  Alıntı
  Türkiye’nin, Orta Asya’da yatırımlarının en fazla olduğu ülkelerden birisi de Kazakistan’dır.

  Kazakistan’da faaliyet gösteren Türk firmalarının inşaat, gıda, petrol, otelcilik, sağlık, ilaç-kimya sanayi ve savunma sanayi alanlarında artan yatırımlarının toplam değeri 2 milyar dolar civarlarındadır.

  Türkiye, Kazakistan’da yaptığı yatırımlarla ülkenin 17. büyük yatırımcı dış devleti konumundadır. Enerji yatırımlarını saymazsak 4. sırada yer almaktadır. Kazakistan’da kayıtlı Türk sermayeli işletmelerin sayısı 600’den fazladır.

  Kazakistan’da, Türk müteahhitleri tarafından bugüne kadar yaklaşık 18 milyar dolar değerinde 400’ün üzerinde proje gerçekleştirilmiştir.

  Başta Türk inşaat firmaları ve yatırım yapmak isteyen girişimciler için cazip bir pazar konumundadır.

  Ülkede iyi yetişmiş ve eğitimli iş gücü eksikliğinden dolayı dış ülkelerden beyin göçü oldukça fazladır. İnşaat şirketlerinin Türklerin elinde olması, petrol kaynaklarının Avrupa devletlerinin elinde olması, doğalgaz kaynaklarının Çinli firmalar tarafından işletilmesi bunun en büyük örneklerindendir.

  Yasal düzenlemeler
  Büyükelçi Saparbukly, Kazakistan’ın Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi 2019 sıralamasında 28’inci sırada yer almasını yatırım yapmak için üçüncü neden olarak göstererek, “Ülke kapsamlı yatırım koruma sistemi ve yatırım anlaşmazlıklarının çözümü için ayrı yasal işlemlere sahiptir. Bunun yanı sıra Astana Uluslararası Finans Merkezi (AUFM)’nde sivil ve ticari uyuşmazlıkların çözümü için en yüksek uluslararası standartlara sahip AUFM Mahkemesi ve Uluslararası Tahkim Merkezi faaliyet göstermektedir” dedi.
  Kazakistan’a yatırım için dördüncü neden olarak, Astana Uluslararası Finans Merkezi’ni göstererek, sermaye piyasaları, varlık yönetimi, özel bankacılık, FinTech, İslami Finans ve Yeşil finans alanlarındaki gelişimlerden söz etti.


  Yerleşim : Kazakistan / Almaata  |  Meslek : Danışmanlık
  koeln
  Üye

  Toplam 131 yazı
  28/12/2018 :  23:10:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
  Keyf.in
  Kazakistan Bayilik, ilginize:

  https://www.turk5.com/forum/konu/kazakistandan-urun-talepleri/
  Türk İş Dünyasının Buluştuğu Platform. https://www.turk5.com/forum/

  Yerleşim : ALMANYA / Köln

  0.16 saniye.
  04:00:31, 23 Temmuz 2019, Salı

  Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

  Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

  © 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım