Tavuk Çiftliği - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tavuk Çiftliği
 1 

ekonomist_
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
09/10/2011 :  02:35:13

Merhabalar tavuk çiftliği kurmak isteyen arkadaşları bilgilendirmek adına yazılarıma devam ediyorum. Günümüzde en az riskli sektörlerden biri olup kar marjı oldukça caziptir, eğer bu sektöre girmek isteyen arkadaşlarım varsa doğru bir karar verdiklerini belirtmek isterim. Tabi ki buna karar verdiğiniz zaman arsa seçiminden tutun civciv ırklarına kadar dikkat etmeniz gerekiyor,5 yıldır bu sektördeyim işin bazı inceliklerini bildikten sonra güzel paralar kazanmamanız için hiç bir neden yok şimdiden bol kazançlar..

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Diğer
eyasta
Üye

Toplam 136 yazı
10/10/2011 :  09:35:27
Sayın ekonomist,

Tavuk çiftliği işine gireceğiz, etlik olacaki bu konuda şu an ruhsatımız çıkmak üzere, firma olarakda bir firma ile anlaştık sayılır, tavuk çiftliği konusunda neler tavsiye edersiniz, dikkat edilmesi gerekenler, işin püf noktaları nelerdir ? Bilgi verirseniz sevinirim.

iyi çalışmalar

eyasta@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Gökmen Demet
Üye

Toplam 432 yazı
10/10/2011 :  13:24:04 Yazarın websitesine git Website
Herzaman ilgilendiğim bir konu fakat ortak olmadan yapamayacağım bir iş. Ortak olduğum zaman da iki kişinin maddi olarak yeterliliğinide bilmiyorum. İki kişiye yeterli para kalırmı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
c.sasmazz
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
10/10/2011 :  13:43:22

Uşak'ta da olabilir Bende Sermayeden dolayı sıkıntı yaşamaktayım konu ile alakalı bi bilgilendirme yapılabilirmi tavuk şirketlerinden veyahut devletten böyle bi işe herhangi bi kalkınma kredisi varmı nereden başlamalıyız...

Yerleşim : Türkiye / Uşak  |  Meslek : Ticaret
xanaokulu
Üye

Toplam 170 yazı
10/10/2011 :  15:16:45
ben izmir den yazıyorum bu işin karı zararı nedir tam bilmiyorum yakın bir zamanda elime bir miktar para geçecek şu anda bir proje arayışındayım ama bilmediğim bir sektör işten anlayan biri ile ortaklık yapabilir veya iyi bir ekip kurup kendim başlayabilirim ne kadarlık bir bakiye bu işe girmemde yeterli olur yardımcı olurmusunuz
Dost için sırtımı köprü yapmaya hazırım ben; yeter ki beni satmayacak yürekleri taşıyan ayaklar geçsin üstümden.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
ekonomist_
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
10/10/2011 :  15:29:00
Kafalarınızdaki kar oranlarını şekillendirmek için şunu söyleyebilirim.. Bu işi 2 yada 3 ortak bile yapabilirsiniz,bu sektörde önemli olan tavukların bakımı ve en önemlisi yeterli kilolarda gelmesidir bunu başarabiliyorsanız ciddi kazançlar elde edersiniz.. Size şu kadar söyleyebilirim 30 binlik bir kümesiniz varsa 45 gün bakıp büyütmüş olduğunuz tavuklarınızın 2.5 yada 2.75 kilogramlarda saf et elde etmesi size yaklaşık 25 bin lira gibi rakam kazandıracaktır.. Bu kadar net karı özel sektörde bulmak cidden çok zordur bunu bilmenizi isterim..

kaanizm
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
10/10/2011 :  18:08:11
Keyf.in
30 binlik kumes in sifirdan maliyeti nedir acaba? ayrica kredi imkanlarini da anltir misiniz?
kaan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
Drejge
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
10/10/2011 :  19:46:35
30binlik bir çiftliğin sıfırdan maliyeti en aşağı 300-350bin TL diye tahmin ediyorum. Ve devletten kredi imkanı var diye biliyorum.

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir
karaelmas
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
10/10/2011 :  23:31:31
Gelisim.in
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ekonomist_
Kafalarınızdaki kar oranlarını şekillendirmek için şunu söyleyebilirim.. Bu işi 2 yada 3 ortak bile yapabilirsiniz,bu sektörde önemli olan tavukların bakımı ve en önemlisi yeterli kilolarda gelmesidir bunu başarabiliyorsanız ciddi kazançlar elde edersiniz.. Size şu kadar söyleyebilirim 30 binlik bir kümesiniz varsa 45 gün bakıp büyütmüş olduğunuz tavuklarınızın 2.5 yada 2.75 kilogramlarda saf et elde etmesi size yaklaşık 25 bin lira gibi rakam kazandıracaktır.. Bu kadar net karı özel sektörde bulmak cidden çok zordur bunu bilmenizi isterim..

25 bin lira size kalan net bakim ucretimi, yoksa firma bu miktardan yem, ilac ve diger giderleri dustukten sonra kalan miktar midir

Yerleşim : Belçika / Belcika  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ekonomist_
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
10/10/2011 :  23:48:18
Net kar tabiki yazımda belirtmiş olduğum gibi..

Muhammed058
Üye

Toplam 157 yazı
10/10/2011 :  23:57:36
Bu isin riskleri nedir
Muhammed

Yerleşim : Türkiye / Balikesir  |  Meslek : Diğer
onurkoniks
Üye

Toplam 310 yazı
11/10/2011 :  13:43:34
Keyf.in
30 binlik bir kümesin boyutları hakkında bilgi verir misiniz?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
infomersin
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
11/10/2011 :  15:58:18
Güzel bir yazı benimde uzun zamandır aklımda olan bir iş daha detaylı bilgiler yazarsanız sevinirim konu sürekli takibimde :)

Yerleşim : Türkiye / Mersin
Gökmen Demet
Üye

Toplam 432 yazı
11/10/2011 :  16:36:20 Yazarın websitesine git Website
Arkadaşlar biraz araştırma yaptım sonuçlar aşağıda.

Tavukçuluk işine gireceklere, yeni bir çiftlik kurmak yerine kiralık bir tesiste bu işi en az bir dönem yaparak iyice öğrenmelerini öneririm. Et tavukçuluğu ile yumurta tavukçuluğu kümesi birbirinden çok farklı işlerdir. Bir işletmenin maliyeti, kurulacak işletmenin otomasyon düzeyine bağlı olarak değişir. Örneğin, 10 bin et tavuğu için gerekli kümes yaklaşık 500 metrekare olmalıdır. Bugünün koşullarında metrekare maliyeti 150 dolar civarındadır. Yani yaklaşık 75 bin dolarlık bir yatırım yapılması gerekir. Bu sadece yatırım maliyetidir. Üzerine işletme maliyetlerini de koymak ve riskleri de unutmamak gerekir. Bu boyutta bir işletme aylık ortalama 3-4 bin TL gelir elde edebilir.
Etlik piliç üreticisi, yetiştirdiği hayvanları canlı satmayacaksa mutlaka markalı bir tavuk üreticisiyle birlikte çalışması gerekir. Bunun için işletmesine yakın entegre şirketle kontratlı üretici sözleşmesi yapması şarttır.

Sakarya Akyazı 3.000 Dokurcun Taşkesti Köyü’nde 7 bin adetlik tavuk kümesi bulunan çiftlikte, tek katlı bir ev, 10 büyükbaşlık ahır ve samanlık bulunuyor 350.000 TL 0264 418 76 66
Sakarya Akyazı 5.000 Kepekli’de 1.350 metrekare kapalı alana sahip faal durumdaki tavuk çiftliğinde, 170 ve 70 metrekarelik iki ev bulunuyor 400.000 TL 0264 282 07 59
Sakarya Kaynarca 5.100 600 metrekare kapalı alanı bulunan 10 bin adetlik tavuk çiftliğinde, otomatik yemleme ve sulama sistemi, jeneratör, fan üflemeli ısıtma, sondaj kuyusu ve şebeke suyu mevcut 175.000 TL 0264 871 30 99
Sakarya Kaynarca 6.000 Uzakkışla’da bin metrekare kapalı alana sahip çalışır durumda tavuk çiftliğinde, silo, jeneratör ve üflemeli ısıtma sistemi mevcut 200.000 TL 0536 721 17 48
Sakarya Kaynarca 5.500 2000 yılında inşa edilen tavuk çiftliği 1.250 metrekare kapalı alana sahip 280.000 TL 0264 871 20 23
Sakarya Kaynarca 7.500 Full sistem 22 bin adet kapasiteli tavuk çiftliğinde, su kuyusu, jeneratör ve kalorifer sistemi mevcut 350.000 TL 0264 871 30 99
Sakarya Söğütlü 3.029 Tavuk çiftliğinde, 840 metrekare kapalı kümes mevcut 300.000 TL 0264 681 23 54
Sakarya Söğütlü 5.500 852 metrekare kapalı tavuk besihanesi bulunan çiftlikte, 2 katlı bakıcı evi mevcut 350.000 TL 0264 681 23 54
Sakarya Geyve 3.500 Alifuatpaşa’da 1.400 metrekare kapalı alanı bulunan ful otomatik çalışır durumda ruhsatlı tavuk çiftliği 350.000 TL 0264 516 06 42
Sakarya Pamukova 3.400 Bayrakçeşehir Köyü’nde 1.400 metrekare kapalı alanı bulunan 25 bin adetlik otomatik sistemli tavuk çiftliğinde, jeneratör ve bakıcı evi bulunuyor 350.000 TL 0264 551 54 53
Samsun Kavak 45.000 Çakallı’da 2’si çift katlı biri tek katlı civciv yetiştirme entegresi olarak çalışan çiftlikte, 100 kWh’lık trafo, sondaj kuyusu, otomatik yem doldurma ünitesi mevcut 445.000 TL 0362 234 05 25
Tekirdağ Hayrabolu 4.892 Hayrabolu merkeze 5 km uzaklıkta tavuk çiftliği 130.000 TL 0282 262 14 75

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
kahraman45
Üye

Toplam 104 yazı
11/10/2011 :  18:49:04
Gelisim.in
Arkadaşlar benim bi boş arazi var.Şehir merkezinden uzakta.1000 m2 filan.Oraya hemen diksem olur mu?Ruhsat problem çıkartır diyorlar.Her yere ruhsat verilmiyormuş.Biz direk ruhsata uymasakta kursak firmalarla anlaşabilir miyiz?

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Drejge
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
11/10/2011 :  19:31:20
Bence önce araziyi araştırın yüksek bi yere yapılması daha iyi olur fazla yağmurda su basmaması lazım. Ve balıkesirde 10senelik 26.000lik bir çiftlik 250.bin TL

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir
egemenyumurta
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
11/10/2011 :  21:56:36 Yazarın websitesine git Website
Gezin.in
arkadaşlar merhaba altmışbin kapasteyle yumurta üretimi yapıyorum 15 senedir bu işi yapı yorum kapesteyi 100 bine çıkartmak için ortak arıyorum kiralık yerler ekipmanlar içinde etrafımızda bina yapmaya gerek yok cicivi kendim yetiştiriyorum yemi kendim yapıyorum ilgilen arkadaşlar 0533 929 87 98 ulaşa bilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / İzmit  |  Meslek : Ticaret
kahraman45
Üye

Toplam 104 yazı
12/10/2011 :  16:20:17
Günlük tavuklardan kaç yumurta aldığınızı sorabilir miyim?

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
akinselcuk
Editör

Toplam 5553 yazı
12/10/2011 :  17:48:04 Yazarın websitesine git Website
Ciddi olarak bu konuda yatırım yapmak düşüncesi olanlar için piyasanın bazı saptamalarını burada paylaşmak isterim.

Önümüzdeki günlerde gerek yaş meyve sebze ve gerekse kırmızı et fiyatları engellemez şekilde yükselecek. Bunun meyve sebze veya kırmızı et üretimindeki daralmalarla alakası yok. Bolluk olsa bile fiyatların yükselmesi bekleniyor ülkemizde. Belli bölgelerde, örneğin İç Anadolu da, düşük seyreden gıda fiyatları dünya standartlarına çekilecek ya da çıkarılacak. Bazı bölgelerde fiyatlar zaten dünya standartlarını şimdiden yakalamış durumda. Kalan bölgelerde de müteakip yıllarda gıda fiyatlarının artması muhtemel sonuçtur. Her türlü üretimin hızla entegrasyona doğru gitmesi Türkiye' nin tüm dünya pazarlarına çıkabilmiş olması bunun başlıca sebebidir. Son iki cümledeki durum ayrıca küçük ve ektansif (kabaca, basit, ilkel yöntemlerle) üretim yapmakta ısrar eden ya da buna mecbur kalan tacirlerin daha da zora girmesini sağlamaktadır. Bu bakımdan kurulan her türlü üretim işletmesinin ensantif şekilde kurulmaya çalışılması ve büyümeye planlanmış şekilde hareket etmesi gelecekleri açısından çok faydalı olacaktır. Kırmızı et fiyatlarında aşırı bir patlama olmasını belki ithalatın serbet bırakılması ve et satış bayilerinin kurulması ile önlenmiş olsa da dünya fiyatlarından daha aşağıya çekilmesi pek mümkün olmamıştır. Yavaş yavaş da olsa artacaktır. İşte bu durum bu başlığın vurucu noktasıdır !!!

Bugünün rakamları ile kurulan beyaz et işletmesinin ileride ki ürün satış fiyatları artacaktır.

Bugün bir tavuk çiftliği kuran müteşebbis önümüzdeki on yıl içinde ne kadar isabetli bir karar verdiğini anlayacaktır. Ancak her zaman söylediğimiz gibi ; yeterli işletme sermayesi olmayan kırırk dökük kurulan ve kazanacağı para ile işletmeyi çevirmeyi hayal eden tüm üretim haneler batmaya en karlı iş kolunda bile batmaya mahkumdurlar.

Tavuk işletmesi olan bir kaç tanıdığım arkadaşım var. Umduğunu bulamayanlar bile gelecekleri için bir kaç yatırım yapabildiler. Konya da tavukçuluk sektörü fena değil. Bir çok işletme mevcut. Bunların çoğunda işletme sermayesi eksikliğinin sıkıntıları yaşanıyor. Ancak batıp gidene henüz rastlamadım. Bazıları çok zor duruma girdiler ancak bunun sebebi üretimi sağlıklı şekilde sürdürecek paralarının olmamasıydı. Bunlardan da en azından paralarını kurtaracak devir müşterisi bulabildiler.

Tavsiyem şudur ki ; Bu işe kalkışanların bir çiftlik devir alsalar bile mutlaka bir takım otomasyonları ve kaliteli üretim yapmaya yönelik revizyonları yapmaya para ayırmaları şeklinde olacaktır. Avrupa ve Amerika' da ki bazı tavuk işletmelerini internet yoluyla bile olsa incelemekte fayda var. Bir çok tavuk işletmesinde gerek yumurta ve gerekse beyaz et üretimi için geliştirilmiş çok basit ve ucuz teknik yöntemlerden bihaber olmaları ve bu yöntemlerin hiçbirini uygulamamalarıdır. Suluklar, yemleme şekli, basit hijyen kuralları rutin muayeneler, stres azaltma bilgili işçi çalıştırma ve benzeri şeylerden söz etmekteyiz, atla deve işlerden değil.

Bir sektörün geleceğinin parlak olması ve hali hazırdaki piyasasının güzel olması sizin iyi para kazanacağınız anlamına gelmez sayın okurlar !

İster tavuk çiftliği ister bakkal, fark etmez. Bir işletme kurmanın bir işe girmenin değişmez fizik kuralları vardır. Yer çekimini görmezden gelen yere düşmeye mahkumdur.

İyi sektör. Altından kalkabilecekseniz girin derim.

Saygılar ve başarılar dilerim.

Alıntı Yapılan Metin:
[Not : Özel mesaj yoluyla bir çok fikir danışılmakta bunların hepsine cevap vermek mümkün değil, ayrıca tıpkı sizin gibi bir günlük yaşam da olduğu düşünülürse lütfen burada okuduklarınızla yetinin derim. Hiç kimseden ve hiç bir iş kolundan mucize beklemeyin. Kendinize güvenin kendi başınıza anlayamadı iseniz kimse size yardım edemez. ]
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
ekonomist_
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
12/10/2011 :  17:59:32
Sayın akinselcuk yorumlarınıza tamamen katılıyorum,bir işi yapmaya kalkan herkesin o işi tam anlamıyla yapmaya karar vermesi gerekir önce, sadece o işi yapmak olsun diye yapmak,bilgi birikimsiz herhangi bir sektöre girmek zaten başlı başına bir risk dir. Biz tavukçuluk sektörüne vurgu yaparken bu işi gerçekten yapmak isteyen yatırımcılar için bazı bilgi birikimlerimizi paylaşıyoruz ki, yatırımcılar zarar etmesinler kazansınlar ve bu işi meslek edinip, hem kendi ekonomilerine hemde ülke ekonomisine katkılar sağlasın istiyoruz bu yüzden sermayesi yeten herkese tavukçuluk sektörünü tavsiye ediyoruz..

enderun
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
15/10/2011 :  10:39:08

Tavuk ciftliği hakkında,

Benimde tüm çevrem bu işi yıllardır yapmakta (15 sene öncede biz yaptık) ama buralarda bahsedilen rakamlarla alakası olmayan bir kazancları var.Öncelikle işi iyi tanımlamak lazım benim bahsettiğim çevrem civcivi ve yemini alır tavuk haline getirir ve 45 gün sonra civcivi aldığı şirket gelir tavukları alır, bizimkiler CP piliçe çalışmaktalar.30.000 lik bir kümes standart sayılabilir ve ortalama 300.000tl ye malolur. Bu 45 gün sonunda ise karınız hiçbir zaman belli değildir çünki tavukların toplam ağırlığına bakılır, yeterince iyi bakmamışsanız ve kiloları ortalamanın altında ise o fazla yemin parası sizden kesılır, ama yok çok iyi bakmişşsanız ve tavuklar fazla kilo veriyorlarsada fazlasını verirler size. Birincisi 150.000 den küçük bir tesis için bence bu işe girilip o pis koku çekilmez açık konusuyorum.Hastalık riski çok olan bir hayvan olduğu için çok ölü tavuk toplayabilirsiniz aralarında. İkincisi inanın eğer 300.000 lik bir yatırım kendini burda anlatıldığı gibi 1 senede amorti edebilseydi herkes ama herkes o işi yapardı. İşçi masraflarını çıktıktan sonra 30.000 lik kümesin size bırakacağı para 7,5 ila en çok 12000 tl arasıdır .İlla tavuk işi yapıcam derseniz yumurtalık neden düsünmuyorsunuz ? unutmayın gecen 3 ayın zam şampiyonu yumurta hemde çok daha temiz ve zevkli bir iş ,riskide bir o kadar az.
Ha birde bu kazandığınız para aylık değil iki aylıktır çünki her 45 gün yani devre sonunda 15 gün temizlik,ilaçlama ve havalandırması sürer.
Küçükbas hayvanda bir opsiyon bu sene kücükbas fiyatları arttı buyukbas fiyatları ise düştü (teşviklerden dolayı piyasada çok büyükbaş olduğundan dolayı olabilir)
Sermayeniz var ise tarım bence daha mantıklı ve geleceği daha parlak bence.Bunlar tabii kendi fikirlerim.
Size başarılar dilerim.
12345

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
karaelmas
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
15/10/2011 :  13:45:09
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - enderun

Tavuk ciftliği hakkında,

Benimde tüm çevrem bu işi yıllardır yapmakta (15 sene öncede biz yaptık) ama buralarda bahsedilen rakamlarla alakası olmayan bir kazancları var.Öncelikle işi iyi tanımlamak lazım benim bahsettiğim çevrem civcivi ve yemini alır tavuk haline getirir ve 45 gün sonra civcivi aldığı şirket gelir tavukları alır, bizimkiler CP piliçe çalışmaktalar.30.000 lik bir kümes standart sayılabilir ve ortalama 300.000tl ye malolur. Bu 45 gün sonunda ise karınız hiçbir zaman belli değildir çünki tavukların toplam ağırlığına bakılır, yeterince iyi bakmamışsanız ve kiloları ortalamanın altında ise o fazla yemin parası sizden kesılır, ama yok çok iyi bakmişşsanız ve tavuklar fazla kilo veriyorlarsada fazlasını verirler size. Birincisi 150.000 den küçük bir tesis için bence bu işe girilip o pis koku çekilmez açık konusuyorum.Hastalık riski çok olan bir hayvan olduğu için çok ölü tavuk toplayabilirsiniz aralarında. İkincisi inanın eğer 300.000 lik bir yatırım kendini burda anlatıldığı gibi 1 senede amorti edebilseydi herkes ama herkes o işi yapardı. İşçi masraflarını çıktıktan sonra 30.000 lik kümesin size bırakacağı para 7,5 ila en çok 12000 tl arasıdır .İlla tavuk işi yapıcam derseniz yumurtalık neden düsünmuyorsunuz ? unutmayın gecen 3 ayın zam şampiyonu yumurta hemde çok daha temiz ve zevkli bir iş ,riskide bir o kadar az.
Ha birde bu kazandığınız para aylık değil iki aylıktır çünki her 45 gün yani devre sonunda 15 gün temizlik,ilaçlama ve havalandırması sürer.
Küçükbas hayvanda bir opsiyon bu sene kücükbas fiyatları arttı buyukbas fiyatları ise düştü (teşviklerden dolayı piyasada çok büyükbaş olduğundan dolayı olabilir)
Sermayeniz var ise tarım bence daha mantıklı ve geleceği daha parlak bence.Bunlar tabii kendi fikirlerim.
Size başarılar dilerim.

verdiginiz kalan net bakim ucreti (7.5 ila 12.000) ekomist'in verdigi net 25000 rakamiyla celisti.

30000 kapasiteli bir ciftlikten 45 gunde net bakim ucreti olan 25000 yapan kisilerden de duydyguma gore pek mantikli gelmiyor.

Sizin verdiginiz rakamlar daha reel gibi gorunuyor.

Yerleşim : Belçika / Belcika  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ekonomist_
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
15/10/2011 :  14:18:17
Yazıyı iyi okuduğunuzda tavukların iyi bakılması ve gramajlarının iyi gelmesi durumunda o net karı verdim,daha önceki yazılarımı okumadıysanız sağlıklı yorum yapamazsınız sonuçta bir çiftlik kurduysanız yatmayacaksınız gece gündüz bakıp çalışacaksınız eğerki bunu yaparsanız benim verdiğim kar oranını elde etmiş olacaksınız..

Mikmak
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
20/10/2011 :  23:26:28
Merhaba economist,

ilk once konikste verdiginiz bilgilere cok tesekur ederim. Ben Hollandada yasiyorum 30 yasindayim ve ticari ekonomi okumusum. Ama ben Turkiyede tavukculuk yapmak istiyorum. En az 40 bin tavuk. Turkiyede bir banka bana yardimci olurmu acaba, yani kumes maliyetlerine icin kredi veriyormu? Henuz bu bilgileri internette bulamadim.

Simdiden cok tesekurler ve saygilar.

Murat Kilic
mikmak

Yerleşim : Hollanda / Zuidveen  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ekonomist_
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
21/10/2011 :  01:48:43
Merhaba murat bey girişimciliğinizi takdir ediyorum ama, böyle bir yatırım yapacaksanız eğer buraya gelmeniz lazım uzaktan bununla ilgili araştırma yapmanız zor olur,burada elbette bununla ilgili bankaların yardımları mevcut yapacağınız kapasiteye göre kredi alabilirsiniz..

dl_burak
Üye

Toplam 126 yazı
21/10/2011 :  22:16:57
Arkadaşlar piliç perakende satışından elde edilen kar oranı nekadardır ?
Bunu bilen varmı acaba ?
Zambaklar_En_Issız_Yerlerde_Yaşar

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
akinselcuk
Editör

Toplam 5553 yazı
22/10/2011 :  00:49:07 Yazarın websitesine git Website
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Mikmak
Merhaba economist,

ilk once konikste verdiginiz bilgilere cok tesekur ederim. Ben Hollandada yasiyorum 30 yasindayim ve ticari ekonomi okumusum. Ama ben Turkiyede tavukculuk yapmak istiyorum. En az 40 bin tavuk. Turkiyede bir banka bana yardimci olurmu acaba, yani kumes maliyetlerine icin kredi veriyormu? Henuz bu bilgileri internette bulamadim.

Simdiden cok tesekurler ve saygilar.

Murat Kilic

Banka da yardımcı olur, kalkınma ajansları da.

Çiftlik kurmaya karar verdiğiniz bölgeye bakan bir kalkınma ajansı vardır. Bu ajansa kuracağınız çiftliği bir proje şeklinde sunar başvuru yaparsınız. Onlar da bu projeyi değerlendirirler. Kalkınma ajansından başaka kurumlardan da teşvik veya destek alınabilir.

Ancak her şartta bir çiftlik kurmak için yetere yakın bir sermayenizin olması gerekir. yani hiç parasız teşvik alınamaz. Banka kredisi en pahalı yöntem. Daha önce başvuracağınız kaynaklar var.

İlle de internette bir şeyler görmek isterseniz Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının sayfasına gidip inceleyin. Herhangi bir bölge kalkınma ajansının sayfasını inceleyin.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
Mikmak
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
22/10/2011 :  23:27:56
Merhaba economist ve akinselcuk,

arkadaslar, verdiginiz bilgilere cok cok tesekurederim. Buyuk bir arabayol kenarinda 8000 m3 arazim var, bu acaba yeterlimidir? Ve etrafinda evler yoktur ama araba ile cok kolayca ulaşılabilir. Turkiyede bir aylemiz bu isi 30 senedir yapiyorlar. Ve babamgilerin cok iyi ve saygili bir arkadasi 5 sene bu tavukculuk isi yapti. O bana kumesdeki yapilacak islerle yardimci olmak istiyor. Oralara gelmek ve Turkiyede yasamak istiyorum. Bu konulari inciltmek icin 9 arlik'ta 2 haftasina Tukiyeye geliyorum, Balikesir etrafina. Bangaya gitmeden, oralarda hangi cesit kaynaklara basvuracam acaba? Bir ornek verebilirmisiniz?

Elbette baska arkadaslarda bundan oturu bilgi vermek ve paylasmak isterlerse bunu yanitabilirler.

Simdiden cok cok tesekurler ve saygilar,

Murat Kilic.
mikmak

Yerleşim : Hollanda / Zuidveen  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
bah-har33
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
25/10/2011 :  22:42:43
Arkadaşlar her türlü sorularınız için facebook ta bulunan "tavuk yetiştiriciliği" veya "broiler yetiştiriciliği" sayfamızı gezebilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Diğer
OOsman
Üye

Toplam 127 yazı
27/10/2011 :  14:16:56
Merhabalar,

Yatırım yapma konusunda istekli olan arkadaşların, yeterince araştırma yapmadıklarını gözlüyorum. Bence iş yapacak insan karar vermiştir, eksik kalan kısımlarda araştırma ve görüşmeler yapar, işe başlar. Forumda gördüğüm kadarı ile genelde fikir alışverişleri çok uzun sürüyor veya bu bazda devam ediyor.

Tavukculuk konusunda geçekten yatırım yapmak isteyen arkadaşlarımız varsa şu bilgiyi vermek isterim.
Ülkemizde Tarım ve Hayvancılık sektöründe yatırımcıya "IPART" projeleri kapsamında, %50 - 65 oranları arasında HİBE TEŞVİK verilmektedir. Verilen bu tutarın geri ödemesi yoktur, ipotek, kefil v.s. istenmemektedir. İstenilen tek şart yapılan yatırımın beş yıl boyunca devam ettirilmesidir, aksi takdirde o zaman yaptırım var, herşeyi geri vermek zorunda kalırsınız.

Bu bağlamda Kanatlı Kümes Hayvancılığı, Küçükbaş Hayvancılık, Büyükbaş Hayvancılık, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Et İşleme Tesisi, Süt İşleme Tesisi, Kanatlı Kümes Hayvanları Et İşleme Tesisi, Örtü Altı Bitki Yetiştiriciliği v.b.
Yalnız bunlar her istenilen yerde yapılamıyor, Kalkınmada öncelikli 15 il içerisinde tercih ediliyor.Son Dosya başvuru günü 12 OCAK 2012. Saygılarımla
BAVER GRUP
beslen-ankara@hotmail.com
0507 544 46 33

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İthalat / İhracat
panelist yapı l
td şti

Yeni Üye

Toplam 29 yazı
28/10/2011 :  12:24:45
SELAM ARKADASLAR ,ben kocaelı bolgesınde arazı satısı yapmaktayım tavuk cıftlıgı bu bolgede haylı var. arazı bulmanız konusunda sızlere yardımcı olabılırım bolgede fıyatlar bır haylı dusuk sayet ılgılenırsenız tlfn ıle ulasın bana bolgeyı bırlıkte gezıp gorun kararı sız verın. hem işletmenız para kazansın hemde topragınız .selamlar...... ismail maden 05336246285

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Dekoratör

0.23 saniye.
22:54:42, 21 Eylül 2018, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım