Kendi İşinin Kötülükleri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kendi İşinin Kötülükleri

sadece
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
21/09/2011 :  21:35:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

yunusus arkadaşımızın yazısını okuyunca benimde içimden bunları yazmak geldi.

23 yaşındayım, aile'nin tek erkek çocuğuyum babamın çok karlı olmasada güzel ve saygı duyulan bir şirketi var. askerden geleli 2 yıl oldu ve son 2 yılımın %95 i iş yerinde geçti sabah 07:00 akşam 21:00 eve geliş zamanım

Orta okula geçtiğimden bu yana hafta sonu olsun yaz tatili olsun sürekli zorla iş yerine ***ürüldüm, belkide iyi oldu bilemiyorum, esnaflığı ticareti öğrendim.

Yaşıtlarıma baktığım zaman onlara imreniyorum açıkçası. Bir çoğunun imkanı yok ama 5 kuruş kazanıp 5 kuruşluk krallar gibi yaşıyorlar.

Ben ise bu yaşıma kadar hiç para sıkıntısı çekmedim, sürekli altımda arabam oldu. Ama babama yardım etmem gerekiyordu. Şöyle 2 gün üst üste evde boş boş torouğ canımın sıkıldığını bilmeme SÜREKLİ ÇALIŞTIM SÜREKLİ ÇALIŞTIM.

Bu gün yunusu arkadaşımız pazara gitmiş baş örtüsü satmış, ona inanın ne kadar imrendim.

BEn ise bir şirketin başına tepeden indirildim. Babam yaşındaki kişilere ezile büküle iş yaptırdım :(

Babama yardım ettiğim için, hatta son 2 yılda babamın tüm yükünü aldığım işin ve işleri büyütüp genişlettiğim için çok mutluyum. Ama bir tarafımda isyan ediyor, ben bu dünyaya çalışmak içinmi gelmişim diyorum.

5-10 sene sonra babam işten tamamen çekilecek ve ben sabah 6 akşam 21 bu işe haftada 6 gün son tempo devam etmek zorunda kalacağım. Kimseye güvenipte kasayıda emanet edemiyoruz.

Sizden ricam bana biraz yol göstermeniz. Sizce bu hayata böyle daha ne kadar katlanabilirim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
chatic
Üye

Toplam 144 yazı
22/09/2011 :  12:33:33  Alıntı
Sizin bıktığınız durumda olmayı isteyecek ne kadar insan vardır bilemezsiniz. Bende uzun zamandır kendi işimi nasıl kurabilirim diye düşünüyorum. Ama elde imkan olmayınca olmuyor. Bence bakış açınızı değiştirin. Bardağın dolu tarafını görün. İşsiz olsaydınız ya da asgari ücretle ev geçindirmek zorunda olsaydınız daha mı iyi olurdu. Başkasının işinde çalışıyor olmakta ayrı bir dert...Bence çok yoruluyorsanız güvenebileceğiniz bir yardımcı bulun.

Yerleşim : Türkiye / Sinop  |  Meslek : Esnaf
hemperi
Üye

Toplam 508 yazı
23/09/2011 :  12:44:43  Alıntı
chatic gibi moral vermek isterdim ama sadece geçici çözüm olabilir burdaki yazılar

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
onurkoniks
Üye

Toplam 310 yazı
23/09/2011 :  14:44:06  Alıntı

Burada herkes o dertten muzdarip olmak istiyor arkadaşım. Daha başka ne diyelim..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
deux22
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
23/09/2011 :  17:39:37  Alıntı
insanların gereksinimleri bulunduğu duruma göre değişir çölde susuz kalmış birine altın verirseniz hiç bir kıymeti yoktur çünkü onun için önemli olan sudur
arkadaşın yaşadıklarını ben 2 seneönce yaşamıştım nasrettin hoca ağaçtan düşmüş doktora git demişler bana ağaçtan düşen birini getirin beni en iyi o anlar demiş
"her durum kendi içinde değerlendirilir"
arkdaşı anla**** çözüm bulmak gerekir patron olduğun zaman bu sefer neden ücretli bi çalışan gibi sorumluluğum yok hafta tatilim yok mesai saatim neden belli değil der başkasının yanında çalışan birisi ise tam tersini neden daha fazla param yok neden istediğim zaman işten çıkamıyorum vs. der
iki tarafında artıları ve eksileri vardır
hangi taraf sizi mutlu edecekse o tarafı seçmeniz gerekiyor ama şundan emin ol sen şuan böyle düşünüyorsun ama eğer başkasının yanında çalışmaya mecbur hale gelirsen bu günlerini inan çok ararsın
en başta maddi olanakların kısıtlanır daha önce nasıl yaşıyorsan bu sefer yine öyle yaşayamayacağını gördüğünde de bu çok zoruna gider
sana tavsiyem bu şekilde çalışmak istemiyorsan başka bir sektöre geçiş yap daha az çalışıp yine aynı şekilde kazanacağın
senin gereksinimin zaman
burda sana yapabilieceğin iş konusunda çok yardımcı olunacağına inanıyorum
ss

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
karaelmas
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
23/09/2011 :  18:38:22  Alıntı
Bence, sahip oldugun guzel isinin degerini bil,hakkini vererek calis, dort elinle saril, iki ayaginla da kavra. Diger akadaslarin da belirttigi gibi, sadece bu forumda senin yerinde olmak isteyecek yuzlerce insan var.

Daha gencsin, gencliginin, enerjinin degerini bil, maksimum sekilde kullanmaya devam et bu arada gelecegini saglamlastiracak yatirimlar yapmaya calis.

Bir sure sonra da rolantiye aliver gitsin , o zaman artik bu gunlerin acisini cikarirsin.Ileride torunlarinda seni dualarla anarlar, karsi koyde de buradaki gibi rahat edersin insallah.

Allah sabrini artirsin, guzel gunler dilegiyle genc arkadas...

Yerleşim : Belçika / Belcika  |  Meslek : Satış / Pazarlama
terkidiyar
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
23/09/2011 :  22:23:46  Alıntı
Arkadaşlarımız yorum yapmış kimseyi eliştirmek istemiyorum, ama yazılanlar çözüm değil (sadece) isimli arkadaşımız ne çoçukluğunu ne de gençliğini yaşayamadığından bahsetmiş ve fikirlerimizi sormuş ama biz hep öğüt veriyoruz. Hepimiz insanız arkadaşlar nefis taşıyoruz neyimiz eksik ise onu isteriz çözüm üretemeyiz hep şikayet. Bende dahil çünkü şikayet kolay (sadece) arkadaşımıza öneri ve öğütlerde bulunmuşuz uygulayacak mı hayır, bırak babanın işini babandan destek almadan bağımsız çalış desen iki gün sonra şikayete başlayacaktır, eski halime döneyim rahatım olsunda gece gündüz çalışayım diyecek insanız doğamız da bu var. Eminim işsiz bir arkadaşımız işim olsun dükkanım olsun halime şükrederim senin yerinde olsam şu olurdu bu olurdu bunlar boş laflar elinle ayağınla sarıl haline şükret kimse bulamıyor senin yerinde olacak çok insan var eğer o insanlar . (sadece) arkadaşımızın yerinde olsaydı (sadece) arkadaşımızın, babasının gece gündüz çalışıp ne fedekarlıklarla kurduğu bu şirketin başında aynı şeyleri sizde söylerdiniz. İşsiz gezdiğiniz günleri çabuk unutur şikayete başlardınız. KİMSE DEMESİN Kİ BEN ŞİKAYET ETMEM ederiz.. bu arkadaşın sorunu şükretmek değil bence biraz rahatlık istiyor, rahat etmek istiyorsa da yaptığı iş her ne iş ise nakit para dönüyor kasamızı kimseye emanet edemiyoruz demiş, ne insanlar ne kasaları emanet ediyorlar sistemli bir şekilde ne şirketlet dönderiyorlar ve kendilerine de çok güzel vakit ayırıyorlar.arkadaşım öncelikle şükret veya etme o senin kişisel sorunundur bize düşmez yorumlamak. ama yapman gereken işine bir sistem getirmelisin elbette ticaret ehli insanlarız işini benden dah iyi bilirsin ne nasıl yapılır birilerine güvenmek zorundasın arkadaşım, kendine zaman ayırmak istiyorsan ne boş gezmek iyidir ne de çok çalışmak herşeyin fazlası zarardır ticaretle uğraşan insanların en büyük sıkıntılarından birisi budur kimi kendine vakit ayıramaz, kimisi ailesine ama iki gün işe gitmesen herşey alt üst olur bu da bir gerçek ya çalışma saatlerini kısıtlayacaksın yada birilerine güvenmek zorundasın hem çare arayıp hemde uygulamamak olmaz, babamın kurduğu bir şirket diyorsun çoçukluğumdan beri gidiyorum diyorsun en az 15 yıllık bir şirkettir az çok taşlar yerine oturmuştur, haftanın bir gününü kendine ayır işiniz pazar günleri çalışmaya musait ise eğer pazar günü tatilinden hafta arası tatili 5 pazar tatilinden iyidir benim fikrim. benim işyerim bayramın 1. günleri hariç yılın hergünü sabah 7 akşam 9 açık kardeşimle çalışıyorum bizimde sıkıntılarımız senin ki gibiydi hatta şunuda söyleyebilirim açık yüreklilik ile son 6 yılımı tatilsiz gecesiz gündüzsüz geçirerek çalıştım ve şuan zor bir dönem geçiriyorum maddi manevi işlerim tersine gitti ve bende işimin başından ayrılamıyor kimseye güvenemiyor sanki biz yapmazsak dünya duracak işler yüremeyecek gözüyle bakıyorduk öyle değilmiş gecesiz gündüzsüz tatilsiz geçen 6 yılıma acıyorum yapacak birşey yok geçmişte kaldı hiç bir iş hiç bir kazanç ailene ve kendine zaman ayırmadığına değmezmiş bunu anladım sonuç ne gece gündüz çalıştık netice hüsran yani işler dönecekse dönüyor sevgili kardeşim. işyerinde yatıp kalkmayla para kazanılmıyormuş para sistem ile kazanılıyormuş tecrübe kazandık ama bedeli ağır oldu şu an zorda olsa şirketimizi ayakta tutmaya çalışıyoruz. ama karar aldım haftanın bir günü benim bir günü kardeşimin olağan üstü birşey olmadığı sürece bu böyledir, öncelikle böyle kararlar almalısın sende babanla uygulayabilirsin az çok bir emeğin var işyerinde baban kabul eder etmez bilemem, sen o işyerinde olsanda olmasan da orası yürüyecek işini suistimal etmediğin sürece eğer amaç kendine zaman ayırmak ise her yılın 1 haftasını tatil planını yapıp uygulayabilirsin bunlar zor şeyler değil babanın karşı çıkacağını sanmam bir sosyal yaşantın arkadaş çevren var ise haftanın 1 yada 2 günü işyerinden akşam 9 da değilde 7 de çıkman bile iş stresini atman için yeterlidir.. eğer bu söylediklerini yapacak imkanım yok da diyorsan olsa yaparım kardeşim sizlere neden danışayım diyorsan babanın yanından ayrılıp kendi yolunu çizeceksin haftada bir gün işinden erken çıkamıyor kendine ve ailene zaman ayıramıyorsan acil biryere gitmen gerekiyorsa zırt diye çıkamıyorsan iş yerinden, kendi işinde çalışmanın anlamı yok bence hemen kendine yeni bir yol çiz, yok o kadarda değil, arada da olsa çıkıyorum işlerimi görüyorum diyorsan sorun başka demektir ozaman, tabi burda 5bin tl ile 10bin tl ile ne iş yapabilirim pazarda eşerp satmaya çalıştım satamadım hüsrana uğradım diye, yorum yapılan bir siteye kalkıp ukalaca babamın şirketi var rahatım var arabam var herşey güzel ama sosyal yaşantım yok dersen burada ekmeğimi nasıl kazanırımın derdine düşmüş insanlarla alay eder gibi bana bir fikir verin ne yapmalıyım demen ilginç ve acayip, oturduğun yada oturacağın şirketi daha yönetecek kapasitede değilsin derim, tek çözüm ya kendine vakit ayıracaksın yada babanın işini terk edeceksin...
kapımıza değil, yüreğimize vuran gelsin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
ahmetkerimsen
Üye

Toplam 235 yazı
25/09/2011 :  02:58:38  Alıntı
Sayın sadece aynı yaştayız.Benden size tavsiye her başarılı erkeğin arkasında bir bayan vardır sözü kesinlikle doğrudur. Bence bunun arayışı içinde olun. Bu bir zorunluluk değil bir zevktir http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=55791 Rahmetli Sabancının Nasihatlarını okuyun sizin için önemli faktörler mevcut

Karınıza ve çocuklarınıza vakit ayırın. Ne kadar yoğun programınız olursa olsun, karınıza ve çocuklarınıza zaman ayırmalısınız....... DİYOR RAHMETLİ SABANCI

Bunu yapma imkanın yoksa biraz boşvermeyi bileceksin . Kasayı illa birine bırakmak zorundaysan buna çare bulmalısın .Takacaksın kameranı kasanın önüne veya işinize göre çare üreteceksiniz. İşe güvenilir iş yapabilecek personel alın onlar işinizi emin olun tam olmasa da yine de verimli şekilde ***ürür.

Sonra da kendinize vakit ayıracaksınız artık halısahaya mı gidersiniz yoksa hamama mı o size kalmış ..))
Ancak kendinize vakit ayırmazsanız zamanla stres yüzünden işlerinizi geriye çekmeye başlarsınız yapacaklarınız gayet basit oturup bir kaç çare bulun işinize tamamdır herşey. Unutmayın hayatın anlamı para kazanmak değildir. Yaşamak için Para AMAÇ değil ARAÇ olmalıdır.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Mühendis
KücükEsnaf
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
25/09/2011 :  09:23:10  Alıntı
bak güzel kardeşim sana bikaç tavsiyede bulunayım ve uygularsan kesinlikle faydasını göreceğine inanıyorum ,bence yapman gereken tek şey var , babanın eli ayağı tutuyo ve işi çeviriyo olmasına dayanarak tavsiyeme başlıyayım ama geçmişini unutucaksın bu ilk adım olcak , ikinci adım iş yerin artık yok ve sen işsiz birisin araban yok hazırda harciyacağın paranda yokgeçmişi olmayan sıfırdan başlıyan birisin , bunlar tamam ise artık iş aramaya başlicaksın asgari ücretle vardiyalı bi işe gireceksin günde 8 saat 650 TL maaş + sigorta çalışabildiğin kadar çalış hatta mesaiye kal ve eline geçen maksimum para 800 850 Tl olcaktır işe gidiş saatleri standart olmicak haftada 1 gün tatilin olcak . sorumluluğun eskisinden az olcak .

sadece bu kadar bunları yap ama bence harbiden yap ki içinde biriken isteklerin ilerde patlama yapmasını önlemiş ol.

şuna inanki ilk maaşını eline aldığında vay be eğer kendime bu kadar çalışmış olsaydım aceba ne kadar kazanmıştım ? diye sorcağına adım gibi eminim, onun için ikinci tavsiyemide vereyim.

işe tekrar babanın şirketine döndüğünü farzedelim az çok dışarıdaki çalışma şartlarınıda öğrendin sadece yanına güvenebildiğin birini alıcaksın , haftada bi gün işi yetiştirdiğin elemana bırakabilirsin (çalmadığını nereden bilicem ) diye bi soru kalırsa aklında bununda çeşitli yöntemleri var eğer haftada bi gün tatil yapıcaksan inan bana bi mesai extradan çalışman gerekicek o extra çalışma zamanında haftalık girdi - çıktı kontrolüne harcıyacaksın yada fazla teferruatlı bi iş deilse bikaç saatede bitebilir .

dediğim gibi kendine zaman ayırcaksan güvenilir bi eleman al , içinde şüphe kalmaması ve kafanın rahat etmesi içinde bikaç kamera ve haftalık girdi - çıktı kontrolü bütün bunlar eşittir haftada bi gün tatil + akşamları eve erken dönüş.
Hiçbirşey Göründüğü Gibi Değildir...

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Esnaf
munen
Üye

Toplam 277 yazı
26/09/2011 :  00:31:37  Alıntı
Girdi çıktı ve satışlarla ilgili bir sürü teknolojik bilgisayarlı kontrol sistemleri var. İşini bunun üzerine kurgula ve çıktıları kontrol et. Böylece sürekli kasada kalmazsın.
İnsan ol yeter !!

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
yunusus
Üye

Toplam 166 yazı
26/09/2011 :  04:39:39  Alıntı
Bence ne istediğini daha iyi anlatmalısın ki insanlar sana yardımcı olabilsin sen sadece şu anki durumundan bahsetmişsin insanlar bu yazıya sadece kendi yorumlarını getirebilir ama sana yardımcı olucak kelimeleri birleştirerek bir cümle oluşturamazlar eğer pazara çıkmak birşeyler satmak insanlarla konuşmak küçükten başla**** kendi şirketini kurmak gibi bir hayalin varsa insanlara bunu açık açık anlatmalısın ki insanlar sana yardımcı olucak o kelimeleri birleştirerek cümleler oluştursun sana nerden nasıl başlayabileceğini ve bu sorunları nasıl çözebileceğini anlatsın.. Umarım anlatabilmişimdir.. Benim aileminde durumu kötü değil babama bugün desem bana bir iş kurar kendi işimin patronu olurum ama bunun babamdan aldığım o harçlıktan çalışmadan kazanılan o paradan farkı olmaz kendi emeklerimle bir yerlere gelmek istediğimden bu işlere kalkışıyorum sende insanlara bu şekilde anlatırsan bence daha sağlıklı iletişim kurarsın.. Bak insanların çoğu senin yerinde olabilmek için çalışıyor ve bu yüzden tabiri caizse arada sert çıkan seni eleştirenler çıkabiliyor ben yanlış anladıklarından daha doğrusu sen tam anlatmadığından eleştirdiklerini düşünüyorum.. İş ve işten arta kalan hayatında başarılar dilerim..

Yerleşim : ALMANYA  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
sadece
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
27/09/2011 :  06:44:49  Alıntı
Arkadaşlar hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Yazdıklarınızı ikişer kere okudum, yazıcıdan çıktısını aldım ve dosyaladım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
trader.istanbul

Üye

Toplam 121 yazı
17/10/2011 :  18:30:01  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - sadece
yunusus arkadaşımızın yazısını okuyunca benimde içimden bunları yazmak geldi.

23 yaşındayım, aile'nin tek erkek çocuğuyum babamın çok karlı olmasada güzel ve saygı duyulan bir şirketi var. askerden geleli 2 yıl oldu ve son 2 yılımın %95 i iş yerinde geçti sabah 07:00 akşam 21:00 eve geliş zamanım

Orta okula geçtiğimden bu yana hafta sonu olsun yaz tatili olsun sürekli zorla iş yerine ***ürüldüm, belkide iyi oldu bilemiyorum, esnaflığı ticareti öğrendim.

Yaşıtlarıma baktığım zaman onlara imreniyorum açıkçası. Bir çoğunun imkanı yok ama 5 kuruş kazanıp 5 kuruşluk krallar gibi yaşıyorlar.

Ben ise bu yaşıma kadar hiç para sıkıntısı çekmedim, sürekli altımda arabam oldu. Ama babama yardım etmem gerekiyordu. Şöyle 2 gün üst üste evde boş boş torouğ canımın sıkıldığını bilmeme SÜREKLİ ÇALIŞTIM SÜREKLİ ÇALIŞTIM.

Bu gün yunusu arkadaşımız pazara gitmiş baş örtüsü satmış, ona inanın ne kadar imrendim.

BEn ise bir şirketin başına tepeden indirildim. Babam yaşındaki kişilere ezile büküle iş yaptırdım :(

Babama yardım ettiğim için, hatta son 2 yılda babamın tüm yükünü aldığım işin ve işleri büyütüp genişlettiğim için çok mutluyum. Ama bir tarafımda isyan ediyor, ben bu dünyaya çalışmak içinmi gelmişim diyorum.

5-10 sene sonra babam işten tamamen çekilecek ve ben sabah 6 akşam 21 bu işe haftada 6 gün son tempo devam etmek zorunda kalacağım. Kimseye güvenipte kasayıda emanet edemiyoruz.

Sizden ricam bana biraz yol göstermeniz. Sizce bu hayata böyle daha ne kadar katlanabilirim

açıkçası ne iş yaptığınızı bilsek yorum yazabiliriz diye düşünüyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
yakaya
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
30/12/2011 :  09:48:57  Alıntı
Arkadaşım inan çok şanslısın, işinin ve ailenin kadrini kıymetini bil, insana çalışmak hiç bir şey yapmaz , bir manlar bende senin gibi çok çalışmaktan şikayet ederdim ben çocukluğumda oyun oynamasını bilmeden amelelik yaparak büyüdüm, ilkokulda arkladaşlarım oyun oynarken ben inşaatlarda çivi toparlardım en azından, zamanla kendi işim oldu, çok çalıştım kazandıklarımı kardeşlerim ve annem için döktüm, sonunda daha daha çok istediler ve beni batırdılar, şimdi kendi işimde nafakamı kazanmaya çalışıyorum, hemde elde olmadık imkansızlıklar içinde, sana soracaklarım
1- eve dönünce başını yastığa koyunca rahat uyayabiliyormusun
2- iş ortamında itibarın iyimi
3- paran olmasada çevren varmı
5- sen (allah göstermesin) iflas etsen beş kuruşsuz kalsanda evinde yine huzurun olacakmı

eğer bu sorulara cevabın evet se o zaman daha çok çalış, hatta hiç tatil yapmayı düşünme ve elinin altındakilerin kıymetini bil, ve en önemlisi en büyük yatırım insan ve insanlığa yapılan yatırımdır. para her zaman bulunur ve bir yerlerden gelir ama işi her zaman bulamazsın

ykaya

Yerleşim : Türkiye / Karaman  |  Meslek : Serbest meslek
mehmet 0385
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
06/01/2012 :  22:12:00  Alıntı
ah be kardeşim yatmak tan kırılırken sen calışmaktan yakınıyorsunn senin söylediklerini okudum ama yorumları atladım bilmem benim gibi bir yorum cu varmı ama benim yorumların sana can kata bilir .... bende işe 11 yaşımda başladım cıraktım 5 kalfam vardı yemek dahi yiyemezz onlara hizmet etmekten meslegimi ogrenemez durumdaidim vee gel zaman git zaman 15 yaşımda kalfa oldum ve ayrıldım ordan başka bir iş yerine gectim geliştirdim kendimi askeregidene kadar yumurtanın için deki biir civci gibiydimm askerde biraz acıldım sistemi cözdum ve yola cıktım askerden geldimm hazırdım hayata işyerim acılmış kendi işimi yapmaya başladım hayatım cok bozuk gidiyordu vee taki birisine kapılana kadarr geceyi iple cekerken saatler akıp gidiyordu ve kacamaklarr onumde diziliyorduu ve yaptım sadece renk olsun diyee cok riskli kacamklar yaptım aylem kahvede sanerken ben şehir dışındaydım yanii kacak gibi yaşadım ama işimi de hiççç ihmal etmedimm cün kü işlerimi bitirdimi gece oluyorr ve farklı bir hayat acılıyordu onumdee şim di diyeceksin ki batmışsındır kötü alışkanlıkların oluşmuşturr yok hiç içki sigara içmedim kardeş sadece kacamak yaptımm paralı kacamaklar degill gösteriş kacamaklarıı biraz cıkk acıl bakalım birazz kacak yaşa biraz tatlı yalanlar söyle ama abartma .. ve sonuç ne olacak biliyormusunen sonun da herşey boşmul rizke degmez gereksiz şeyler en güzeli eski sistem sabah 7 akşam 21 iyi geceelr haa bunun yüzün den msn adresim de firari.85 :)
hayvancılık ve her nevi gıda ticaret ve toptancılıgı

Yerleşim : Türkiye / Afyon  |  Meslek : Ticaret
Bartoloucci
Üye

Toplam 1347 yazı
19/04/2012 :  22:09:46  Alıntı
kendinize hobi edinin...işyerinizde de olabilir evde de... kuş balık vs besleyin ne bileyim çiçek yetiştirin ya da atıyorum bi teneke içinde domates yetiştirin afiyetle yiyin sizin ürününüz sonucta..ya da spora gidin başka ugrasılar bulun... alternatif bol
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
tldogi
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
27/08/2012 :  21:27:22  Alıntı
Kimse doğacağı yeri seçemiyor veya istediği hayatı yaşayamıyor.
Ayrıca hiçbir insan bu dünyaya sorgu sual olmadan gönderildi.
Bence elindeki imkanları değerlendir ve şu hadis-i Şerifi de aklından hiç çıkarma :
Peygamberimiz-s.a.v. - “Veren el, alan elden üstündür.”.
İmkanlarını değerlendir, yardıma muhtaçlara yardım et, iyi biliyorsan insanlara yol göster.
Bakış açını değiştir.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
_kılıç_
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
12/02/2013 :  15:00:00  Alıntı
Şu yukarıda ''senin yerinde olmak isteyen çok kişi var,şükret haline! Keşke benim de senin gibi bir işim olsa da yorulsa...'' Tarzında ki yorumlar,yukarıda ki arkadaşı hiç bir şekilde anlamamış ve soluksuz,sosyal hayat olmadan makine gibi yaşanacak olsada, para kazanmayı hedeflemiş kişilerdir.

Bir noktadan sonra insan öyle bunalıyor ki,parasının da pulunun da... diyor. İnsanlar genel olarak neden para kazanmak ister?

İyi bir hayat için. Kimseye eyvallah etmezsin,paran cebinden eksik olmaz,aile ve çocuklarının ihtiyaçlarını cevap verebilirsin... diye gider.

Fakat sen para kazanmayı,daha iyi standartlar için değil de,kütük gibi olmak pahasına tek amaç olarak para kazanmayı seçersen,bir noktadan sonra sağlığını kaybedersin.

Ondan sonra sağlığını kazanmak içinde de,o gözünü kırpmadan çalışıp kazandığın parayı kaybederek, sağlığına kavuşmya çalışırsın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.94 saniye.
11:01:42, 5 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım