Bir İçdöküş, Bir Yardım Beklentisi. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bir İçdöküş, Bir Yardım Beklentisi. . .

mehmet_can33
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
17/08/2011 :  11:37:45 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Mesajımı siliyorum. Destekleriniz için teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Fikri
Üye

Toplam 488 yazı
17/08/2011 :  14:44:40  Alıntı
Hayat ard arda gelen darbelerle yaşanır bunları yaşadıkça tecrübe kazanırsın.
İki defa iflas ettim
ilk eşimden boşandım şuan ikinci eşimle birlikteyim.
ve maddi olarak bitik durumdayım.
aldığım maaş ve ödemelerimiz her ay artan bir açıkla devam ediyoruz.
yinede bir umutla yaşıyorum.
Şunu asla unutma ne kadar seversen sev.
Gidenin arkasından dökeceğin göz yaşı bir haftayı geçmesin.
Önce maddi olarak kendini rahatlat.
Sonra farkedeceksinki sana değer veren kızlar etrafında hep varmış.
Sana değer vereni al başının tacı yap.
Çekip gideni peşinden kovalama yalvarma.
dik durmayı ve biraz taş kalpli olmayı öğren.
Çok sevdiğin ve seni sevdiğini düşündüğün biriyle evlenip sonrasında seni en yakın arkadaşınla bile aldatabilir.
Hayatta herşeye hazırlıklı ol.
Küçük bir tavsiye ne kadar güvenirsen güven ama asla takip etmeyi bırakma.
Bilgisayar okuman senin avantajına anladın ne demek istediğimi. Koy agenti gitsin.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Reklam
Blackking
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
17/08/2011 :  15:38:37  Alıntı
Üniversiteni bitir arkadaşım. Şu an anlaşılan duygularınla karar veriyorsunuz. Bu ilerde sana çok şey kaybettirir. Üniversite bir yandan devam ederken sen yine bak neler yapabilirsin diye. Bilgisayar sektöründe işsiz kalabileceğini düşünmüyorum.
Umarım hayırlı kararlar alırsın

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli
afrikalı
Üye

Toplam 137 yazı
18/08/2011 :  00:06:45  Alıntı

Hiç düşünme bunları;
1-Seni terk eden sey hiç senin olmamıştır
2-herkese herşeye degerinden fazla deger verme
3-öfkeyle birşeyler yapılacak,biryerlere gelinecek olsaydı bütün sinir hastaları kariyer sahibi milyoner olurdu..
4-sakın ha sakın aileni kendinden,kendini ailenden soyutlama..
5-okulunu sakın bırakma(sevmesende;zaman herseyi cözer)
6-yaşadıklarından ders almayı bil,bu senin en büyük hazinendir..
7-on kere sor yüz kere sor bir sefer yap..

Bu saat de aklıma bunlar geldi,yaşınız kaç bilmiyorum ama benzer seyleri yaşamışız,şimdi sadece dönüp güldügüm gençlik hikayesi bunlar,umarım ve eminim sende ilerki hayatında dönüp baktıgında arkanda sadece bir tebessüm kalacak..çünkü hayat daha cooooookX10 sürprizlerle ve basamaklarla dolu..

Allah sana uzuun ömür versin,İnşallah başarılarınıda yazarsın buradan..Unutma hayat imtihan dünyası basit düşünürsen basit yaşarsın..
Neyse ben daha yazarsam felsefe yapıyor derler.. Yazımı okuduktan sonra biraz gülümse yeter..başarılar kardeşim..
Yoksa eş dost,şu ömür gam yoludur.
Bilki tekmilce ölüm,düş doludur.
Su ; zehirdir,kötü ettiyse seni,
İyi ettiyse zehir ; bilki Sudur ...!!!

Yerleşim : Türkiye / İçel  |  Meslek : Ticaret
yusuftalha
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
18/08/2011 :  01:10:24  Alıntı
bir insanın en iyi dotuda en kötü dotuda kendidir ne yaparsan sen kendine yaparsın ne yaparsan yap kafanı tahtaya vurmayacagın şeyleri yap yarınlar hep daha güzel olur ozaman zaman herşeyin ilacı

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Gökmen Demet
Üye

Toplam 433 yazı
18/08/2011 :  01:42:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sana sadece zaman diyorum arkadaş. Bence yaşadıklarını unutma ve her anının tadını çıkar:) İnanmıyorsun hatta bu adam manyak diyorsun sen sevmişsin gerçekten seven kaç kişi var bence çok az sen özel bir insansın sevmişsin sana unut demiyorum unutma hatta hergününü hatırla çünkü bir daha sevemiyeceksin her seven sevdiğini almıyor ki zaten almadığı için sevgi kalıcı oluyor inan bana zaman geçtikçe dediklerimi anlayacaksın ama o zamanı istersen içerek geçir istersen oku**** geçer istesende istemesende zaman geçiyor geriye bak neler geçmiş her anını iyi yaşa üniversiteyi okumak istemiyorsan okuma zaten oku deselerde sen istemiyorsan okuyamazsın bir insanın hemde seni terk eden birisinin senin o kıymetli zamanını hayatını geleceğini mahvetmesine izin veriyorsan bu onun sorunu değil ki senin sorunun sen üniversite ve bilgisayar diyorsun kafan çalıştığına inanıyorum düşün sen kimseyi terk etmedin mi etmediysen kimseyi kırmadın mı kırmışındır peki kırdığın kişi kahrolsa mahvolsa sen ona mahvol demedinki seni aldatan geçmiş günlerini kullanmıştır. Sen gelecekteki günlerini de ona veriyorsun bu senin sorunun zamanla gelecekteki günlerden ayrıldığın kişiye daha az zaman ayırmaya başlıyacaksın ve sonunda hiç hatırlamıyacaksın. Örnek verecek olursan geçmişte mutlaka bir yara almışındır almadıysan bir demir kızdır ve demiri tut elin yana ilk bir saat çok yanar sonra şişer sonra sonra iyeleşir ve 2-3 hafta sonra geçer geçtiği gün sana yandığı anı hatırlatsam hatırlamazsın işte şimdiki durumun içten bir yaran var ve zamanla geçicek sen eğer geçmesi için merhem kullanırsan veya unutmak için dışarıya çıkar arkadaşlarla konuşursan sorun değil onu anlatabilirsin zamanla zamanla bitecek ve inan bana evlendiğinde hatırlamıyacaksın veya başka birini gördüğünde hatırlamıyacaksın itiraf ediyim ben gerçekten aşık olan o ender insanlardanım bende aldatıldım çünkü ben sevmişim ama o sevmemiş sevmek benim sorunum benim kadar sevememek de onun sorunu şimdi konuşabiliyorum ama o zamanlar değil hayata Yaradanıma bile isyan etmiştim. Sonuç olarak arkadaş bence bu günlerinin kıymetini bil be hazmederek yaşa bir daha sevemeyecek ve terk edilmeyeceksin inan bana. Allah seninle olsun.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
nzh06
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
18/08/2011 :  03:57:46  Alıntı
kardeş hayat böyle işte yadırgama sakın bunlara ne ilk ne son...kafana takma diyemem takacaksın tabiki takmasan zaten burda işin olmazdı...ama inan ne dert sahipleri var sabırlı ol ve tevekkül et gerisi allahtan zaten merak etme herkes seni unutsa o seni unutmaz...birde nacizane tavsiye hayatta o hanım kardeşten sonra değer verdiğin ikinci şey neyse ona yönel onla avun bunu yapmak döt ister göster o dötü onlara;) hadi kolay gelsin

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
18/08/2011 :  05:59:02  Alıntı
bunlar derin mevzu aga.... ben çaycı anlamaz!

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
girisimci41
Üye

Toplam 305 yazı
18/08/2011 :  10:55:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
zaman herşeyin ilacıdır, bunu hiç unutma. Belkide hayırlısı böyleydi. Seni seven, seni başının tacı yapacak bir insan mutlaka karşına çıkacaktır. Gidenin ardından sadece el sallayacaksın...bye bye... Şimdi diyeceksin ki sizin için söylemesi kolay... Evet ateş düştüğü yeri yakar ama seni haketmemiş demekki. Bu saatten sonra okuluna bakacaksın,sektörün iyi bir sektör... Her zaman gelişmeye ve büyümeye açık. Allah yardımcın olsun. Bol bol dua et mevlaya, Namaz kıl rahatlarsın... Saygılarımla.
Ticaretin sadece iki basit işlevi vardır: pazarlama ve yenilik
Peter F Drucker

girisimci41@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Emlakçı
bilsen
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
18/08/2011 :  13:52:46  Alıntı
bak kardesim bu kizla eger devam etseydin ya birgün seni aldatirdi yada camasirina kadar alirdi elinden cünki seni sevmemis vede haketmemis.dua et ayrilmissin demekki karsina ilerde cok daha iyi birisi cikacak.sabirli ol ve okuluna odaklan hirsini derslerinden cikart bu aradada calisabilirsen calis hic bos kalma zamanini calisarak degerlendir.eger düsünmek icin zamanin olursa unutamassin ve kendini derbeder edersin.anladigim kadariyla akilli birisin ve bunlari bizlerle paylastigina görede bir cikis ariyorsun o zaman gayret ediceksin.insan herseyi kendi gücüyle basarir.bos vakitlerinde zevk aldigin seylerle ugras kendine terapi yap ve calisma azmini asla kaybetme.bir erkegin hayatini kendi ellerine almasi gerekir.güclü ol bunu basarmak icin sabirli ve azimli ol.ve inancinida asla kaybetme.Allaha dua et,zorluklardan ona sigin,yardimini iste,unutmaki en büyük kudret ondadir.belki bu imtahanlar senin gelismeni ve olgunlasmani sagliycak,belki cok güzel bir yerlere geliceksin ve bunu haketmen icinde biraz pismelisin.unutma birgün gelicek bu yasadiklarini tebessüm ederek anicaksin.sana hayatta basarilar ve güzellikler diliyorum.

Yerleşim : ALMANYA / Berlin  |  Meslek : Esnaf
mehmet_can33
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
18/08/2011 :  18:01:57  Alıntı
öncelikle bütün önerileriniz, destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim. biraz yalnız kalmak en iyisi diyerek bir süre netten uzak kalmıştım, girdim ve sizlerden böyle olgun ve güzel mesajlar aldığımı görmek bana çok iyi geldi. düşündüm. hem de çok. ve inandırdım kendime. hayat her ne olursa olsun devam ediyor. Şairin dediği gibi ölüm acısı bile 1 yıl sürer 20. yüzyılda... Gelecek ile ilgili planlar kuracağım. Ama acele etmeyeceğim. Geçmişimi unutmam mümkün değil. Sadece kendime hatırlatmayacağım. Ben bugünü yaşamak istiyorum. Ve bunu başarıyorum. Bugün ayrı bir neşe var bende. Yarını, yarın olacakları heyecanla bekliyorum. Dünüm aklıma geldiğinde, sadece bir tebessüm. Ve ben kendi doktorum olmaya karar verdim bu konularda. Düşüncem şudur ki, yaşamak bir kişilik meselesidir. Ki aşkta yaşamın bir parçası olduğu için kişilik işidir aşk. Benim başım dik. Kimse gelipte yüzüme bağırıp çağıramaz. Ve şu da bir gerçektir ki hayat yarınından emin olmadığımız, sürprizlere açık bir mecra. Bugün yaşadıklarımın hesabı bana yaşatılanlara sorulur. Geç de olsa hesabı sorulur. Uzun lafın kısası, herkese teşekkürü bir borç bilirim. Çünkü sizlerden aldığım öğütler ve içimdeki o kendimi yenileme heyecanı beni büyütüyor. olgunlaştırıyor. her ne olursa olsun hayat devam ediyor. Ve her ne olursa olsun hayat devam edecek. Vazgeçmeyeceğim. Zoru başaracağım. Çekip gitmeyi düşündüm, ama kime yarar kimseye. Kalacağım ve zoru başaracağım. Önce kendime inandırdım bunu. Zor da olsa o zoru başaracağım.

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
erokas
Üye

Toplam 515 yazı
18/08/2011 :  23:13:44  Alıntı
Anladığım kadarıyla bilgisayar programcılığı 2 yıllık meslek yüksek okulu.

bitirsen de bitirmesende hiçbir işe yaramayacak emin ol.
bu bir.

ikincisi iki yılda bitmeyeceğini anladığın anda okulu bırak derim.
zaman kaybetmeye değmeyecek bir diploma çünkü.

üç- ne kadar erken ticarete atıldın o kadar iyi.

ne iş yapman konusunda kendi kararındır derim.

ama mutlaka bir köşeden başlamalısın.

şu anki durumda bende sana bir abi tavsiyesi.
küçük sermayeyle ticarete başla.

asla büyük sermaye bağlama.

çünkü batacaksan bat. ama tekrar ayağa kalkmak için ikinci bir şansın olsun.
cebindeki tüm paranı kurduğun işe yatırma.
hep yedekli git.
10bin lira sermaye lazımsa cebinde 20bin olmalı yani. yarısını işler kötü giderse diye can simidi kullan.
500 lira sermaye lazımsa aynı şekilde 1000 liran olsun cebinde.

.
hayatının yarısını gereksiz ve hiçbir işine yaramayacak olan okullarda kafa patlatmaya harcayan
daha sonra da ticarete atılan
ilk kurduğu şirketi iki senede batıran
tekrar ayağa kalkan
herşeye sil baştan başlayan
şimdiki şirketiyle epey bir yol katetmiş olan
ve
okullarda harcadığı vaktini hep arayan
bir abinin
tavsiyesidir bu.

Allah yar ve yardımcın olsun sevgili kardeşim.

.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Reklam

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.58 saniye.
21:15:19, 27 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım