Türkiye'deki Kriz - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Türkiye'deki Kriz

Ismail KIRTILLI
Yazar

Toplam 997 yazı
06/11/2002 :  19:00:47   Yazarın websitesini ziyaret et Website
Anket Sorusu:
Türkiye'nin içinde bulunduğu krizden, ne kadarlık bir sürede çıkacağını düşünüyorsunuz?

Sonuçlar:
6 ay, 1 sene.   [17%] 122 oy
1-2 sene.   [20%] 144 oy
2-3 sene.   [21%] 150 oy
Daha fazla.   [43%] 308 oy

Anket Statüsü: Oylama bitti.  »»  Toplam Oy: 724 oy  »»  En son oy: 01/05/2004 11:50:53 tarihinde kullanıldı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
halilibraim
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
17/12/2002 :  15:04:02 Yazarın websitesine git Website
güzel

Yerleşim : Türkiye / SAKARYA  |  Meslek : ÖĞRENCİ
halilibraim
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
17/12/2002 :  15:05:47 Yazarın websitesine git Website
insanlarımız cok umutlu bakıyorumda. bence en az bir iki seneye ihtiyacımız var.

Yerleşim : Türkiye / SAKARYA  |  Meslek : ÖĞRENCİ
Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
24/12/2002 :  17:48:55 Yazarın websitesine git Website

aslında şöyle bir gözlemimi de söyliyim.

Bu anket 1,5 ay önce ilk açıldığında, neredeyse %80'lik bir oran, krizden 2-3 sene sonra kurtulabilceğini söylüyordu.

Bugünkü oran bunun oldukça tersi bir "genel kanı"yı yansıtıyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
snickers
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
27/12/2002 :  17:04:05
Krizden çıkabiliceğmize inanmıyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
sepya
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
26/02/2003 :  11:50:16
Bu krizde yaşanan sarsıntı ile piyasaların dengeye hızlı bir şekilde gelmesinin sağlandığını düşünüyorum...
Bir çocuğun büyüme ve gelişmesinde yeterince planlı ve bilinçli davranılmamasından doğan defectlerin dayak ve şiddetle çözümüne gidilmesi gibi bir içgüdüsel çözümleme arayışı gibi, piyasa var olabilmek için kendi dersini yarattı.
Ama şiddetin olduğu her eylemdeki gibi bir sürü hasar da aldığını gözardı etmemek gerekmektedir...Eğer üreten... ama planlı, programlı, bilgi gücü ve iletişim anahtarını kullanarak... Üreten bir toplum olmazsak tekrar tekrar kısa aralıklarla emeklemeye bile başlayamadan krizler yaşıyacağız. Önemli olan bu krizden ne zaman çıkacağımız değil, yeterince ders alıp-almadığımız. Yoksa dayak ve şiddet ile çözüm arayışlarımız devam edecek ise sosyo-kültürel boyutta ekonomik yapısalımızın arsız olacağı ve asla dengeli ve sağlıklı büyüme yaşıyamayacığını kabullenerek sonuçlarına hazırlıklı olalım.
filiz

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Öğretim görevlisi / Asistan
eren
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
05/05/2003 :  20:31:36
Türkiye'nin içinde bulunduğu krizden çıkması uzn yıllar alacaktır.belkide krizden çıkamayacağız.Çünkü sadece günü kurtaracak kaynak yaratma çalışmaları ve bitmek bilmeyen yosuzlklar bunu çok ama çok güçleştiriyor bence....
190722

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : öğrenci
eren
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
05/05/2003 :  20:33:28
Türkiye'nin içinde bulunduğu krizden çıkması uzun yıllar alacaktır.belkide krizden çıkamayacağız.Çünkü sadece günü kurtaracak kaynak yaratma çalışmaları ve bitmek bilmeyen yosuzluklar bunu çok ama çok güçleştiriyor.
190722

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : öğrenci
komikmen
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
07/05/2003 :  17:23:05
tarih 18,04,1999 ben 18 yaşındayım.türkiyenin durumu çok kötü.07,05,2003 22 yaşındayım ve şuan daha kötü durumdayız.insanlar umudunu yitirmemeli evet.özelliklede benim gibi yeni nesil gençler ama gelin görünki...
___bozkurt___

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : öğrenci
mudag
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
12/05/2003 :  17:13:02
krizin ne zaman biteceğiyle birlikte bu krizden zararlarımızı ve ne dersler aldığımız önemli ve bunu nekadar verimli kullanacağımız.kriz bizi her ne kadar büyümemizi elgellemişte olsa yaşadığımız süreç;
bunun bitmesini herkes şimdi ister ama gerekli olan bizim ne kadar bitermeye motive yada inandiğimızdır.ekonomideki iyi havalar bu inanacımızı artıyor gibi anketteki sonucların nedeni budur
mb-1024

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
nurileventc
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
25/06/2003 :  13:34:23
Kanaatim o yöndedir ki, Türkiye gereken hamleleri yapmaya başladı. Her alanda Pratik ve uygulanabilir icraatlar yapılmakta aynı zamanda mantığa dayalı bir yönetim şekli belirlenmektedir. En çok hoşuma giden nokta ise Yönetim kademelerinin MERİTOKRASİ'ye göre yetki dağıtmasıdır. Her insanın yeteneğine göre yetki alması yani. Zira bu sistem uygulanmaya devam edilirse ehil insan problemi kalmayacak ve muassır medeniyetler seviyesine ulaşacağız. Elbette bu merhale merhale olacak ve bunun derecesini şimdiden kestirebilmek kahinlerin işi olacak ve bu da mümkün olmayan bir idrak şekli olacak.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : İthalat / İhracat
seryada
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
18/08/2003 :  16:24:16
Krizden çıkacağımıza inanmıyorum. Çünkü krizden çıkmak için yapılması gerekli tedbir alınmıyor geleceğe dönük planlı yatırımlar yapılmıyor. Belli bir kesime hizmet eden politikalar izleniyor.
Krizden kurtulmak için gerekli olan şey devlet desteğinin olmasıdır. oysa bugün tutturulmuş bir "devlet kötü bir müteşebbistir" söylemi.
Modern nlamda devletlerin tarih sahnesine çıktığı 1100'lü yıllardan beri devlet ne kadar güçlü olursa kamu harcamaları ve özel teşebbüsün artması o kadar fazla olmuştur.
1800'lü yıllarda Franz Liszt'in Almanya'nın kalkınmasına ilişkin sunduğu 15 madde vardır. İngiltere, Fransa, Almanya İskandinav ülkeleri hep bu metodları kullanarak bugün ekonomik yönden güçlü konuma geldiler.Yine Japonya, Güney Kore, Singapur 30 yıldan beridir ekonomik yönden güçlü devletler haline geldiler. Tabi burada globalleşmenin yarattığı etkiyle bunların kağıttan kaplanlar olduğunu savunuyorum ama bu konu ayrıdır.
Sonuç itibariyle TürkiyE'nin bu kriz ortamından çıkması için güçlü bir devlet iktidarının olması ve bu iktidarın parsa toplama mantığından öte ekonomik planlamaya önem vermesi gerekmektedir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Editör
Virus58
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
23/09/2003 :  23:46:11
Türkiye iyi hamleler atmaya başladı ama kısa vadede kriz ortamından tamamen çıkmayı beklemek biraz hayal olmaz mı?
Ama insanlar hayalleri olmadan yaşayamaz ki :)
*Virus*

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Öğrenci
susanmc
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
26/09/2003 :  10:39:54
bence umut var

Yerleşim : Türkiye / adana  |  Meslek : müşteri temsilcisi
kalsitci
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/09/2003 :  12:15:45 Yazarın websitesine git Website
bence bu hükümet daha huzurlu bir çalışma ortamı bulabilse daha güzel radikal kararlar alabilir ve ülkeyi daha refah günlere hazırlayabileceğine inanıyorum.
mehmet öncen

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : madencilik
kalsitci
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/09/2003 :  12:21:45 Yazarın websitesine git Website
ak parti hükümeti en azından devleti dolandıranlara ve devletten beslenen kan emicileri yok etmeyi başarırlarsa bu ülke daha erken krizden çıkar ve kendi ayaklarının üzerinde durur. yolsuzluklarla mücadelede tek yürek olmalıyız TÜRKİYE olarak.
mehmet öncen

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : madencilik
kamuköle
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
16/12/2003 :  14:28:56
türkiyenin kizden kurtulabilmesi için bence yeni baştan kurulması gerekiyor.çünkü alt yapı bozuk.ya Atatürk zamanına yeniden gidilmeli ya da onun gibi bir lider yeniden doğmalı. tüm bu saydıklarım olamayacağı için çok uzun seneler gerekmekte krizden kurtulmamız için
aleeeeeev

Yerleşim : Türkiye / malatya  |  Meslek : öğrenci(üniversite)
mustafagedik
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
21/12/2003 :  11:10:40 Yazarın websitesine git Website
krızden kesinlikle kurtulacaktır ama türkiye'nin zamana ihtiyacı var ilerde kesinle bu sorunlar bitecek buna inancım tam

Yerleşim : Türkiye / sakarya  |  Meslek : otomotiv teknikeri

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.58 saniye.
09:18:39, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım