Ssk'lı Çalışan Ltd Şirket Veya İşletme Açabilirmi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ssk'lı Çalışan Ltd Şirket Veya İşletme Açabilirmi

agarta
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
30/10/2010 :  23:23:14 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

ssk lı olarak fabrikada mevsimlik çalışmaktayım. boş kaldığım zamanlarda kendime çalışmak ve aynı zaman da fırsatları değerlendirmek için üzerime ltd şirket yani tüzel kişilik veya gerçek kişi işletmesi açabilirmiyim. olurda işletmeyi tutturursam fabrikadan ayrılmak isterim. yada bağkurlu olunca işe dönemem. vergileri olur bilgisi olan ve ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
AGARTA

Yerleşim : Türkiye / Artvin  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
zirkon
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
31/10/2010 :  12:15:05  Alıntı
Sayın agarta ben hem ssk lıyım hemde ltd şti ne %50 ortagım hiç bir sorun olmuyor , Yeni kurulan şirketlerde bir fark varmı bilemem . Danışacagın en uygun kişilerin mali müşavirler olduguna inanıyorum..Kolay gelsin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
agarta
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
31/10/2010 :  14:51:43  Alıntı
cevabınız için sağolun.

ortağı olduğunuz şirkettemi sigortalı gözüküyosunuz. yoksa farklı bir işletmedemi.
AGARTA

Yerleşim : Türkiye / Artvin  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
31/10/2010 :  22:31:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

SSK lı olarak bir iş yerinde çalışan işyeri açabilir ama bu durumu maliyeye bildirir ve maaşı bir miktar düşer. Ayrıca çalışılan işyeri bu durumu çok hoş karşılamayabilir. Bu işin teorik yanı.

Ülkemizde bu işin güncel takibi halen yapılmamaktadır. Bu bakımdan bir işte sigortalı çalışırken bir şirket kurup aynı anda bağkurlu da olduğunuzda ve kimseye bilgi vermediğinizde karşınıza hemen bir sıkıntı çıkmaz genellikle. Ancak yakın veya uzak bir gelecekte bu durum mutlaka size bir sıkıntı yaratacaktır. Bu yüzden en uygunu işyerini bir başka kişinin üzerine açıp başınıza gereksiz sıkıntılar almamaktır.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
yasar67
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
01/11/2010 :  13:46:42  Alıntı
merhaba;
Bir iş yerinde sigortalı olarak çalışıyorken kendi adınıza şirket veya şahıs firması kurmanızda herhangi bir engel yoktur. Dikkat etmeniz gereken bağkur durumudur. Ozan bey bu durumu yukarıda özetlemiş zaten.
S.M.MALİ MÜŞAVİR yasar67@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
serdaro
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
01/11/2010 :  16:47:28  Alıntı
Ben de şirket ortağıyım ve sigortalıyım. Burada önemli olan şirket ortağı iken sigortaya 1 gün bile boşluk vermemek, aksi takdirde bağkura geçmek zorunda kalabilirsiniz.
Ben önce bir tanıdığımın yanında sigortalı oldum, şirketimi kurduktan sonra da boşluk vermeden sigortamı kendi şirketime aldım. 9 senedir bu şekilde devam ediyorum.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.57 saniye.
22:11:16, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım