Tekstil Atölyesi Kurmak İstiyorum. . . Yardım. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Tekstil Atölyesi Kurmak İstiyorum. . . Yardım.


turnam
Yeni Üye

Toplam 76 yazı
31/08/2010 :  15:20:16 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba arkadaşlar. Herkese kolay gelsin.

Ben üniversiteden yeni mezunum. İki yıllık pazarlama okudum. Okuldan sonra işlerimi ayarlıyamadım çünkü memur zihniyeti değil girişimci ruhumdan dolayı büyük oynamaya çalıştım ama 1 yılıma kaybetmeme sebep oldu. Lafın kısası iki seçenek var önümde ya giricem bir yere pazarlama/satışa yönelicem aylığımı çıkarıcam yada aileme ait han içerisinde 330 metre karelik yeri değerlendiricem.
Benim aklımdan orda tekstil atölyesi kurmak geçiyor.yer ailemin kira derdi yok. Aynı alandan daha az bi alanda üst katımızda ünlü bir markanın çantısının fasonculuğunu yapıyorlar ve işleride iyi. Benim bu mevzu aklıma çok yattı ama çok tecrübesizim tekstil sektörü hakkında hiç bir şey bilmiyorum.tek bildiğim piyasada nakit dolaşmadığı..

Yani atölye kurmak istiyorum ama hiç bir bilgim yok iş nasıl yapılır,nasıl gider,nerelerden bağlnatı kurulur iş nasıl alınır, hangi makinlar kullanır vs. vs. vs. teferruatına girmek istemiyorum.. Yardımlarınızı ve Yorumlarınızı bekliyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
andehab
Üye

Toplam 270 yazı
01/09/2010 :  09:32:58  Alıntı
arkadaşım mrb
atölyede ne dikeceksin ben tecrübeli biri olrak kısaca eksilerini sana yazayım sen değerlendir önce dikeceğin ürüne göre makinalar alacaksın bi o kadarda insan çalıştıracaksın ,yemek,ssk,vergi ve iplik gideri ayrıca eğer makinaların tamirinden anlamıyorsan bozulan makinalar için tamirci çağıracaksın bunlar senin nakit giderin ve dikeceğin ürünün parasını peşin alman gerekiyor çok fazla insan çalıştırma bantını öylebir kurki gereksiz insan olmasın ve birde dikeceğin üründe tecrübeli insanlar bulman gerekiyor sana adet olarak fazla mal diksinler bilmeyen insan sana zarar getirir.kısaca böyle aslında daha çok şey var ama bilmediğin bir işse eğer bence iyi düşün derim çünkü sıfırdan atölye kuracaksan zor sana kolay gelsin bol şans soracağın başka bir şey varsa seve seve yardımcı olurum.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Tekstil
kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
01/09/2010 :  10:19:18  Alıntı
kaşe mont üretcem dersen benim aklımda var bende böle bigirişimde bulunmak iserim

Yerleşim : Türkiye / Ankara
tutar
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
05/09/2010 :  13:37:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


slm arkadaşın ben tekstil dikim üretimimden cok uzmanlaşmış biriyim büyle bir iş ekib işiyle olur ve işten cok iyi anlaman gerekir ben ve 2 abimle birlikte 25 senedir yapıyoruz türkiyede tanılmış bir fabrikayız sana tavsiyem tekstil söktürüne girme cünki sununu biliyorum ne olacağını hüzün olur eğer acarsan en fazla bir yıl icinde kapatırsın uda sermayen varsa bir yıl dayanırsın bu senin dedeğin eskidendi kikim üç beş lirası varsa dikim atülyesi kurardı u eskiden kaldı dikim atülyesi acmak cok kolay cok para sermaye olması gerektirmez dikim makineleride ucuz arkadaşım davulun sesi uzaktan yuş gelir ama icine girince gürürsün anyayı konyayı acama arkadaşım inşallah yardımcı olmuşumdur

Yerleşim : Türkiye / İstambul  |  Meslek : Tekstil
bursaa
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
13/09/2010 :  18:26:56  Alıntı
tesktil atölyesi konusun da bir fikrim yok fakat muhasebeci olarak çok firmanın en özel durumlarını bildiğimiz için hiç bilmediğin bir dalda ve üretim işi ile meşgul olmak risklidir.üretim olduğun da süprizler ekstralarla muhakkak karşılasacaksın sonra bu işten anlayan biri alıcaksın netice de kontrolü kaybetme riskin çok fazla.elemanınla sorun yaşadığın da kilitlenme olasılığın fazla, nakit olmadığı için tahsilat sıkıntısı çekme olasılığın fazla bugün git yarın geller olacak, direk tüketiciye değil de tacirle iş yapman zor olduğunu unutmaman lazım, ssk açısından sigortalı başına yaklaşık 325tl ssk ve stopaj(işçi adına vergi) yükü ile karşılasacaksın,kendi adına sahış işletmesi açıcaksan bağkur maliyetin olacak..ne yapacaksan yap bir kağıda alt alta yaz ve tahsilatlar da süprizler olması durumun da yapılabilir mi karşılaştır..

ben genel olarak bilmediğim sektör de ticaret yapılabilir ama üretim yapmak zor olduğunu düşünüyorum. çalışırken kafe açan bir mükellefim vardı zamanla iyi kar elde etmeye başladı.şartlarını bilmiyorum genel olarak konusuyorum bu tarz bir iş yapma imkanın varsa daha risksiz-sorunsuz ve karlı olabilir kanısındayım..

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Muhasebe
salih06
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
01/05/2011 :  10:04:39  Alıntı
karadenizde ufak bir ilde tekstil atölyesi kurma çalışmalarımız bulunmaktadır..tekstil makinalarından iç giyim atlet,badi,fantazi giyim için en uygun ve verimli sanayi makinaları hangileridir ?marka ve özellikleri hakkında bilgi alabilirmiyim..en uygun kumaş ve iplik alınabilecek yerler hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?kumaş ve iplik imalatçıları ve toptancılarlada iletişime geçmek istiyoruz..
tupperkonak@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
Sevgi34
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
25/07/2013 :  19:54:55  Alıntı
Tekstil Atölyesi Kurmak ve diğer tüm tekstil konuları ile ilgili ihtiyaçlarınız için size; Toptan, Stok, Giyim, İhraç Fazlası, Fason, Tekstil, Tekstil Makinaları, Kumaş, İplik, gibi Tekstil ürünlerinin aracısız Alıp / Satıldığı ücretsiz ilan sitesi olan Tekstil Sanayi'ni öneriyorum.

İsteyen aşağıdaki kategorilerde tüm tekstil ürünlerini aracısız Alıp/Satabiliyor!..

İşte linki ve Kategorileri:
http://www.TekstilSanayi.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Posh-club Desig
n

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
26/03/2016 :  14:16:21  Alıntı
Merhaba

Konu detayınin bana mail adresimden ylaşırsanız yardımcı olmak isterim .
Size diğer arkadaşlarında belirttiği gibi , bu iş ha deyince başlanacak bir iş değil . Tavsiyem böyle bir alanınız var ise tasarım ofisi kurmanız dır . Bu alanda 20 yıllık tecrübemi sizinle menuniyet ile paylaşmak isterim .
Ben yurt dışı burberry , guess , pierre cardin , hugo boss gibi firmalara direk koleksşyon sunup pazarlama yapan biriyim ...
Selamlar
Posh-club Design
Murat Şahintürk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
byzoz
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
04/07/2020 :  03:30:45  Alıntı
https://isyeriacmak.com/ Sitesinden iş sahibi olmak, iş yeri açmak isteyenler büyük derecede bilgi sahibi olabilir. Bu sayede hem erken seviyede tecrübe edinebilir hem de sağlam bir altyapıya sahip olabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat

4.42 saniye.
02:25:51, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım